Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się kupczyku tym nie martiwe co Ty tam wypocisz. Jablko to u mnie 50% produkcji. Tak, najmniej dochodowe. 

Taka jest prawda. Śmiej się, dodawaj emotki dzieciaczku. Analizując w jakim stylu tu piszesz to nie więcej jak 20 lat. 

Gdybyśmy nie mieli zamykanych  kolejnych rynków to wszystko by gralo. I do żadnych 7mln nie dobiliśmy i juz nie dobijemy. Co z tego, że 7 by było skoro wszystko by się sprzedawalo. Tak ciężko pojac, że było co z tym zrobić? Myslisz ze gdyby nie embargo od tych paru lat na Polskę to Serbia Mołdawia Ukraina czy Rosja by się tak rozwinęły? Pójdź na jakieś korki z ekonomii czy cos bo jestes w wielkim błędzie. 

Teraz najlepsze, embargo do Rosji tak, z Rosji do Polski nie. No ku**A to jest smiech na sali. 

Mądry gospodarz dba o dobre kontakty i kontrakty z sąsiadami, nie kłóci się i nie macha szabla jak na wiosnę 21 pisiorki, ma w d*pie konflikty z przed lat tylko handluje i zarabia. W Poldonie to nie przejdzie. To samo od lat w polityce. Ci czy inni. To samo.

Zamiast mając takiego sąsiada, studnie bez dna z nim handlować, to my wojujemy. Rozpacz. Tym bardziej że jesteśmy przy Rosji nikim, dosłownie nikim i powinniśmy robić wszystko żeby z nimi grac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Waldek napisał:

Polscy uchodźcy Andersa na bliskim wschodzie również w Twoim mniemaniu byli brudasami, których nie warto było wpuszczać? 

Weź ich wszystkich do siebie do chałupy i skończ pieprzyć głupoty.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Tom napisał:

Dziś kolega dzwoni i daje za suchy z komory 0,60 netto i jazda do Niemca. Ja się nie zastanawiam i dziś Pan Idared się rozgazowuje. Od poniedziałku sypanie 200 ton

Podpucha niech każdy sypie a ja swojego idareda sprzedam w maju po 2zł a może i po 3 zł kg.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Guest Ola said:

Podpucha niech każdy sypie a ja swojego idareda sprzedam w maju po 2zł a może i po 3 zł kg.. 

Tak na poważnie mówiąc to bym się nie zdziwił jakby  tak było, ale przy aktualnych cenach prądu jest to bardzo duże ryzyko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość brawo ty napisał:

Wspaniały sukces ekonomiczny.

Gratuluję

Lepiej mu wyjdzie niż 70 do sortu trochę się rozejdzie troche ze skrzyni zginie i       de fakto zostanie 50 dobra decyzja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość co tak tanio
30 minut temu, Gość Ola napisał:

Podpucha niech każdy sypie a ja swojego idareda sprzedam w maju po 2zł a może i po 3 zł kg.. 

Po 5 za wagę będzie jak ostatniej wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pamietliwy
Godzinę temu, Gość Lubelak napisał:

No i co zęby suszysz ? rekinie biznesu a ty po ile sprzedajesz?

Ty w maju wysypiesz po 40 albo niżej .

W lubelskim nic nie idzie oprócz suchego przemysłu po 50 przy calosamochodowych.

zwykle chłodnie nie ruszane chłopy czekają na cud . Kontrole do sufitu.

Wojna za. Miedzą na dniach . prąd drogi . Opryski nawozy.

 

Przecież w lubelskim wszystko zmarzło i zgradowalo.

Taka była narracja w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Idaredzik
43 minutes ago, Guest Pioter said:

Lepiej mu wyjdzie niż 70 do sortu trochę się rozejdzie troche ze skrzyni zginie i       de fakto zostanie 50 dobra decyzja!

Mi wyszło po sortowni za 0.75 7-9, średnia 0.65 netto, jak nawaliłeś przemysłu do skrzyn to ci może i wyjdzie 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Marek napisał:

Ja się kupczyku tym nie martiwe co Ty tam wypocisz. Jablko to u mnie 50% produkcji. Tak, najmniej dochodowe. 

Taka jest prawda. Śmiej się, dodawaj emotki dzieciaczku. Analizując w jakim stylu tu piszesz to nie więcej jak 20 lat. 

Gdybyśmy nie mieli zamykanych  kolejnych rynków to wszystko by gralo. I do żadnych 7mln nie dobiliśmy i juz nie dobijemy. Co z tego, że 7 by było skoro wszystko by się sprzedawalo. Tak ciężko pojac, że było co z tym zrobić? Myslisz ze gdyby nie embargo od tych paru lat na Polskę to Serbia Mołdawia Ukraina czy Rosja by się tak rozwinęły? Pójdź na jakieś korki z ekonomii czy cos bo jestes w wielkim błędzie. 

Teraz najlepsze, embargo do Rosji tak, z Rosji do Polski nie. No ku**A to jest smiech na sali. 

Mądry gospodarz dba o dobre kontakty i kontrakty z sąsiadami, nie kłóci się i nie macha szabla jak na wiosnę 21 pisiorki, ma w d*pie konflikty z przed lat tylko handluje i zarabia. W Poldonie to nie przejdzie. To samo od lat w polityce. Ci czy inni. To samo.

Zamiast mając takiego sąsiada, studnie bez dna z nim handlować, to my wojujemy. Rozpacz. Tym bardziej że jesteśmy przy Rosji nikim, dosłownie nikim i powinniśmy robić wszystko żeby z nimi grac 

Holender już był czy dopiero do ciebie jedzie po prynsa?

Szkoda czasu na dyskusję z takimi jak ty, gówno wiesz, a udajesz najmądrzejszego, może to przechodzi u ciebie na wsi, tu nie da rady. Joł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kupiec napisał:

Holender już był czy dopiero do ciebie jedzie po prynsa?

Szkoda czasu na dyskusję z takimi jak ty, gówno wiesz, a udajesz najmądrzejszego, może to przechodzi u ciebie na wsi, tu nie da rady. Joł.

Biżmesmeny produkcji poczekajcie do maja przemysł będzie 3 zł za wagę w szkrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Idaredzik napisał:

Mi wyszło po sortowni za 0.75 7-9, średnia 0.65 netto, jak nawaliłeś przemysłu do skrzyn to ci może i wyjdzie 50

Czy ja pisałem że mi wyszło 50? Eh ludziska z polskiej wsi... 

Reasumując biznesu nie zrobiłeś bo on ma realną wagę w skrzyni a ty masz rozważke na każdym kartonie, i o ile ktoś Ci uciwie przesortował (czytaj nie wyszło po 290kg w skrzyni) to realnie masz 3 grosze zysku. 

Ale dobre i tyle w tym sezonie 

Pozdrawiam serdwcznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kupiec napisał:

Weź ich wszystkich do siebie do chałupy i skończ pieprzyć głupoty.

EOT.

A ty leć jutro ma sumę,, Barkę" w pierwszej ławce śpiewać.  Wyszło szydlo z worka że sługusek jedynej słusznej partii jesteś. Jakbyś był chociaż ćwierć-kupiec to byś tu na forum z nami głupimi prostymi chlopami się nie klocil tylko ladowal kolejne auto jabłka. Ładnie podpuche łyknąłeś, jak świezak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Idaredzik
31 minutes ago, Guest Pioter said:

Czy ja pisałem że mi wyszło 50? Eh ludziska z polskiej wsi... 

Reasumując biznesu nie zrobiłeś bo on ma realną wagę w skrzyni a ty masz rozważke na każdym kartonie, i o ile ktoś Ci uciwie przesortował (czytaj nie wyszło po 290kg w skrzyni) to realnie masz 3 grosze zysku. 

Ale dobre i tyle w tym sezonie 

Pozdrawiam serdwcznie;)

Nie wiem u kogo ty sortujesz ale no mogę tylko współczuć :) 320 kg w skrzyni średnio

Tak czy inaczej nie ma sie czym chwalic ale dalej lepiej dać do sprawdzonej sortowni zamiast na przemysł sypać na ten moment jak ktos nie nawalił przemysłu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość Waldek napisał:

A ty leć jutro ma sumę,, Barkę" w pierwszej ławce śpiewać.  Wyszło szydlo z worka że sługusek jedynej słusznej partii jesteś. Jakbyś był chociaż ćwierć-kupiec to byś tu na forum z nami głupimi prostymi chlopami się nie klocil tylko ladowal kolejne auto jabłka. Ładnie podpuche łyknąłeś, jak świezak ?

Co ja jutro będę robił to moja sprawa, a ty zakładaj gumowce i woń na pole, bo nic poza tym nie potrafisz i żal ci d*pę ściska, że ktoś umie sprzedać lepiej niż ty sam.

Tacy z was wszystkich biznesmeni, że całe komory sypiecie i nie umiecie sprzedać bezpośrednio tylko nawet przemysł, gdzie nie ma żadnej cofki ani większych wymagań to musicie sprzedać przez kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jabłko do wiosny dotrzyma to pieniądze zobaczy, dajmy się kapiszonom wystrzelać, niech sypią dziadostwo na patelnie żeby nie psuć rynku , żadnej wojny nie będzie, Rosji to się nie opłaca, już teraz jest mocno dojeżdżana ekonomicznie przez zachód, spadki około 30-40 procent na moskiewskiej giełdzie. Nie róbmy z ruskich nie wiadomo kogo, przypomnę tylko że taki kraj i taka potęga ma tylko 3 razy większe Pkb od Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Adam wgr
14 godzin temu, Gość Ola napisał:

Podpucha niech każdy sypie a ja swojego idareda sprzedam w maju po 2zł a może i po 3 zł kg.. 

Tylko komu sprzedasz tego idareda na wiosnę kraje arabskie, Egipt, Indie itp. Tam jabłko najlepiej sprzedaję się teraz na wiosnę już dużo gorzej (ramadan, wzrost temperatury). Po za tym te kraje nie lubią idareda.. Wchód obecnie trochę kupuje kazastan ale gdyby doszło do wojny może być problem z drogą.. Tak czy tak idared i tym podobne odmiany los jest tylko bdf.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarnowidz
10 godzin temu, Gość Dar3k napisał:

Kto jabłko do wiosny dotrzyma to pieniądze zobaczy, dajmy się kapiszonom wystrzelać, niech sypią dziadostwo na patelnie żeby nie psuć rynku , żadnej wojny nie będzie, Rosji to się nie opłaca, już teraz jest mocno dojeżdżana ekonomicznie przez zachód, spadki około 30-40 procent na moskiewskiej giełdzie. Nie róbmy z ruskich nie wiadomo kogo, przypomnę tylko że taki kraj i taka potęga ma tylko 3 razy większe Pkb od Polski. 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Bo na chwilę obecną to mamy zbiory wyższe o 10%,chłodnie pełne,komory KA zapakowane pod sufit i marne zejście towaru.

Ratunkiem dla niektórych jest zbieg okoliczności i wysoka cena przemysłu,która nie utrzyma się bo idioci tym biznesem nie rządzą.Jak tylko zobaczą,że za dużo jabłek z komór jest sypane będą obniżki.

Przypomina to ubiegły rok i żeby tylko się tak samo nie skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam wgr
10 godzin temu, Gość Dar3k napisał:

Kto jabłko do wiosny dotrzyma to pieniądze zobaczy, dajmy się kapiszonom wystrzelać, niech sypią dziadostwo na patelnie żeby nie psuć rynku , żadnej wojny nie będzie, Rosji to się nie opłaca, już teraz jest mocno dojeżdżana ekonomicznie przez zachód, spadki około 30-40 procent na moskiewskiej giełdzie. Nie róbmy z ruskich nie wiadomo kogo, przypomnę tylko że taki kraj i taka potęga ma tylko 3 razy większe Pkb od Polski. 

Tylko komu sprzedasz to jabłko na wiosnę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek
11 godzin temu, Gość Dar3k napisał:

Kto jabłko do wiosny dotrzyma to pieniądze zobaczy, dajmy się kapiszonom wystrzelać, niech sypią dziadostwo na patelnie żeby nie psuć rynku , żadnej wojny nie będzie, Rosji to się nie opłaca, już teraz jest mocno dojeżdżana ekonomicznie przez zachód, spadki około 30-40 procent na moskiewskiej giełdzie. Nie róbmy z ruskich nie wiadomo kogo, przypomnę tylko że taki kraj i taka potęga ma tylko 3 razy większe Pkb od Polski. 

Człowieku Ameryka wycofuje rodziny dyplomatów z Ukrainy , tam działa wywiad za setki milionów baksów. A tu jakiś chłop ze wsi pod grojcem pisze że wojny nie będzie ach szkoda gadać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Piotrek napisał:

Człowieku Ameryka wycofuje rodziny dyplomatów z Ukrainy , tam działa wywiad za setki milionów baksów. A tu jakiś chłop ze wsi pod grojcem pisze że wojny nie będzie ach szkoda gadać.....

?

On wie lepiej, jeszcze jakiś jeden spec tu był, który twierdził, że ruscy muszą jeść jabłka, bo inaczej się wkurza na Putina, gdyż będą głodni. ?

Ruski wejdzie na Ukrainę jak tylko mróz mocniejszy złapie i potrzyma, bo wtedy sprzęty wszystkie im wjadą bez problemu, kwestia dni zapewne. To nie moja teza tylko speców, którzy się na tym znają i w tym obracają, wystarczy trochę poszukać i poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kupiec napisał:

?

On wie lepiej, jeszcze jakiś jeden spec tu był, który twierdził, że ruscy muszą jeść jabłka, bo inaczej się wkurza na Putina, gdyż będą głodni. ?

Ruski wejdzie na Ukrainę jak tylko mróz mocniejszy złapie i potrzyma, bo wtedy sprzęty wszystkie im wjadą bez problemu, kwestia dni zapewne. To nie moja teza tylko speców, którzy się na tym znają i w tym obracają, wystarczy trochę poszukać i poczytać.

To już Twoja sprawa jakich speców słuchasz, tak to jest jak się czerpie wiedzę z mainstreamowych mediów którym to na rękę żeby tylko wzbudzić strach u obywateli, jak byś znał  chociaż trochę polityke zagraniczną oraz co się realnie na świecie dzieję to byś zrozumiał że to jest tylko straszak, Ukraina na dzień dzisiejszy jest bardzo mocno dozbrajana przez zachód i Państwa NATO, dla ruskich wejście na Ukrainę skończy się gorzej niż wejście na Afganistan, spowoduje to ogromne straty finansowe jak i w ludności. Ja swoje jabłka  trzymam  do maja/czerwca. Zobaczymy na wiosnę kto miał racje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zgnilizna

Osobiście uważam że powinniście się państwo kłócić między sobą bo to nikomu nie pomoże a tylko skaczecie sobie do gardeł w imię czego? Nasadziliśmy przez dotowanie gospodarstw to teraz mleko się rozlało i niestety realia są takie jakie są że dusimy się z tym towarem bo nie mamy w 80% przypadkach czym handlować by wziąć za to godziwe pieniądze. Skończyły się czasy gdzie rynek pochłonął wszystko co się posadziło i tak trzeba się z tym w końcu pogodzić. Ile jeszcze będziemy w stanie robić za te marne grosze gdzie z roku na rok rosną koszty a owoc stoi cenowo w miejscu od dobrych kilku lat? Ludziom dniówki trzeba płacić czy to za cięcie czy to za zbiór, koszty prądu i przechowywania rosną, środki nawozy wzrosły, a sieciówki grupy i tak dalej nas dymają jak chcą i takie gadanie jak tu wyżej jest niczemu nie pomaga tylko jeszcze między sobą psujemy sobie nastroje. Ja osobiście zamierzam uderzać w mechanizację ograniczyć produkcję jabłka i zostawić tylko to co zasadziłem w tym "nowszym stylu" i raczej dalej będę uderzał w mechanizację. Ktoś mnie zaraz wyśmieje bo porzeczka bo wiśnia się nie opłaci. Szczerze mówiąc wolę przez tydzień to wszystko sprzątnąć i nie martwić się o jutro kto mi to zbierze po ile na jesieni czy grad czy nie grad i rozwijać jakiś inny biznes wokół tego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Dar3k napisał:

To już Twoja sprawa jakich speców słuchasz, tak to jest jak się czerpie wiedzę z mainstreamowych mediów którym to na rękę żeby tylko wzbudzić strach u obywateli, jak byś znał  chociaż trochę polityke zagraniczną oraz co się realnie na świecie dzieję to byś zrozumiał że to jest tylko straszak, Ukraina na dzień dzisiejszy jest bardzo mocno dozbrajana przez zachód i Państwa NATO, dla ruskich wejście na Ukrainę skończy się gorzej niż wejście na Afganistan, spowoduje to ogromne straty finansowe jak i w ludności. Ja swoje jabłka  trzymam  do maja/czerwca. Zobaczymy na wiosnę kto miał racje. 

Trzymaj i do września, nikt ci nie broni, ale jak twierdzisz, że te dozbrojenia Ukrainy przestraszą Putina to nie mam pytań. NATO z resztą oficjalnie potwierdziło, że nie będzie wysyłało w razie co żadnych wojsk ani nic, bo to sprawa Ukrainy.

Straty ludności, a co to kogo obchodzi na Kremlu? Tam się nie liczy logika tylko jest cel i ma być zrealizowany, sankcje i groźby ze strony Unii i zachodu mają głęboko w poważaniu. Ruski ma gaz i zrobi z Ukrainą co będzie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Piotrek napisał:

Człowieku Ameryka wycofuje rodziny dyplomatów z Ukrainy , tam działa wywiad za setki milionów baksów. A tu jakiś chłop ze wsi pod grojcem pisze że wojny nie będzie ach szkoda gadać.....

To jest gra spekulacja taka sama jak wy spekulującie ze będzie jablko po 2 złote w maju będzie albo nie będzie nie ma takiej osoby która wie na 100 % nawet jakby miała wywiad CIA ? tak samo ruscy jakby chcieli to by weszli bez podchodów tak jak to zrobili w 2014 a teraz chcą ugrać jak najwiecej pewnie bez dodatkowych sankcji na pewno ns2 jest takim arguementem. Ale pożyjemy zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...