Skocz do zawartości

Ogórek więdnące krzaki


Gość Miki

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem  na plantacji więdnięcie krzaków ogórka,najpierw było kilka, z każdym dniem jest więcej,z tego co czytam w necie to chyba fuzarioza..Macie jakieś sprawdzone metody zwalczania?Piszą ,że nie ma na to środków obecnie...ehh...poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

A weź wyrwij zwiednieta roślinę i poszukaj w ziemi i na korzeniu czy niema rolnic albo turkucia. U mnie w dyni zdrowe rośliny nagle więdły i okazało się że rolnice podgryzały. Roztwór Dursbanu i podlewanie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enolofos
14 godzin temu, Gość Kpr napisał:

A weź wyrwij zwiednieta roślinę i poszukaj w ziemi i na korzeniu czy niema rolnic albo turkucia. U mnie w dyni zdrowe rośliny nagle więdły i okazało się że rolnice podgryzały. Roztwór Dursbanu i podlewanie pomoglo

Więc radzisz podlać ogórka dursbanem ? Dobrze się czujesz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować że dursban został wycofany w tym roku wiec nima czym druga sprawa to po tym środku przez miesiąc nie ma opcji żeby komuś sprzedać po trzecie chodzą teraz kontrole po gospodarstwach z PIORIN i sprawdzaj czym pryskacz pobierają próbki po wykryciu wszystko do wyrwania 2 tygodnie karę cji na ziemi plus mandat od 500 w górę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2020 o 17:15, Gość Edek napisał:

Typowy rolas,potruc kogos byle by zarobic 5 zloty .I przez takich wszyscy maja latke przyszyta

A weź ty się chłopie nie podniecaj. Podlewalem jak było można stosować np.Dursban. Teraz to możesz podlewać święconą woda a towar i ziemię mam badana 3razy zanim zacznę sprzedawać. Nie każde nawozy mogę stosować że względu na metale ciężkie a będziesz mi tu od rolasa wyjeżdżał amatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...