Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Jarosław napisał:

Mhy.kazdy wysypał idareda, zwłaszcza z KA.

Nie wiem co bierzesz ale już przestań

U nas na wsi prawie każdy wysypał bogaty 3 lufy biedniejszy 1 ale każdy sypał przed świętami a to się przełoży na  duży wpływ w handlu byle by było sanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Adam D
3 godziny temu, Gość Gsp napisał:

Nie wiem czy jest tak dużo tego Idareda raczej bym się zgadzał z Panem wyżej że idareď poszedł na suchy przemysł okolice Grójca i Warki praktycznie każdy sypał .Abyście się nie zdziwili jak to nie będzie na eksport za ta cene

Z przechowalni to ludzie sypali idareda ale KA nikogo nie widziałem ani nie słyszałem aby sypał.. W okolicach Grójca wciąż idareda jest bardzo dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy jest dużo tego Idareda zdziwiła się.Znam ludzi co przed świętami nawet komorę rozgazowalii wysypali samego Idareda ale tu każdy na swoją rację kupczyk który chce zakupić za grosze i sadownika który powinien cenić swoją pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s

 Cena kaźdego towaru zależy od bardzo wielu czynników,najwaźniejszymi czynnikami są popyt i podaź.Ceny zawsze muszą być realne wobec sytuacji na rynku.Oczekiwania producenta wobec cen nie jest najwaźniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zgnilizna

Prawdę mówiąc to obecnie mamy realia takie że musimy się dostosować chcąc czy nie chcąc do trendów rynku. Teraz głównie idzie gala golden grupa Red deliciousa Prince i na upartego idared którego trzeba na gotowo robić bo sortowanie to wyjdzie po cenach przemysłu. Smutna prawda jest taka że albo się dostosujemy albo będziemy robić po kosztach wszystko co ostatecznie sprawi że zjedzą nas koszty. Zaraz ktoś mi tam napiszę że wszyscy się na galę rzuca to wyjdzie cena idareda za parę lat. Jak ktoś stawia znak równości między tymi odmianami to życzę powodzenia. Ot takie moje przemyślenia. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sceptyk
2 godziny temu, Marcel napisał:

Koledzy sadownicy.

Cena za jabłka zależy tylko i wyłącznie od nas.

Tyle w temacie.

Co już nie raz udowodniliście nocując w kolejkach by sprzedać 3 skrzynie przemyslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Guest sceptyk said:

Co już nie raz udowodniliście nocując w kolejkach by sprzedać 3 skrzynie przemyslu

Jestem przekonany że tu takich zawodników nie ma, w więkoszci ci co stoją to raczej starsi ludzie, przynajmniej z moich obserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość asdf napisał:

Jestem przekonany że tu takich zawodników nie ma, w więkoszci ci co stoją to raczej starsi ludzie, przynajmniej z moich obserwacji

A z moich obserwacji wynika,że Ci najwięksi i najbogatsi najtaniej sprzedają towar. W tym roku pokupowali sobie wywrotnice i sypali paki na podwórku  a biedniejsi nie mieli na co sypac na skupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
7 godzin temu, Gość Ola napisał:

Wiedz dopoty nie sprzedamy to dopóki nie będzie ceny 

Nie powinno się jabłka sprzedawać poniżej 5 zł za wagę. Taka jest moja wizja  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
22 godziny temu, Gość Zgnilizna napisał:

Prawdę mówiąc to obecnie mamy realia takie że musimy się dostosować chcąc czy nie chcąc do trendów rynku. Teraz głównie idzie gala golden grupa Red deliciousa Prince i na upartego idared którego trzeba na gotowo robić bo sortowanie to wyjdzie po cenach przemysłu. Smutna prawda jest taka że albo się dostosujemy albo będziemy robić po kosztach wszystko co ostatecznie sprawi że zjedzą nas koszty. Zaraz ktoś mi tam napiszę że wszyscy się na galę rzuca to wyjdzie cena idareda za parę lat. Jak ktoś stawia znak równości między tymi odmianami to życzę powodzenia. Ot takie moje przemyślenia. Pozdrawiam 

Najlepiej być królem przemysłu.I produkować przemysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Najlepiej być królem przemysłu.I produkować przemysł

 Po tym sezonie nie wielu będzie miało forsę żeby zrobić znów jablko deserowe. Kogo będzie stać na drogie zabiegi przejeżdżające, stymulatory, ditianony, corageny. Jak można zrobić szajs opryskać etafonem na opadanie, kopaczkę przerobić na zbieraczka i sprzedac do Kozietul w cenie 20gr niższej od baltony. Mniejszy nakład, mniej pracowników którzy będą coraz to drożsi.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Guest Jan said:

 Po tym sezonie nie wielu będzie miało forsę żeby zrobić znów jablko deserowe. Kogo będzie stać na drogie zabiegi przejeżdżające, stymulatory, ditianony, corageny. Jak można zrobić szajs opryskać etafonem na opadanie, kopaczkę przerobić na zbieraczka i sprzedac do Kozietul w cenie 20gr niższej od baltony. Mniejszy nakład, mniej pracowników którzy będą coraz to drożsi.. 

w tym sezonie to mysle ze jeszcze wiekszosc bedzie stac, 2-3 takie lata pod radz i wtedy zaczna sie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sceptyk
4 godziny temu, Gość Jan napisał:

 Po tym sezonie nie wielu będzie miało forsę żeby zrobić znów jablko deserowe. Kogo będzie stać na drogie zabiegi przejeżdżające, stymulatory, ditianony, corageny. Jak można zrobić szajs opryskać etafonem na opadanie, kopaczkę przerobić na zbieraczka i sprzedac do Kozietul w cenie 20gr niższej od baltony. Mniejszy nakład, mniej pracowników którzy będą coraz to drożsi.. 

Cena przemysłu w tym roku jest zabiegiem kilku okoliczności.

Chyba nie liczysz,że w następnym sezonie taka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gość sceptyk napisał:

Cena przemysłu w tym roku jest zabiegiem kilku okoliczności.

Chyba nie liczysz,że w następnym sezonie taka będzie.

A jaka jest wg ciebie szansa na sprzedanie jabłka deserowego w cenie opłacalnej rekompensującą obecne koszta produkcji, zbioru oraz pozwalająca na godziwy zarobek? Tak procentowo od 0 do 100%

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
53 minuty temu, Gość sceptyk napisał:

Cena przemysłu w tym roku jest zabiegiem kilku okoliczności.

Chyba nie liczysz,że w następnym sezonie taka będzie.

Mimo to jeszcze każdy inwestuje w przechowalnie.Płacze a jednak się opłaca.Kto miał jabłko w stodole to wysypał.A kto ma jabłko dobre to trafia rok że się zarabia grube pięniądze.Trzeba się przestawić.Przemysł to każdy potrafi produkować.beż kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany
Godzinę temu, Gość sceptyk napisał:

Cena przemysłu w tym roku jest zabiegiem kilku okoliczności.

Chyba nie liczysz,że w następnym sezonie taka będzie.

Cena przemysłu na przyszły rok to 10-20 groszy. Bo przeważnie będzie przemysł produkowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Ggg napisał:

Okolice Jasieńca 54 suchy A okolice Warki 56gr dziś miałem propozycję za Idareda na suchy przemysł 

Nawet 60gr co to za cena.. Nawozy 3razy drożej Opryski 50% drożej rok temu idared był 1zł i reweracji nie było.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sceptyk
W dniu 9.01.2022 o 18:59, Gość Wgr napisał:

A jaka jest wg ciebie szansa na sprzedanie jabłka deserowego w cenie opłacalnej rekompensującą obecne koszta produkcji, zbioru oraz pozwalająca na godziwy zarobek? Tak procentowo od 0 do 100%

 

 

Co wg ciebie jest jabłkiem deserowym?

Idared od 7 ,którego nikt nie chce czy gala od 7 która chce cały świat.

Czy warto iść pod prąd i produkować coś czego nikt nie chce i nazywać to deserem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz biznesu sadowniczeg
Godzinę temu, Gość Ola napisał:

Nawet 60gr co to za cena.. Nawozy 3razy drożej Opryski 50% drożej rok temu idared był 1zł i reweracji nie było.. 

60 nie cena ale 20 cena. Lepiej bylo po 20 w kolejce jak dziś 60 taka prawda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...