Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc.
49 minut temu, Sieradzak napisał:

O,i taka jest to prosta uprawa.

IMG_20240614_160351_467.jpg

U nas całkowicie suchy badyl, czegoś takiego jeszcze nie widziałem a żyję już dość długo, chłop śpi a w polu rośnie i niech to przekonanie debili zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baca

Na wschodzie Polski jeszcze nie ma problemu z zaraza, bo dosyc malo padalo, ale za to mszyce i stonka szaleja...

Ziemniaki wygladaja bardzo ladnie, ale jak wejdzie sie w pole to 3/4 krzakow ma lisciozwoj...

nawet te zakupione w klasie A...

material czy mszyce?

Nadmienie, ze w tym roku pierwszy raz widzialem straki rzepaku oblepione mszycami... Takiej plagi robactwa jak w tym roku to jeszcze nie bylo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wrocławia
10 godzin temu, Gość Centrum napisał:

Pieniędzy niema i nie będzie 

No widać po ogłoszeniach że nie będzie kasy ,18-20zl za worek na Sieradzu .Brawo Wy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

A gdzie wy byliście panowie jak się zaczęła pojawiać zaraza 3 tygodnie temu lub miesiąc temu trzeba było pryskac od razu z grubej rury i to co 3 dni teraz to tylko usiąść i płakać bo tam chyba nawet nie będzie kalibru handlowego ?? Powiem tak też jest u mnie zaraza ale atakuje ostro chemia i narazie walczymy, podstawa umiejętnie dobierać środki do ochrony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

Czemu nie pryskaliście signum ...,mam 4 rządki  po 180 m i nie ma śladu zarazy ,odmiana owacja dla siebie,przez was ... nie będę miał czym handlować ,a i jeszcze rosną na poplonie z gorczycy 2 razy w tamtym roku przyorywałem,a wy ile lat po kolei sądzicie ziemniaki na jednym polu, ...

Edytowane przez Sebastian Pawłowski
Proszę o kulturalną dyskusję bez wyzwisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rura
11 godzin temu, Sieradzak napisał:

Co jeden to lepszy z doradztwem i fachowością.Kupiec,rozj...... system jak dla mnie.Wyczuwam nutkę AF,tam też tacy inteligentni są.

Na igrit z kolei sami inteligentni inaczej. Jak by nie patrzał to poziom zdebilnienia na forum igrit jest jakieś osiem razy większy niż na af.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kolego sadzeniaki zależy od jakiego podwykonawcy z jakich rejonów i uczciwości producenta .Bo taka prawda ze po co komu pryskać na zarazę czy pilnować zdrowotności jak najwięcej chodzi o towar polskiej normy 35-55 .A takie pytanie do tych wszystkich którym niby nie przeszły badan na wirusy czy inne ustrojstwa .Co stało sie z tymi sadzeniakami niech ktos uczciwie odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Ja również wyraże opinie że w tym roku duży problem z zaraza wynika takż z tego że duża część sadzeniaka była zainfekowana zaraza bulw zeszłym mokrym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GRz1 napisał:

Masz racje kolego sadzeniaki zależy od jakiego podwykonawcy z jakich rejonów i uczciwości producenta .Bo taka prawda ze po co komu pryskać na zarazę czy pilnować zdrowotności jak najwięcej chodzi o towar polskiej normy 35-55 .A takie pytanie do tych wszystkich którym niby nie przeszły badan na wirusy czy inne ustrojstwa .Co stało sie z tymi sadzeniakami niech ktos uczciwie odpowie

No jak co się stało?SPRZEDAM ZIEMNIAKI JADALNE 35-50MM😁.Mam 70ar markowego ziemniaka z firmy handlującej takim towarem.Jest na co popatrzeć jak na sadzeniaka za 3,5tys za tone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Nowicjusz napisał:

Witam czy zastąpić sencor bo 1l kosztuje 1500 zł a niedawno kosztował 240 zł to samo titus

 

Jak się dobrze pokręcisz, wyrwiesz za 650 zł Sencora. Agrosimex kiedyś miał .. nie pamiętam Keep agro czy jakoś tak ... ale to może zadzwoń do nich zapytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
Godzinę temu, Gość Nowicjusz napisał:

Witam czy zastąpić sencor bo 1l kosztuje 1500 zł a niedawno kosztował 240 zł to samo titus

 

Skąd jesteś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nowicjusz

Sprawdź cenę i dostępność środków ochrony na ziemniaka robi się jakaś paranoja. Duża cześć jest niedostępna a reszta za wielkie pieniądze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Odnośnie zarazy- szaleje stąd brak fungicydow, a nie wiem czemu nie ma sencora? Ja kupowalem w marcu na szczescie jeszcze sie zalapalem na sencor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kra
2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Odnośnie zarazy- szaleje stąd brak fungicydow, a nie wiem czemu nie ma sencora? Ja kupowalem w marcu na szczescie jeszcze sie zalapalem na sencor 

Nie ma sencora ale sa zamienniki też działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...