Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gość Mirek kalisz napisał:

Żarty po prostu sobie robią z rolników Bugaj 60 groszy sami obniżają ceny a chłopy niech kopia 

Brzydko napiszę - WALIĆ ICH!! Dla przykładu, rozmawiałem ostatnio z gościem który sieje fasolkę szparagową, po 1,20 /kg ma ofertę / teraz sobie to zestawcie z detalem (12 -14 zł / kg). Dymani są zarówno rolnicy jak i konsumenci. Trzeba brać sprawy w swoje ręce, innej rady nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Łódź giełda Zjazdowa

Dużo ziemniaków, cena 9zł wyjście (będą jutro rozdawać gratis) samochody z tablicami ESI , jednak ludzie stamtąd potrafią wszystko spi.....ć, To stan umysłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wwow
6 godzin temu, A_2 napisał:

Brzydko napiszę - WALIĆ ICH!! Dla przykładu, rozmawiałem ostatnio z gościem który sieje fasolkę szparagową, po 1,20 /kg ma ofertę / teraz sobie to zestawcie z detalem (12 -14 zł / kg). Dymani są zarówno rolnicy jak i konsumenci. Trzeba brać sprawy w swoje ręce, innej rady nie ma ;)

Pierwsze słyszę o takiej cenie fasolki. Powiedz gościowi żeby się ogłosił chętnie kupię jakościowy towar w zdecydowanie wyższej cenie. Do 4 ton dziennie.

 

Tak potwierdzam łódź 7-10 zł wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
12 godzin temu, Gość Wwow napisał:

Pierwsze słyszę o takiej cenie fasolki. Powiedz gościowi żeby się ogłosił chętnie kupię jakościowy towar w zdecydowanie wyższej cenie. Do 4 ton dziennie.

 

Tak potwierdzam łódź 7-10 zł wyjście.

Cena 1,2 zł/kg to skup fasolki przemysłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Nie sądziłem , że zjazd cenowy będzie taki szybki i ostry. No ale rynek weryfikuję ceny. Uważam , że zima , wiosna cena nie będzie jakaś tragiczna. Ale muszą wyprzedać się ci napaleni , co mają towar do opylenia na giełdzie i brak innego zbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maroko

Panowie a ja tak w innym niż cena temacie. Powiedźcie jak u was z jakością ziemniaka? U mnie z pod przykryć był super i nic się nie działo po wykopaniu. A teraz mi strasznie gnije. Już podczas kopania trafiają się zgniłe a po paru dniach mogą być nawet 3-4 szt w worku. Ziemia lekka raczej sucho, nie były zalewane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinn
43 minuty temu, Gość Maroko napisał:

Panowie a ja tak w innym niż cena temacie. Powiedźcie jak u was z jakością ziemniaka? U mnie z pod przykryć był super i nic się nie działo po wykopaniu. A teraz mi strasznie gnije. Już podczas kopania trafiają się zgniłe a po paru dniach mogą być nawet 3-4 szt w worku. Ziemia lekka raczej sucho, nie były zalewane 

3 -4 to nic dużego 20 trafią się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich producentów warzyw przed firmą WINTO GROUP- Michał Ociepa. Pomimo zapewnień co do szybkich przelewów , maksymalnie 7 dni od dostawy , po miesiącu brak przelewu, zero kontaktu. Oferuję kontraktację dużych ilości ziemniaka, a problem z uregulowaniem jednej dostawy. Jeżeli ktoś z Państwa również ma problem z należnościami od tej firmy proszę o kontakt , występując na drodze procesu karnego w formie pozwu zbiorowego Kodeks Postępowania Karnego umożliwia zwiększone sankcje prawne wobec sprawcy. Proszę o udostępnianie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Maciek napisał:

Koledzy Rolnicy, zacznijmy ogarniać .. bo za chwilę nas nie będzie ... 

 

Chłopie, nie ma szans.Niech tylko krzykną że są jakieś dopłaty czy dotacje to się zes.... chcą jeden przez drugiego lecą.Na strajkach niczego innego nie zadają tylko dopłat.To są w większości narkomanii którzy bez EU już nie potrafią żyć.Gdyby w tym momencie zablokować wszelkie dotacje to 50% procent tych najwjekszych gospodarstw do końca roku leży odłogiem bądź jest w rękach komornika.I tyle zostało by z yotubowej nowoczesności.To jest to samo co w Stanach się dzieje że bez kredytu nie są w stanie nawet hektara obrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sieradzak napisał:

Chłopie, nie ma szans.Niech tylko krzykną że są jakieś dopłaty czy dotacje to się zes.... chcą jeden przez drugiego lecą.Na strajkach niczego innego nie zadają tylko dopłat.To są w większości narkomanii którzy bez EU już nie potrafią żyć.Gdyby w tym momencie zablokować wszelkie dotacje to 50% procent tych najważniejszych gospodarstw do końca roku leży odłogiem bądź jest w rękach komornika.I tyle zostało by z yotubowej nowoczesności.To jest to samo co w Stanach się dzieje że bez kredytu nie są w stanie nawet hektara obrobić.

święte słowa ... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, A_2 napisał:

święte słowa ... :( 

Nawet gadać się o tym wszystkim nie chce.Wczoraj oglądałem na YouTubie jak jeden z większych rolników płakał że nie wie jak dotrwać do końca roku bo obniżki podatku jaki obiecano na strajkach nie będzie.Żenada i na strajkach zapowiadanych na jesień bendą postulaty aby były dopłaty do zboża bo zbiory słabe i ceny nie ma.Łodz zjazdowa niby 15zk ale kompletny brak kupca choć towaru jak na lekarstwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RolnikPR
W dniu 27.07.2024 o 13:16, STH napisał:

Oooo,i to by było na tyle jeśli chodzi o tych którzy twierdzą że ziemniaki sądzi się pod klijenta.A takich jak wyżej jest cała masa.

Dostałeś pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik centrum

Pytanie. W tym roku straszenie wyrosły mi już ziemniaki, łęty w dobrej kondycji. Czy mogę już desykowac ziemniaka który będzie kopany we wrześniu?? Zastanawiam się czy one się nie odmładza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent
W dniu 27.07.2024 o 13:16, STH napisał:

Ostrzegam wszystkich producentów warzyw przed firmą WINTO GROUP- Michał Ociepa. Pomimo zapewnień co do szybkich przelewów , maksymalnie 7 dni od dostawy , po miesiącu brak przelewu, zero kontaktu. Oferuję kontraktację dużych ilości ziemniaka, a problem z uregulowaniem jednej dostawy. Jeżeli ktoś z Państwa również ma problem z należnościami od tej firmy proszę o kontakt , występując na drodze procesu karnego w formie pozwu zbiorowego Kodeks Postępowania Karnego umożliwia zwiększone sankcje prawne wobec sprawcy. Proszę o udostępnianie informacji.

Zapłacił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody ziemniak Oleśnica
2 godziny temu, Gość Rolnik centrum napisał:

Pytanie. W tym roku straszenie wyrosły mi już ziemniaki, łęty w dobrej kondycji. Czy mogę już desykowac ziemniaka który będzie kopany we wrześniu?? Zastanawiam się czy one się nie odmładza. 

Odmłodzą się jak nie zdesykujesz mogą zakwitnąć drugi raz. Miałem kiedyś taki przypadek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Marcin napisał:

O i mamy naszego reprezentanta!!! :D W takich butach za 17 k. to pewnie załatwi wszystkie ważne sprawy dla nas!

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/kolodziejczak-przylapany-autem-na-czerwonym-w-butach-za-tysiace/c2yflsd

 

Ale o co chodzi, masz ból d*py że kupił sobie buty za 17 koła. Nie jestem jego zwolennikiem ale drażni mnie taka zazdrość, a jak ta emetyka koleżanka kaczora miała zegarek za 150 patoli to nikomu nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...