Skocz do zawartości

Gloster - odmiana, opinie, uprawa, przyszłość


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek
Godzinę temu, Prorok napisał:

To wybitnie deserowa odmiana ciesząca Się uznaniem na dalekich rynkach...

Ale każdy kumaty już ja usunął z sadu bo ostatnio nie sposób na niej zarobić.

 

Tu się z panem nie zgodzę. W 2017 roku przy minus 6 w kwitnienie zerwalem glostera 45 ton z ha. Innych odmian od 2 do 23 ton. Sprzedałem Glostera po 1.50 tak jak większość odmian.

W 18 roku z drzewa po 1.10 za wagę tonaż 70 ton z ha.

W 19roku miałem trochę więcej jabłek . Gloster poszedł po 2.50 w maju. Dużo drożej od Princa którego puściłem w marcu. Tonaż podobny. 

W tym sezonie mam jeszcze komorę glostera. Licze że pieniądze wezmę czerwiec-lipiec. Już kupcy nie mają czym handlować. Słaba jędrność odmian typu gala golden Prince. 

 

Sprzedajemy kiedy jest chętny na nasz towar a nie wtedy kiedy my tego chcemy i pan panie proroku powinien to dobrze wiedzieć.

P.s po obecnej zimie gdzie miałem minus 27 C w sadach podejrzewam że odmiany typu Gala i Red Delicious pójdą szybko spać. Zgorzel i przemrożone drzewa. O jonagoldy też się obawiam żeby nie porobiły się miękkie...

Gloster zdrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Gość Tomek napisał:

Tu się z panem nie zgodzę. W 2017 roku przy minus 6 w kwitnienie zerwalem glostera 45 ton z ha. Innych odmian od 2 do 23 ton. Sprzedałem Glostera po 1.50 tak jak większość odmian.

W 18 roku z drzewa po 1.10 za wagę tonaż 70 ton z ha.

W 19roku miałem trochę więcej jabłek . Gloster poszedł po 2.50 w maju. Dużo drożej od Princa którego puściłem w marcu. Tonaż podobny. 

W tym sezonie mam jeszcze komorę glostera. Licze że pieniądze wezmę czerwiec-lipiec. Już kupcy nie mają czym handlować. Słaba jędrność odmian typu gala golden Prince. 

 

Sprzedajemy kiedy jest chętny na nasz towar a nie wtedy kiedy my tego chcemy i pan panie proroku powinien to dobrze wiedzieć.

P.s po obecnej zimie gdzie miałem minus 27 C w sadach podejrzewam że odmiany typu Gala i Red Delicious pójdą szybko spać. Zgorzel i przemrożone drzewa. O jonagoldy też się obawiam żeby nie porobiły się miękkie...

Gloster zdrów.

 

Mówisz o latach z mrozem...w 2k18 był po 20 gr...

Uprawiałem glostera przez 25 lat i parę lat temu zakończyłem.

Nawet w latach nieurodzajnych to ostatni wybór,gdy zabraknie jabłek to kupują kartofle.

Liczy się średnia z 10 lat a nie pojedynczy strzał.gloster jest pod kreska od lat.

Sukcesów w produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Złośliwy Zenek
2 godziny temu, Gość Tomek napisał:

Tu się z panem nie zgodzę. W 2017 roku przy minus 6 w kwitnienie zerwalem glostera 45 ton z ha. Innych odmian od 2 do 23 ton. Sprzedałem Glostera po 1.50 tak jak większość odmian.

W 18 roku z drzewa po 1.10 za wagę tonaż 70 ton z ha.

W 19roku miałem trochę więcej jabłek . Gloster poszedł po 2.50 w maju. Dużo drożej od Princa którego puściłem w marcu. Tonaż podobny. 

W tym sezonie mam jeszcze komorę glostera. Licze że pieniądze wezmę czerwiec-lipiec. Już kupcy nie mają czym handlować. Słaba jędrność odmian typu gala golden Prince. 

 

Sprzedajemy kiedy jest chętny na nasz towar a nie wtedy kiedy my tego chcemy i pan panie proroku powinien to dobrze wiedzieć.

P.s po obecnej zimie gdzie miałem minus 27 C w sadach podejrzewam że odmiany typu Gala i Red Delicious pójdą szybko spać. Zgorzel i przemrożone drzewa. O jonagoldy też się obawiam żeby nie porobiły się miękkie...

Gloster zdrów.

 

W 2018 po 1.1 . Dobre. Chyba 0.11 o to jak trochę poczekałeś . 

Jak Ci zmarzną Gale i reszta to sadź Glostera i do przodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek

Panowie nie każdej stanowisko nadaje się na galę Prince Red cały. 

Później lament że przemarzło i w kolejce po 200 zł do ha w arimr. 

70ton x 0.50zl

40 ton x 1zl

Wazne żeby nauczyć się produkować glostera bez uszkodzeń gniazda nasiennego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Tomek napisał:

Panowie nie każdej stanowisko nadaje się na galę Prince Red cały. 

Później lament że przemarzło i w kolejce po 200 zł do ha w arimr. 

70ton x 0.50zl

40 ton x 1zl

Wazne żeby nauczyć się produkować glostera bez uszkodzeń gniazda nasiennego..

I tu jest sedno.nie każde stanowisko nadaje się na galę itd.nie ma co się mścić na odmianach które na danej glebie nie urosną lub będą przemarzac lub strasznie chorować. Ale oczywiście najmądrzejsi z tego forum zaraz powiedzą że to nie jabłka. Jonagoldy,ligol, gloster czy idared to nie jabłko bo mają niższe ceny.pewnie że każdy chciałby mieć najlepsze i najbardziej dochodowe odmiany u siebie ale tak się nie da. Prowokator pewnie napiszę że lepiej nie mieć wcale sadu niz kartoflane jabłko.a jak stanowisko się nie nadaje na galę czy Golden to nie sadzic wcale  Ale dla mnie ten człowiek i jego opinię są naprawdę mało istotne. Nie wszędzie można też latać dronami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Tomek napisał:

Panowie nie każdej stanowisko nadaje się na galę Prince Red cały. 

Później lament że przemarzło i w kolejce po 200 zł do ha w arimr. 

70ton x 0.50zl

40 ton x 1zl

Wazne żeby nauczyć się produkować glostera bez uszkodzeń gniazda nasiennego..

Skoro mnie nie wierzysz to poczytaj wyliczenia śp dr klimka,jemu może uwierzysz.

Gloster jest pod kreska w kilkuletniej perspektywie.

Na łąki to nawet gloster się nie nadaje.do tego szklistośc,szara,choroby komory i fatalny smak.

Ale kto bogatemu zabroni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Tomek napisał:

Panowie nie każdej stanowisko nadaje się na galę Prince Red cały. 

Później lament że przemarzło i w kolejce po 200 zł do ha w arimr. 

70ton x 0.50zl

40 ton x 1zl

Wazne żeby nauczyć się produkować glostera bez uszkodzeń gniazda nasiennego..

Nie zapominaj ze jest coś takiego jak koszty produkcji.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Olo napisał:

I tu jest sedno.nie każde stanowisko nadaje się na galę itd.nie ma co się mścić na odmianach które na danej glebie nie urosną lub będą przemarzac lub strasznie chorować. Ale oczywiście najmądrzejsi z tego forum zaraz powiedzą że to nie jabłka. Jonagoldy,ligol, gloster czy idared to nie jabłko bo mają niższe ceny.pewnie że każdy chciałby mieć najlepsze i najbardziej dochodowe odmiany u siebie ale tak się nie da. Prowokator pewnie napiszę że lepiej nie mieć wcale sadu niz kartoflane jabłko.a jak stanowisko się nie nadaje na galę czy Golden to nie sadzic wcale  Ale dla mnie ten człowiek i jego opinię są naprawdę mało istotne. Nie wszędzie można też latać dronami?

Za to wszędzie można sadzić nawet wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi.

Zawsze można potem narzekać,że Się nie opłaci i wyciągać łapy po zapomogi.

Kto bogatemu zabroni pracować za darmo...

Niestety korzystanie z dobrodziejstw cywilizacji jest tobie obce dlatego w gumofilcach siedzisz na polu i takie masz opinie i poglądy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek
42 minuty temu, Gość Ola napisał:

Nie zapominaj ze jest coś takiego jak koszty produkcji.. 

Tak wiem. Przerzedzanie, choroby kory, nawadnianie, potas etc. To wszystko stosujemy na galę. 

Gloster na mojej piaszczystej ziemi p60 nie wymaga przerzedzania i większych nakładów. Kolor jest mega. Żywotność glostera plus 20 lat. Gali 10-12. Skrobanie raków, nasadzanie co roku bo 50 szt na hektar...etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek
35 minut temu, Prorok napisał:

Za to wszędzie można sadzić nawet wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi.

Zawsze można potem narzekać,że Się nie opłaci i wyciągać łapy po zapomogi.

Kto bogatemu zabroni pracować za darmo...

Niestety korzystanie z dobrodziejstw cywilizacji jest tobie obce dlatego w gumofilcach siedzisz na polu i takie masz opinie i poglądy

Wyobraź sobie, że nie siedzieć w gumofilcach na polu. Prowadzę również inne działalności handel, transport oraz sieć 3 sklepów spożywczych. Zatrudniam 12 osób całorocznie.

Niestety posiadam takie grunty w takich miejscach że nie jestem w stanie uprawiać gali  ani goldena .

Umiem liczyć i uwierz mi że gloster nie jest taki zły jak może się większości wydawać.

Pamiętaj jednak rzecz sprzedajesz kiedy jest klient a nie kiedy ty byś sobie tego życzył.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Tomek napisał:

Wyobraź sobie, że nie siedzieć w gumofilcach na polu. Prowadzę również inne działalności handel, transport oraz sieć 3 sklepów spożywczych. Zatrudniam 12 osób całorocznie.

Niestety posiadam takie grunty w takich miejscach że nie jestem w stanie uprawiać gali  ani goldena .

Umiem liczyć i uwierz mi że gloster nie jest taki zły jak może się większości wydawać.

Pamiętaj jednak rzecz sprzedajesz kiedy jest klient a nie kiedy ty byś sobie tego życzył.

 

 

Gloster jest super.

Powodzenia w uprawie.

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość temat napisał:

Panowie stwórzcie osobny wątek na temat glostera i sensu życia i tam opowiadajcie sobie nawzajem swoje rozważania. Temat jest o cenach

Ceny stoją w miejscu więc czekając na 4 PLN za wage zabijamy czas rozważaniami o życiu i glosterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek
2 godziny temu, Prorok napisał:

Gloster jest super.

Powodzenia w uprawie.

Zdrowia

Pogadamy za 2-3 lata. Niech przyjdą zimy po minus 30 i z gala będzie po zawodach. 

Pozdrowiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pogodynka
21 godzin temu, Gość Tomek napisał:

Pogadamy za 2-3 lata. Niech przyjdą zimy po minus 30 i z gala będzie po zawodach. 

Pozdrowiam 

Mrozy minus 30? Kiedy, gdzie, jak? Słyszałeś o globalnym ociepleniu? Takie zimy to już przeszłość ... w tym roku wyjątkowo przymroziło ale to wyjątek był ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Princ
2 godziny temu, Gość Pogodynka napisał:

Mrozy minus 30? Kiedy, gdzie, jak? Słyszałeś o globalnym ociepleniu? Takie zimy to już przeszłość ... w tym roku wyjątkowo przymroziło ale to wyjątek był ...

SHAARP sterowanie pogoda poczytaj bo za krótko żyjesz w maju zrobią Ci-30 jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...