Skocz do zawartości

jabłka przemysłowe


marta 33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 777
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Gość Piter napisał:

Wegrzy i Rumuni biorą u nas za wagę . 

Dokładnie Sandomierz i ludzie co tam sprzedają to stan umysłu.

Zaniżają cenę. Zobaczycie Za miesiąc ile się ogłosi piwnic do sprzedaży( czytaj przechowalnia)

Sam byłem świadkiem kilka lat temu jak na giełdzie w Sandomierzu normalna cena pirosa podawanego to było 30 zł. A ty wjechał miejscowy pań i lufę pirosa żenił po 20 dwie dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Rafik napisał:

Dokładnie Sandomierz i ludzie co tam sprzedają to stan umysłu.

Zaniżają cenę. Zobaczycie Za miesiąc ile się ogłosi piwnic do sprzedaży( czytaj przechowalnia)

Sam byłem świadkiem kilka lat temu jak na giełdzie w Sandomierzu normalna cena pirosa podawanego to było 30 zł. A ty wjechał miejscowy pań i lufę pirosa żenił po 20 dwie dychy.

Tylko że to wy z Grójca okupujecie wszystkie przetwórnie w Polsce z waszym pseudodeserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert
26 minut temu, Gość Tsa napisał:

Tylko że to wy z Grójca okupujecie wszystkie przetwórnie w Polsce z waszym pseudodeserem.

Ale nie rozumiem dyskusji.kazdy chce sprzedać i każdy chce żyć.a że jeden sprzedaje w cenach wyższych A drugi w wyższych.....wolny rynek.odac tym tokiem myślenia to można powiedzieć że jak produkujesz jabłko w Grójcu to nie powinno twoje jabłko trafić poza Mazowieckie. Fakt jest jednak taki że sprzedawanie za bezcen nie ma.sensu ale to nie tylko Sandomierz.w każdej części kraju się tacy znajdą co nie szanuje swojej pracy albo po prostu nie mają wyboru.sa różne sytuacje w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gość Leszek napisał:

Jakie obecnie ceny za suchy przemysł? Jak z dostępnością bdf w rejonie grójeckim?

Mam 400 ton aidareda to wysypania i nie wiem co robić

 

Syp raz dwa bo żyd z Kozietuł darmo za chwilę będzie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dohler
16 godzin temu, Gość Gość napisał:

Po niedzieli 0,35 Kozietuly 

Chyba za 2 kg. Z tego co wiem z pewnego źródła przemysł mają obniżyć do 0.18gr bo wkoncu to odpada z produkcji deseru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Gość napisał:

Po niedzieli 0,35 Kozietuly 

Kto był głodny kasy to już wysypał.poczekac nie dawać.

 

18 godzin temu, Gość Gość napisał:

Po niedzieli 0,35 Kozietuly 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
1 godzinę temu, Gość Pos napisał:

Kto był głodny kasy to już wysypał.poczekac nie dawać.

 

 

Tak jak w zeszłym roku, o tej porze rok temu była podobna cena, a potem już tylko taniej i taniej. A w tym roku koszty przechowalnictwa o wiele wyższe przez koszty energii i nie tylko, jabłek tez jest więcej.. Zeszłoroczne 0,43 zł w czerwcu może być marzeniem w czerwcu 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Co to za różnica czy wysypie za 50gr czy 40gr jak i tak w plecy. A jeśli ruszy eksport pełną parą to może będzie 2-3zl za towar więc czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Erw napisał:

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Co to za różnica czy wysypie za 50gr czy 40gr jak i tak w plecy. A jeśli ruszy eksport pełną parą to może będzie 2-3zl za towar więc czekamy.

Eksport ruszy pełną parą..... ależ się uśmiałem

Rzeczywiście Biała Rawska to stan umysłu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Guest Andrzej said:

Tak jak w zeszłym roku, o tej porze rok temu była podobna cena, a potem już tylko taniej i taniej. A w tym roku koszty przechowalnictwa o wiele wyższe przez koszty energii i nie tylko, jabłek tez jest więcej.. Zeszłoroczne 0,43 zł w czerwcu może być marzeniem w czerwcu 2022.

w tamtym roku pod koniec marca sie wysypało dopiero ale teraz pewnie bedzie inaczej bo mniej ludzi jest chetnych trzymac towar do lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany
10 godzin temu, Gość Erw napisał:

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Co to za różnica czy wysypie za 50gr czy 40gr jak i tak w plecy. A jeśli ruszy eksport pełną parą to może będzie 2-3zl za towar więc czekamy.

Jakie 2-3??? Co najmniej po 5 zł za wagę i to za gloster z idaredem,a inne odmiany ,to drożej!!!Pewne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chytry
11 godzin temu, Gość Erw napisał:

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Co to za różnica czy wysypie za 50gr czy 40gr jak i tak w plecy. A jeśli ruszy eksport pełną parą to może będzie 2-3zl za towar więc czekamy.

Świetny pomysł.Tez tak zrobię

I ta adrenalina przechowywania 800 ton do lipca a potem liczenie grubej kasiorki.

Mało kto zna to uczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwik
9 godzin temu, Gość Guest napisał:

w tamtym roku pod koniec marca sie wysypało dopiero ale teraz pewnie bedzie inaczej bo mniej ludzi jest chetnych trzymac towar do lata

Nie ma jabłek

Dane wapa i GUS to kłamstwa

Jeszcze 2, 3 tygodnie i ostro ruszy eksport.

Zachód już się wysprzedal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cenowy
W dniu 18.02.2022 o 16:43, Gość Rafik napisał:

Dokładnie Sandomierz i ludzie co tam sprzedają to stan umysłu.

Zaniżają cenę. Zobaczycie Za miesiąc ile się ogłosi piwnic do sprzedaży( czytaj przechowalnia)

Sam byłem świadkiem kilka lat temu jak na giełdzie w Sandomierzu normalna cena pirosa podawanego to było 30 zł. A ty wjechał miejscowy pań i lufę pirosa żenił po 20 dwie dychy.

Ty już byłeś świadkiem,że o tej porze w zeszłym roku była kiepska cena jablek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. Mój towar moja kasa. A potem nie płaczcie że poszło do góry bo każdy się wysypał. Tak jak z przemysłem po 20gr prosili się o bdf bo Ukraina odjeżdża i trzeba zbierać a potem cenw górę do 55gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany
24 minuty temu, Gość Erw napisał:

Pożyjemy zobaczymy. Mój towar moja kasa. A potem nie płaczcie że poszło do góry bo każdy się wysypał. Tak jak z przemysłem po 20gr prosili się o bdf bo Ukraina odjeżdża i trzeba zbierać a potem cenw górę do 55gr.

Cierpliwi będą wynagrodzeni.Zawsze tak było i będzie. Racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wyspałem 200 ton idareda, 50 ton glostera. Czekam jutra czy ligol i jonagored pójdzie na obierke  jeśli nie to patelnia 0,53 gr i ostatnie 120 ton. I spokój. W tym roku jest tragedia A będzie jeszcze większą. W środę 23 zapraszam na strajk do Warszawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość Erw napisał:

Pożyjemy zobaczymy. Mój towar moja kasa. A potem nie płaczcie że poszło do góry bo każdy się wysypał. Tak jak z przemysłem po 20gr prosili się o bdf bo Ukraina odjeżdża i trzeba zbierać a potem cenw górę do 55gr.

Dokładnie cierpliwości nie panikowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel
19 minut temu, Gość Tom napisał:

Ja już wyspałem 200 ton idareda, 50 ton glostera. Czekam jutra czy ligol i jonagored pójdzie na obierke  jeśli nie to patelnia 0,53 gr i ostatnie 120 ton. I spokój. W tym roku jest tragedia A będzie jeszcze większą. W środę 23 zapraszam na strajk do Warszawy 

No i dobrze zrobiłeś, na opryski na nawozy na paliwo no i na życie powinno wystarczyć nie będziesz miał dokładki do sezonu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Tom napisał:

Ja już wyspałem 200 ton idareda, 50 ton glostera. Czekam jutra czy ligol i jonagored pójdzie na obierke  jeśli nie to patelnia 0,53 gr i ostatnie 120 ton. I spokój. W tym roku jest tragedia A będzie jeszcze większą. W środę 23 zapraszam na strajk do Warszawy 

No teraz to jest czas żeby strajkować bo jak przyjdzie wiosna to każdy na sadzarki żeby dosadzic kolejne hektary. Tatuś z synkiem namawiają do strajków a wiosną cyk 3 ha empajera i gali szniko fiko.

Kiedy ludzie do was dotrze że żadne strajki nie pomogą? Trzeba zacząć od siebie zmniejszając produkcję. Zobaczcie tylko jak wygląda produkcja jabłka np we Włoszech czy u Niemca. Jest stabilna od kilkunastu lat. A u nas było 2.5mln ton a teraz 5mln ton. Przejrzyjcie ludzie wkoncu na oczy. Jeszcze 10 lat temu kto by pomyślał że zakłady beda przerabiać jabłka 10 miesięcy w roku a teraz jest to norma bo tyle tego mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...