Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słuchający Pawła

Paweł dał dzisiaj komunikat, 

Ma jeszcze 4 komory i na razie czeka,

Skoro Paweł czeka to i ja poczekam.

Idared na sortownie 70 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
1 godzinę temu, Gość Słuchający Pawła napisał:

Paweł dał dzisiaj komunikat, 

Ma jeszcze 4 komory i na razie czeka,

Skoro Paweł czeka to i ja poczekam.

Idared na sortownie 70 groszy.

Poczekaj. Już nie długo zostało.Deser 0,50 ,BDF 0,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
1 godzinę temu, Gość Słuchający Pawła napisał:

Paweł dał dzisiaj komunikat, 

Ma jeszcze 4 komory i na razie czeka,

Skoro Paweł czeka to i ja poczekam.

Idared na sortownie 70 groszy.

I będzie sypał w maju po 40gr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Aaa napisał:

Skąd wy tacy pewni jesteście ze w maju będzie bdf ?

Właśnie . przecież to nic nie wiadomo niech tylko Turcja zakaże exportu jabłek i Egipt ruszą się jak cholera ,wtedy się i kontenery znajdą i w maju może być całkiem nieźle .

Żeby było jasne nie twierdzę że  będą po 2.5 zł , ale jakby ten scenariusz się ziścił to myślę że idared 1 zł zlapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Michał S napisał:

Właśnie . przecież to nic nie wiadomo niech tylko Turcja zakaże exportu jabłek i Egipt ruszą się jak cholera ,wtedy się i kontenery znajdą i w maju może być całkiem nieźle .

Żeby było jasne nie twierdzę że  będą po 2.5 zł , ale jakby ten scenariusz się ziścił to myślę że idared 1 zł zlapie.

Na Egipt to trzeba mieć jabłko a nie ten chłam który leży na grójeckich chłodniach czekając na cud na wschodzie.  Tam chca jabłka gali paskowanej, Red deliciousa i to najlepiej ciemnego, trochę goldena i bordowego naidareda. Już nawet princa niektóre firmy przestałyby wysyłać ze względu na problem z dostarczeniem owoców spełniających wymagania. A co my mamy w chłodniach ? Aidared, ligol, szampion, prync.

Dohler z Kozietul już od miesiąca próbuje zbić cenę ale jest jeszcze za mało jabłka na rynku a mniejsze zakłady trzymają cenę. Np w takiej Nieledwi można na dziś dostać 0.60-0.62gr czyli więcej aniżeli idared do sortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciemnowidz
Godzinę temu, Michał S napisał:

Właśnie . przecież to nic nie wiadomo niech tylko Turcja zakaże exportu jabłek i Egipt ruszą się jak cholera ,wtedy się i kontenery znajdą i w maju może być całkiem nieźle .

Żeby było jasne nie twierdzę że  będą po 2.5 zł , ale jakby ten scenariusz się ziścił to myślę że idared 1 zł zlapie.

Cały kwiecień to ramadan.

Do tego czasu masz jakieś 7 tygodni handlu.ile zejdzie jabłek przez ten czas?

Znowu myślicie,że zabraknie???

Egipt to bieda kraj.Kupuje dużo gdy jabłko tanie.

Cudu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
8 godzin temu, Gość Realista napisał:

Poczekaj. Już nie długo zostało.Deser 0,50 ,BDF 0,25

I to ciągłe srranie do własnego gniazda, 

A za rok będą grupy szukać deseru, bo każdy ma wywalone i przy tych kosztach najzwyczajniej w świecie nie stać go będzie wyprodukować deseru.

Z mojej okolicy juz jakieś 30% gospodarzy deklaruje ochlapanie zupą z 5 razy i do roboty chłopaki poszli.. o tak to widzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gość Piotr napisał:

I to ciągłe srranie do własnego gniazda, 

A za rok będą grupy szukać deseru, bo każdy ma wywalone i przy tych kosztach najzwyczajniej w świecie nie stać go będzie wyprodukować deseru.

Z mojej okolicy juz jakieś 30% gospodarzy deklaruje ochlapanie zupą z 5 razy i do roboty chłopaki poszli.. o tak to widzę 

I bardzo dobry kierunek chłopaki obrali myślicie ze za rok będzie lepiej... Będzie lepiej jak polska będzie produkować 2mln ton jabłka.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
22 minuty temu, Gość Piotr napisał:

I to ciągłe srranie do własnego gniazda, 

A za rok będą grupy szukać deseru, bo każdy ma wywalone i przy tych kosztach najzwyczajniej w świecie nie stać go będzie wyprodukować deseru.

Z mojej okolicy juz jakieś 30% gospodarzy deklaruje ochlapanie zupą z 5 razy i do roboty chłopaki poszli.. o tak to widzę 

Obyś miał rację.

Niech idą .

Gospodarstwa muszą bankrutować a produkcja musi się zmniejszyć.

Przetrwają ci co potrafią się dostosować.

Przemysłowe jabłko wiecznie nie będzie płacić 50 gr .Ten rok to wyjątek dzięki zabiegowi okoliczności.

Kryzysy czyszczą branżę.Każsdą.

Nasza też wyczyszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Realista napisał:

Obyś miał rację.

Niech idą .

Gospodarstwa muszą bankrutować a produkcja musi się zmniejszyć.

Przetrwają ci co potrafią się dostosować.

Przemysłowe jabłko wiecznie nie będzie płacić 50 gr .Ten rok to wyjątek dzięki zabiegowi okoliczności.

Kryzysy czyszczą branżę.Każsdą.

Nasza też wyczyszczą

Ileż to już razy  było na tym forum pisane że ten rok to wyjątek.tamten był wyjątek.2 lata wstecz był wyjątkowy.3 lata do tyłu też wyjątek.ludzie nie zaprzestania produkcji dopóki coś zostaje.mniej lub więcej ale zostaje.nawet przemysł będą robić.zaklady przetworcze dadzą taką cenę żeby zachęcić do produkcji ale żeby za dużo nie zarobić i każdy będzie się ludzie że za rok będzie lepiej.polska jest tanim dostawcą produktu rolnego i zakłady przetworcze doskonale o tym wiedzą.nie pozwolą na masowe bankructwa.jakby cena przemysłu była 5 lat pod rząd 0.05gr to nie mieli by czego skupowac. Co nie zmienia faktu że coś się pomału musi zmieniać.tylkk nie wiadomo w którą stronę.lepiej już bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek197704
8 godzin temu, Gość Realista napisał:

Obyś miał rację.

Niech idą .

Gospodarstwa muszą bankrutować a produkcja musi się zmniejszyć.

Przetrwają ci co potrafią się dostosować.

Przemysłowe jabłko wiecznie nie będzie płacić 50 gr .Ten rok to wyjątek dzięki zabiegowi okoliczności.

Kryzysy czyszczą branżę.Każsdą.

Nasza też wyczyszczą

uważaj, żebyś Ty nie zbankrutował. Na tą chwilę, to jak ktoś ma 3-4  ha i dobrą prace, to go stać, żeby dołożyć 30-40 tysięcy rocznie. A jak ktoś żyje tylko z jabłek, to ja mu świetlanej przyszłości nie wróżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymista ekonomista
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Wszyscy ciągle dokładają. Co roku kończą produkcję. W wyniku tych faktów produkcja nie maleje - jak to możliwe

Istne perpetuum mobile.cud ekonomiczny.

Cały czas pod kreską i zwiększają produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwek

A wystarczyło utrzymać handel na rynku hurtowym, np Broniszach. To tylko ludzie marudzić umieją, to za zimno, to słaby dzień. Kto troche sie poświęcił, miał zapał do jazdy na takie rynki to kupca wyrobił i z czasem sami na podwórko przyjeżdzają po towar (nie byle g.... tylko uczciwie szykowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość piotrek197704 napisał:

uważaj, żebyś Ty nie zbankrutował. Na tą chwilę, to jak ktoś ma 3-4  ha i dobrą prace, to go stać, żeby dołożyć 30-40 tysięcy rocznie. A jak ktoś żyje tylko z jabłek, to ja mu świetlanej przyszłości nie wróżę.

Czyli mamy iść do pracy żeby potem dorzucać do jabłek ? gratulacje myślenia. Jak coś to znajomy szuka wózkowego, może jesteś chętny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
2 godziny temu, Gość piotrek197704 napisał:

uważaj, żebyś Ty nie zbankrutował. Na tą chwilę, to jak ktoś ma 3-4  ha i dobrą prace, to go stać, żeby dołożyć 30-40 tysięcy rocznie. A jak ktoś żyje tylko z jabłek, to ja mu świetlanej przyszłości nie wróżę.

Trzeba być idiotą by z etatu dokładać do jabłek.

Jak przestanę zarabiać to przestanę produkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Jan napisał:

Witam.

Jak ceny do sortu odmian jonagold novajo, breburn oraz szampion? Towar z ka po SF i poliversum

Jak dobrze poszukasz to 55netto ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fiu fiu
9 godzin temu, Gość Jan napisał:

Witam.

Jak ceny do sortu odmian jonagold novajo, breburn oraz szampion? Towar z ka po SF i poliversum

Na bogato.

Taki towar do sierpnia można trzymać.

Wtedy dopiero będzie cena.

Następnym razem jeszcze xedatane zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...