Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marian

Na dzień dzisiejszy 22-30 stałe dostawy około 200 worków tygodniowo. Tak się handluje Panowie. Jeżeli na budzie klient podaje irge po 5 zł to z ochotą płaci mi 2 zł w hurcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
14 godzin temu, Gość Ppl napisał:

Z różnymi ludźmi współpracuje ale głupszej od chłopa warstwy społecznej to w tym kraju nie ma

Nie ubliżaj i nie wsadzaj wszystkich do jednego worka. Ta warstwa społeczna to ci co pytają o cenę na danych giełdach i otrzymują głupie odpowiedzi z uciechą handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ppl
19 minut temu, Gość elzbieta napisał:

Nie ubliżaj i nie wsadzaj wszystkich do jednego worka. Ta warstwa społeczna to ci co pytają o cenę na danych giełdach i otrzymują głupie odpowiedzi z uciechą handlarzy.

Podtrzymuje swoje zdanie nikt z tą grupą się się nie liczy poczynając od rządu poprzez instytucje służby kończąc na tzw handlarzach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Akurat Rząd to chyba nigdy za bardzo się nie liczył z rolnikami. Co do instytucji to zależy, różnie bywa. Handlarze akurat zawsze szukają tych naiwnych , ale nie oszukujemy się takich rolników jest coraz mniej i handlarzom jest coraz trudniej trafić " jelenia". Nikt nie ma wpływu na to , że jakiś delikwent chce sprzedać jak najsxybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnikkkk
W dniu 17.07.2024 o 12:17, Gość Marian napisał:

Na dzień dzisiejszy 22-30 stałe dostawy około 200 worków tygodniowo. Tak się handluje Panowie. Jeżeli na budzie klient podaje irge po 5 zł to z ochotą płaci mi 2 zł w hurcie 

I z czego się cieszysz że  ty producent masz 2zl a ten drugi handlarz 3 za przerzucenie towaru. Tylko nie mów że on ma większe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Rolnikkkk napisał:

I z czego się cieszysz że  ty producent masz 2zl a ten drugi handlarz 3 za przerzucenie towaru. Tylko nie mów że on ma większe koszty.

Układ powinien być odwrotny. 3 dla mnie i 2 dla niego ale realiów nie zmienię. Grunt to to że nadal mam 2 zł a nie 1 zł stojąc na giełdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie ten rok jest z mocnym wzrostem nasadzeń. Ale jeżeli ktoś myśli że będą rekordy w zbiorach to grubo się myli. Późne odmiany będą plonowac na niskim poziomie. Teraz trochę paniki, którą sami chłopi robią bo upały, wakacje i obroty troszkę słabsze to i cena spadła. E tym roku jakość się obroni i pieniądz będzie się zgadzać. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinn
8 godzin temu, Gość Marian napisał:

Niewątpliwie ten rok jest z mocnym wzrostem nasadzeń. Ale jeżeli ktoś myśli że będą rekordy w zbiorach to grubo się myli. Późne odmiany będą plonowac na niskim poziomie. Teraz trochę paniki, którą sami chłopi robią bo upały, wakacje i obroty troszkę słabsze to i cena spadła. E tym roku jakość się obroni i pieniądz będzie się zgadzać. Pozdrawiam 

Zgadza się koniec września sytuacja się ustabilizuje nasadzenia są większe ale plony mniejsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Jest więcej nasadzeń ale to u tych bez zaplecza bez przechowalni i ten towar trafia teraz na rynek, plony późniejszych odmian są niższe i wszyscy się o tym przekonają na jesień, no i kolejna sprawa wegetacja jest przyspieszona, kto nie zadbał to poźniejsze odmiany już suche idą pod nóż, jest lato ziemniak słabiej idzie i stąd te spadki, ale ja uważam podobnie jak Marian kto ma dobrego ziemniaka spienięży go dobrze jesienią. Pozdro chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Jest więcej nasadzeń ale to u tych bez zaplecza bez przechowalni i ten towar trafia teraz na rynek, plony późniejszych odmian są niższe i wszyscy się o tym przekonają na jesień, no i kolejna sprawa wegetacja jest przyspieszona, kto nie zadbał to poźniejsze odmiany już suche idą pod nóż, jest lato ziemniak słabiej idzie i stąd te spadki, ale ja uważam podobnie jak Marian kto ma dobrego ziemniaka spienięży go dobrze jesienią. Pozdro chłopaki

U nas wschod susza jak była tak jest dalej. Spadło tydzień temu 20 l i już znaku nie ma. Bardzo mało pod krzakiem. A to co ma więcej to sama drobnica i już prawie sam badyl. 6 zabiegów na grzyba i dalej postepuje. Plony bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Jest więcej nasadzeń ale to u tych bez zaplecza bez przechowalni i ten towar trafia teraz na rynek, plony późniejszych odmian są niższe i wszyscy się o tym przekonają na jesień, no i kolejna sprawa wegetacja jest przyspieszona, kto nie zadbał to poźniejsze odmiany już suche idą pod nóż, jest lato ziemniak słabiej idzie i stąd te spadki, ale ja uważam podobnie jak Marian kto ma dobrego ziemniaka spienięży go dobrze jesienią. Pozdro chłopaki

Powiedz jakie ty masz to zaplecze, kawałek przerobionej stodoły i błaznujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian
4 godziny temu, Gość Bronek napisał:

Bronisze Irga 18 zł żółty 13

Ty Bronek gdzie ty stałeś cwaniaczku na tych broniszach i o której godzinie??? Byłem dziś z irga bo mi jeden klient zrezygnował i podałem 120 worków po 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian
3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Po pierwsze to trochę kultury i nie wkładaj wszystkich do jednego worka. Nie muszę Ci nic udowadniać. 

Pewnie że nie musisz tylko podpisuj się oszust a nie rolnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze
Godzinę temu, Gość Filipek napisał:

Przypomnę tylko że w tamtym roku też było gadane dokładnie o tej porze że słaby plon będzie 🙂

A czy był ten plon taki dobry bez deszczowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Tak, byly braki. Jakosciowego bardzo brakowalo. Nie pamietam czasow, kiedy w bagu sprzedawalo sie od 40mm bez problemu, zawsze chcieli najlepiej 50+. Ze sprzedaza problemow nie bylo. Cena bardzo dobra, od lat takiej nie bylo. 

Ten rok w mazowieckim ziemniaki beda przecietne. Susza i niedzoialajace opryski robia swoje. Widac roznioce miedzy "swoim" i kwalifikatem jak na dloni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze
4 godziny temu, Gość Michal_mazowieckie napisał:

Tak, byly braki. Jakosciowego bardzo brakowalo. Nie pamietam czasow, kiedy w bagu sprzedawalo sie od 40mm bez problemu, zawsze chcieli najlepiej 50+. Ze sprzedaza problemow nie bylo. Cena bardzo dobra, od lat takiej nie bylo. 

Ten rok w mazowieckim ziemniaki beda przecietne. Susza i niedzoialajace opryski robia swoje. Widac roznioce miedzy "swoim" i kwalifikatem jak na dloni. 

Mogę się pod tym wszystkim podpisać, nic dodać nic ująć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...