Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jabłka wysyłamy na drugi koniec świata. Płyną kontenerami po kilka tygodni i jest ok więc dlaczego nie ziemniaka. Można oczywiście to robić mądralo ale nikomu na tym nie zależy bo chłop produkujący ziemniaka jest prymitywny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość rura napisał:

Co ty bredzisz człowieku, to ze gdzieś w pierdziszewie nie urodziły się ziemniaki to jeszcze o niczym nie świadczy, plony w zachodniej EU są rekordowe, północna PL też bije rekordy więc nie wiem o jakim mniejszym plonie mówisz. Poza tym jaka spekulacja, ziemniaki są produktem lokalnym, w sensie europejskim, nie załadujesz ich na statek i nie wyślesz na  drugi koniec świata, nie zostawisz ich na drugi rok żeby zmieszać z nowymi i gdzieś wysłać tak jak się robi ze zbożem. Trzeba je zużyć tu i teraz a branża ziemniaczana na zachodzie EU jest tak skonsolidowana i zwarta że szpilki między nich nie włożysz, jak sami nie pospekulują to nikt z zewnątrz nie ma szans tam namieszać.

Plony w północno-zachodniej Europie, w krajach NEPG, czyli u największych producentów na kontynencie, nie są wcale rekordowe. Mają być minimalnie wyższe od średniej pięcioletniej i na poziomie zbiorów zeszłorocznych, a zeszłoroczne nie były wysokie - 22,7 mln ton. Takie są prognozy organizacji NEPG opublikowane we wrześniu. Prognozy! Rok temu prognozowali we wrześniu 23,6 mln ton, a było 22,7 mln ton. W tym roku może być tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość Marek_112 napisał:

Plony w północno-zachodniej Europie, w krajach NEPG, czyli u największych producentów na kontynencie, nie są wcale rekordowe. Mają być minimalnie wyższe od średniej pięcioletniej i na poziomie zbiorów zeszłorocznych, a zeszłoroczne nie były wysokie - 22,7 mln ton. Takie są prognozy organizacji NEPG opublikowane we wrześniu. Prognozy! Rok temu prognozowali we wrześniu 23,6 mln ton, a było 22,7 mln ton. W tym roku może być tak samo.

Robią sztuczny tłum poczekajmy do stycznia zobaczycie że pyra zapłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2024 o 00:57, Gość HandelZagranica napisał:

 

Nic nadzwyczajnego ja 3 lata temu pewnej niemieckiej odmiany na literę C miałem z żądka 190m 75cm średnio 1800kg ważone. Ziemia 4 klasa. Pięć razy podlane i bez doradców. Więc z tymi propagandowymi rekordami niech procam się b..a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Szzone napisał:

Nic nadzwyczajnego ja 3 lata temu pewnej niemieckiej odmiany na literę C miałem z żądka 190m 75cm średnio 1800kg ważone. Ziemia 4 klasa. Pięć razy podlane i bez doradców. Więc z tymi propagandowymi rekordami niech procam się b..a.

No to miałeś 126 ton z ha. Miszczu pobiłeś nie tylko rekord świata ale prawdopodobnie całej galaktyki. Ogólnie to popalasz czy nosem wciągasz ten towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość rura napisał:

No to miałeś 126 ton z ha. Miszczu pobiłeś nie tylko rekord świata ale prawdopodobnie całej galaktyki. Ogólnie to popalasz czy nosem wciągasz ten towar.

Sezon w pełni nasadzeń dużo a Zielono na igrit

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2024 o 17:52, Gość Szzone napisał:

Nic nadzwyczajnego ja 3 lata temu pewnej niemieckiej odmiany na literę C miałem z żądka 190m 75cm średnio 1800kg ważone. Ziemia 4 klasa. Pięć razy podlane i bez doradców. Więc z tymi propagandowymi rekordami niech procam się b..a.

J... Tony co to za odmiana niemiecka na literę C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szzone
10 godzin temu, Krzysztof.kkkk napisał:

J... Tony co to za odmiana niemiecka na literę C

Corina pole nigdy nie widziało ziemniaka. Żędy były tak napchane ziemniakiem że praktycznie się połączyły. Wcześniej i później max plon jaki niałem to ok 70-75t. W tym nic nie podlewane i polon 40+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał
15 godzin temu, Gość Szzone napisał:

Corina pole nigdy nie widziało ziemniaka. Żędy były tak napchane ziemniakiem że praktycznie się połączyły. Wcześniej i później max plon jaki niałem to ok 70-75t. W tym nic nie podlewane i polon 40+

A jakie zainteresowanie ziemniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szzone

Zainteresowanie jak na ten rok to całkiem spore ale to raczej stali odbiorcy. Na dzień dzisiejszy do sprzedaży została Vineta,  Bellarosa i to idzie.  Tylko zaopatrzenie sklepów restauracji trochę indywidualnych na zimę i jeszcze detal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...