Skocz do zawartości

Gość Ja...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ja...

Nie wiem czy już gdzieś było o tym pisane ... chodzi mi o ubezpieczenia sadu od gradu może administrator utworzy ten wątek... u nas w państwowej firmie nie będę podawał nazwy ale wszyscy wiedzą o kogo chodzi zostało ubazbieczonych tylko dwóch sadownikow i się skończyło... my musimy ubezpieczyć polowe naszych sadow A Państwo ma obowiązek ustawowy nam do tego dopłacić 65% niestety już nie ma takiej możliwości.... i co teraz ... chętnie się przyłączę do jakiegoś pozwu zbiorowego albo prosił bym aby ktoś się tym zajął  jeśli jest to możliwe ja się na tym nie znam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Ja... napisał:

Nie wiem czy już gdzieś było o tym pisane ... chodzi mi o ubezpieczenia sadu od gradu może administrator utworzy ten wątek... u nas w państwowej firmie nie będę podawał nazwy ale wszyscy wiedzą o kogo chodzi zostało ubazbieczonych tylko dwóch sadownikow i się skończyło... my musimy ubezpieczyć polowe naszych sadow A Państwo ma obowiązek ustawowy nam do tego dopłacić 65% niestety już nie ma takiej możliwości.... i co teraz ... chętnie się przyłączę do jakiegoś pozwu zbiorowego albo prosił bym aby ktoś się tym zajął  jeśli jest to możliwe ja się na tym nie znam... 

Poproszę o podstawę prawną gdzie zapisano,że państwo ma obowiązek dopłacic do ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ja...
8 minut temu, Prorok napisał:

Poproszę o podstawę prawną gdzie zapisano,że państwo ma obowiązek dopłacic do ubezpieczenia.

Napisałem już że ja się na tym nie znam nie jestem prawnikiem... w interesie na stronie gov jest napisane o jakimś rozporządzeniu że państwo ma obowiązek doplacenia 65% ale podkreślam że ja się na tym nie znam . Ubezpieczalem kilka lat i nawet nigdy nie zanegowalem oszacowanych strat ... Nie jestem dużym sadownikiem i nie stać mnie na kilkadziesiąt tyś ubezpieczenia ale te kilka tyś zawsze na to było i zawsze było to jakieś zabezpieczenie a w tym roku zostaliśmy tego pozbawieni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek197704

Przecież można się ubezpieczyć komercyjnie, nie ma problemu. 12% zamiast 5,65% i śpisz spokojnie.  Im więcej będzie dotowania sadownictwa nawet pośrednio, tym dłużej będzie trwała agonia, jak chcesz zapłacić AC w samochodzie to państwo Ci nie dokłada i sam decydujesz, czy płacisz czy nie. Państwo i Unia już dawno powinna przestać dotować sadownictwo, to nie byłoby aż takich problemów z ceną teraz. A z tego co mi wiadomo, to ubezpieczyli tle, ile dostali kasy z MRiRW, czyli pretensje raczej do rządu, na który i tak zagłosuje większość z Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ja...
32 minuty temu, Gość piotrek197704 napisał:

Przecież można się ubezpieczyć komercyjnie, nie ma problemu. 12% zamiast 5,65% i śpisz spokojnie.  Im więcej będzie dotowania sadownictwa nawet pośrednio, tym dłużej będzie trwała agonia, jak chcesz zapłacić AC w samochodzie to państwo Ci nie dokłada i sam decydujesz, czy płacisz czy nie. Państwo i Unia już dawno powinna przestać dotować sadownictwo, to nie byłoby aż takich problemów z ceną teraz. A z tego co mi wiadomo, to ubezpieczyli tle, ile dostali kasy z MRiRW, czyli pretensje raczej do rządu, na który i tak zagłosuje większość z Was.

Zgadzam się z Panem tylko mam do Pana takie pytanie...zajmuje się Pan sadownictwem ? Jeśli tak to proszę powiedzieć czy Pan sam nie skorzystal kiedykolwiek z jakiejś dotacji ... skoro te ubezpieczenia są dotowane to powinien z nich każdy chętny skorzystać... albo nie powinny być wcale dotowane tak jak Pan mówi A nie tylko dla wybranych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr

Prorok i kupiec znowu w roli głównej. Zawistni ludzie. Sadownikiem hot y może prorok byłaś ale w poprzednim życiu. Zero szacunku do was. 

Skoro nie chcą mi ubezpieczyć od gradu to moze ja nie zapłacę podatku. Oo albo prądu. Ooo albo wiem, dlaczego mam płacić na służbę zdrowia skoro ona nie leczy. Gdzie podstawa prawna nie leczenia ludzi? Hmm??? 

Zero szacunku do takich napinacz. Na każdy temat się wypowiedza:) ubaw z was po pachy. Prorok to działa nie tylko an tym portalu:)

ip to piekna rzecz :) szkoda że za upublicznienie są kary ale dojdziemy powoli do tego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 godzinę temu, Gość Piotr napisał:

Prorok i kupiec znowu w roli głównej. Zawistni ludzie. Sadownikiem hot y może prorok byłaś ale w poprzednim życiu. Zero szacunku do was. 

Skoro nie chcą mi ubezpieczyć od gradu to moze ja nie zapłacę podatku. Oo albo prądu. Ooo albo wiem, dlaczego mam płacić na służbę zdrowia skoro ona nie leczy. Gdzie podstawa prawna nie leczenia ludzi? Hmm??? 

Zero szacunku do takich napinacz. Na każdy temat się wypowiedza:) ubaw z was po pachy. Prorok to działa nie tylko an tym portalu:)

ip to piekna rzecz :) szkoda że za upublicznienie są kary ale dojdziemy powoli do tego:)

W ustawie nie ma zapisanego obowiązku dotowania ubezpieczeń rolniczych .

Nie płać za nic i czekaj na konsekwencje.twoje życie twoja sprawa.

Nie rozumiem twojego dalszego wywodu;)

Zajmij się swoim życiem .może powoli dojdziesz do tego że je masz i nie musisz się cudzym zajmować:)

 

Jak widzę ubecko pissowskie metody nie są ci obce:)))

Szpiegowanie IP powiadasz...a o TOR ty słyszał????

Prostym sposobem na ukrycie adresu IP jest konfiguracja serwera proxy w przeglądarce, ale jeśli zależy Ci na profesjonalnym ukryciu adresu, wypróbuj program Tor 0.1.1.26

Program przepuszcza wysyłane z Twojego komputera dane przez sieć specjalnych serwerów, tzw. onion routers.

Dalej chcesz podawać IP i myślisz,że jest prawdziwe???

 

Uwierz mi...mam większy ubaw z czytania waszego lamentu dlatego tak chętnie odwiedzam to forum.znikne gdy przestanie być tak zabawnie :)))))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rząd dopłaca innym branżom do ubezpieczenia ich działalności????
Nie...to komuniści wprowadzili tę ustawę by kupić głosy wsi
Tak jak piss rozdaje kasę by kupić suwerena.
Tylko myślący człowiek zapyta skąd na to pieniądze????
A sadownik napisze,że mu się należy bo tak mówi ustawa :))))
 

Każda decyzja niesie za sobą konsekwencje i trzeba się z nimi zmierzyć.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ja...
9 minut temu, Prorok napisał:

Czy rząd dopłaca innym branżom do ubezpieczenia ich działalności????
Nie...to komuniści wprowadzili tę ustawę by kupić głosy wsi
Tak jak piss rozdaje kasę by kupić suwerena.
Tylko myślący człowiek zapyta skąd na to pieniądze????
A sadownik napisze,że mu się należy bo tak mówi ustawa :))))
 

Każda decyzja niesie za sobą konsekwencje i trzeba się z nimi zmierzyć.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pan ubezpieczyl z dotacją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek197704

ja już czeka na decyzję z PZU jeśli chodzi o komercyjne ubezpieczenie. Ubezpieczam na połowę tego, co miałem ubezpieczyć z dotacją i śpię spokojnie. Nie warto później patrzeć w niebo i się zastanawiać: spadnie grad czy nie, a później płakać, wyciągać łapy do państwa i narzekać, że nikt nie chce pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ja...
10 godzin temu, Gość piotrek197704 napisał:

ja już czeka na decyzję z PZU jeśli chodzi o komercyjne ubezpieczenie. Ubezpieczam na połowę tego, co miałem ubezpieczyć z dotacją i śpię spokojnie. Nie warto później patrzeć w niebo i się zastanawiać: spadnie grad czy nie, a później płakać, wyciągać łapy do państwa i narzekać, że nikt nie chce pomóc.

Za jaka sume ubezpieczenia jaka składka Panu wyliczyli ?Bo mi za około 60 tyś ubezpieczenia prawie 10 tyś.... w tamtym roku za ok 45 tyś zapłaciłem z dotacją 2tys. miałem grad strat wyliczyli na ok 25 % i wypłacili nie całe 10 tyś więc jakieś koszty zostaly zwrócona. Przypuscmy że w tym roku też przejdzie grad i wylicza takie same straty więc praktycznie będzie zwrócona tylko składka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...