Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w nowym roku . Powiedzcie jak ruch ? Poprawia się coś,  widać jakieś ożywienie w handlu ?mino że związek sadowników pisze o sukcesie exportu w grudniu ja nie widzę ożywienia w handlu tylko zastuj.  Słabe zejście towaru na południe Europy i na kraj , jedyne co to Egipt bierze dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość sceptyk napisał:

Co wg ciebie jest jabłkiem deserowym?

Idared od 7 ,którego nikt nie chce czy gala od 7 która chce cały świat.

Czy warto iść pod prąd i produkować coś czego nikt nie chce i nazywać to deserem??

Mam na myśli paletę odmian a mianowicie golden, mutsu, Prince, gala, piros, jonagored, szampiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAPA podaje na 1,12,2021 zapasy jabłek w chłodniach Polsce 1690000ton. Jak nawet na 2 stycznia tego roku było 1,4mln ton przy założeniu hadlu 200tys ton /miesiąc nam jabłek starczy do sierpnia.. Wiedz klapa totalna.. 50gr to będzie jeszcz dobra cena.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość incognito
11 godzin temu, Gość Adam napisał:

WAPA podaje na 1,12,2021 zapasy jabłek w chłodniach Polsce 1690000ton. Jak nawet na 2 stycznia tego roku było 1,4mln ton przy założeniu hadlu 200tys ton /miesiąc nam jabłek starczy do sierpnia.. Wiedz klapa totalna.. 50gr to będzie jeszcz dobra cena.. 

Rok temu 01.12.2020 - 1,6 mln t, czyli jest tylko 95 tys. ton więcej, teraz porównaj sobie ceny jakie były rok temu o tej porze, jeszcze uwzględnij podejście do sprzedaży jabłek w tym sezonie, większość odmian dwukolorowych pójdzie na przemysł.

 

incognito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
4 godziny temu, Gość incognito napisał:

Rok temu 01.12.2020 - 1,6 mln t, czyli jest tylko 95 tys. ton więcej, teraz porównaj sobie ceny jakie były rok temu o tej porze, jeszcze uwzględnij podejście do sprzedaży jabłek w tym sezonie, większość odmian dwukolorowych pójdzie na przemysł.

 

incognito

Te ilości szacunkowe nie są jakieś straszne,gorzej źe Białoruś i Kazachstan słabo biorą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość incognito napisał:

Rok temu 01.12.2020 - 1,6 mln t, czyli jest tylko 95 tys. ton więcej, teraz porównaj sobie ceny jakie były rok temu o tej porze, jeszcze uwzględnij podejście do sprzedaży jabłek w tym sezonie, większość odmian dwukolorowych pójdzie na przemysł.

 

incognito

Rok temu Białoruś brała ostro jabłka do połowy kwietnia a teraz embargo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnowidz
50 minut temu, Gość Fda napisał:

Jak tam panowie coś idzie w górę?

Prąd,ŚOR,gaz,opłaty, bilety, mandaty, maszyny nerzędzia........generalnie wszystko.....no, prawie wszystko...

Jabłka tanie, ale jakie to ma znaczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze na razie to opakowanie ,prąd , środki ochrony I nawozy 

Co do ceny jabłek to.musimy uzbroić się  w cierpliwość. 

Przeczytałem ostatnio artykuł w który. Pisało że bardzo rosnie nam konkurencja ze strony Turcji Iranu Ukrainy Mołdawii oraz Chin i Utrzymanie wolumenu exportu będzie bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam hejterow i fantastów.

Przechodziłem obok i postanowiłem sprawdzić ubiegłoroczne proroctwa.

4 mln ton.trafione

Białoruś zamknięta.trafione

Kartofle - idared,gloster na taśmę.trafione.

Marketowka za grosze.trafione

Golden,gala,Red delicious zapłaci.tez trafione.

Tyle w temacie.

Mam proroctwa na ten rok ale nic o nich nie napiszę bo wiecie lepiej.

Żegnam bo więcej się tu nie pojawię,ale gdy chce się pośmiać to czasem otwieram forum,czytam i oczom nie wierzę.

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prorok napisał:

Witam hejterow i fantastów.

Przechodziłem obok

I dobrze ... <ciach>

---
Od Administracji
Nic w temacie, nic merytorycznego więc wycięte.

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
2 godziny temu, Prorok napisał:

Witam hejterow i fantastów.

Przechodziłem obok i postanowiłem sprawdzić ubiegłoroczne proroctwa.

4 mln ton.trafione

Białoruś zamknięta.trafione

Kartofle - idared,gloster na taśmę.trafione.

Marketowka za grosze.trafione

Golden,gala,Red delicious zapłaci.tez trafione.

Tyle w temacie.

Mam proroctwa na ten rok ale nic o nich nie napiszę bo wiecie lepiej.

Żegnam bo więcej się tu nie pojawię,ale gdy chce się pośmiać to czasem otwieram forum,czytam i oczom nie wierzę.

Zdrowia

Potwierdzam. Po co tu coś pisać, jak na tym forumie piszą tylko hejtery i ludzie, jakie wcale nie ma pojęcia w sprzedaży albo kupnie jabłek. W tym roku ceny nie było i nie będzie. Życzę cierpliwości, kto czeka na 5 zł za wagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prorok napisał:

Witam hejterow i fantastów.

Przechodziłem obok i postanowiłem sprawdzić ubiegłoroczne proroctwa.

4 mln ton.trafione

Białoruś zamknięta.trafione

Kartofle - idared,gloster na taśmę.trafione.

Marketowka za grosze.trafione

Golden,gala,Red delicious zapłaci.tez trafione.

Tyle w temacie.

Mam proroctwa na ten rok ale nic o nich nie napiszę bo wiecie lepiej.

Żegnam bo więcej się tu nie pojawię,ale gdy chce się pośmiać to czasem otwieram forum,czytam i oczom nie wierzę.

Zdrowia

niestety do większości nie trafi, chętnie bym z Tobą podyskutował, bo widzę, że masz pojęcie o czym piszesz i znasz nasze położenie i realia w jakich przyszło nam żyć, a teraz takich ludzi ze świecą szukać. Też się mało tu udzielam i wchodzę tu poczytać specjalistów, żeby sobie poprawić humor. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gość Wito napisał:

niestety do większości nie trafi, chętnie bym z Tobą podyskutował, bo widzę, że masz pojęcie o czym piszesz i znasz nasze położenie i realia w jakich przyszło nam żyć, a teraz takich ludzi ze świecą szukać. Też się mało tu udzielam i wchodzę tu poczytać specjalistów, żeby sobie poprawić humor. :)

Jak chcesz sobie poprawić humor to wejdź na forum ziemniaków to McDonalda, tam jest wesoło ? u nas to jeden wielki dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prorok się nie zna na handlu ani produkcji, przemysł pewnie zbierał do tej pory i dopiero znalazł czas, bo cała Ukraina na świętach nadal.

 

Jak tam idzie tym najmądrzejszym handel? Gdzie są znawcy co wróżyli duże braki ładnego jabłka?

Miałem na wiosnę nie handlować, bo kasy mi miało brakować na towar, ale chyba starczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość Piotrek napisał:

W lubelskim spadek ceny 10 groszy w dół sortownie +7 

Szampon Jonagored Prince 70gr

Idared 60gr

Towaru opór . Sortownie zawalone 

Zbytu brak.

 

 

 

 

Czyli idared po sortowaniu przy dobrych wiatrach 40gr? gdzie suchy przemysł 52? gdzie sens gdzie logika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...