Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KrkRybitwy
Godzinę temu, Gość Okolice Wrocławia napisał:

Tak tak krzykrycia się kończą będzie równia pochyla 

przeciez na krk  tzw "tbu" zaczynają dopiero włokniny kopać a po tych deszczach to i grunt zaraz zaczną

Czyli twierdzisz ze 35 zł sie utrzyma ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wrocławia
2 godziny temu, Gość KrkRybitwy napisał:

przeciez na krk  tzw "tbu" zaczynają dopiero włokniny kopać a po tych deszczach to i grunt zaraz zaczną

Czyli twierdzisz ze 35 zł sie utrzyma ?? :)

No no a koło 15 czerwca późne już będą kopali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrkRybitwy
21 minut temu, Gość Okolice Wrocławia napisał:

No no a koło 15 czerwca późne już będą kopali 

No dokładnie więc cena się utrzyma jeszcze tylko jutro :) Chyba ze Sieradz błaszki wielun zaleje na ten tydzien to jakas cena bedzie   jeszcze ten tydzień..

Cebula młoda na biało dziś do brania 2 zł z hakiem więc co to za cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wrocławia
Godzinę temu, Gość KrkRybitwy napisał:

No dokładnie więc cena się utrzyma jeszcze tylko jutro :) Chyba ze Sieradz błaszki wielun zaleje na ten tydzien to jakas cena bedzie   jeszcze ten tydzień..

Cebula młoda na biało dziś do brania 2 zł z hakiem więc co to za cena 

A 20 czerwca obudzisz się z pełnymi gaciami 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrkRybitwy
42 minuty temu, Gość Okolice Wrocławia napisał:

A 20 czerwca obudzisz się z pełnymi gaciami 😂😂😂

Hmm to moze kolego umowmy się na 20 czerwca że kupisz ode mnie auto, hmm skoro twierdzisz że 35 się utrzyma to umówmy się na 25 zł ?? 40 % na czysto no chyba nie odmówisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej tak będzie padało, to z szumnych zapowiedzi o wysypie ziemniaków, zrobi się szum wokół zgniłych ziemniaków. Taka to robota i wielkie planowanie, to warsztat pod gołym niebem, nieprzewidywalny do samego końca, a liczy się pieniądze po sprzedaży. Dziś ziemniaki w wielu miejscach Polski stały w wodzie, przy glebach mniej przepuszczalnych może to skończyć się nieciekawie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wrocławia
8 godzin temu, Gość KrkRybitwy napisał:

Hmm to moze kolego umowmy się na 20 czerwca że kupisz ode mnie auto, hmm skoro twierdzisz że 35 się utrzyma to umówmy się na 25 zł ?? 40 % na czysto no chyba nie odmówisz ??

Ja jestem jestem także nie muszę nic kupować bo sam mam jeszcze w polu końcówkę włóknin .Ps naucz się liczyć procenty bo napewno nie wychodzi różnicy 40% między 35 a 25zl😂😂😂😂Później dziwota że tacy pokroju Ciebie nie potrafią dobrze sprzedać ziemniaków jak to takie kłopoty z liczeniem😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrus
58 minut temu, Gość Okolice Wrocławia napisał:

Ja jestem jestem także nie muszę nic kupować bo sam mam jeszcze w polu końcówkę włóknin .Ps naucz się liczyć procenty bo napewno nie wychodzi różnicy 40% między 35 a 25zl😂😂😂😂Później dziwota że tacy pokroju Ciebie nie potrafią dobrze sprzedać ziemniaków jak to takie kłopoty z liczeniem😂😂

No właśnie... Naucz się liczyć ..bo jeśli kupi po 25 a sprzeda po 35 to jest właśnie +-40% dla niego zarobku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michu

Sądzę szereg lat pyry w tym roku dużo mniej mam ,na cenie pyry znam się jak mało kto a fakty są takie że dopadało jednak wszędzie na pyre w odpowiednim momenciie i nawet mimo to że niech mi te 3 ha wymok nawet 4 ha ale z reszty nakopie rekordy rokerdow jak wy wszyscy ,nawet stare sadzonki porosną ludzia co jej zakupili i wsadzili .Co do ceny żeby ludzi opanować z sadzeniem ten rok jest dobry a cena 15 groszy za luz jest jak w banku i nie ma co obwiniać ludzi ze spuszczają gacie i jeszce co do zielonego ładu ja byłem za ugorowaniem !!! I to by ograniczyło nasadzenia i zasiewy a ziemia by odpoczęła ,rolnik jest tak nienapasiony że aż rzygać się chce a pamiętajcie że wąsie dziadkowie nawet butów nie mieli a wy chcecie Bentley bo Mercedes za tani !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Michu napisał:

Sądzę szereg lat pyry w tym roku dużo mniej mam ,na cenie pyry znam się jak mało kto a fakty są takie że dopadało jednak wszędzie na pyre w odpowiednim momenciie i nawet mimo to że niech mi te 3 ha wymok nawet 4 ha ale z reszty nakopie rekordy rokerdow jak wy wszyscy ,nawet stare sadzonki porosną ludzia co jej zakupili i wsadzili .Co do ceny żeby ludzi opanować z sadzeniem ten rok jest dobry a cena 15 groszy za luz jest jak w banku i nie ma co obwiniać ludzi ze spuszczają gacie i jeszce co do zielonego ładu ja byłem za ugorowaniem !!! I to by ograniczyło nasadzenia i zasiewy a ziemia by odpoczęła ,rolnik jest tak nienapasiony że aż rzygać się chce a pamiętajcie że wąsie dziadkowie nawet butów nie mieli a wy chcecie Bentley bo Mercedes za tani !!!

Takie opady to też choroby grzybowe, więc z tymi "mega plonami" istnieje ryzyko, że zamienisz na "mega stratami"  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
2 godziny temu, Gość Michu napisał:

Sądzę szereg lat pyry w tym roku dużo mniej mam ,na cenie pyry znam się jak mało kto a fakty są takie że dopadało jednak wszędzie na pyre w odpowiednim momenciie i nawet mimo to że niech mi te 3 ha wymok nawet 4 ha ale z reszty nakopie rekordy rokerdow jak wy wszyscy ,nawet stare sadzonki porosną ludzia co jej zakupili i wsadzili .Co do ceny żeby ludzi opanować z sadzeniem ten rok jest dobry a cena 15 groszy za luz jest jak w banku i nie ma co obwiniać ludzi ze spuszczają gacie i jeszce co do zielonego ładu ja byłem za ugorowaniem !!! I to by ograniczyło nasadzenia i zasiewy a ziemia by odpoczęła ,rolnik jest tak nienapasiony że aż rzygać się chce a pamiętajcie że wąsie dziadkowie nawet butów nie mieli a wy chcecie Bentley bo Mercedes za tani !!!

Niestety ale to prawda. Jesienią ziemniak chyba będzie za grosze. Też mniej wsadziłem i już wiem, że to była dobra decyzja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość Pyra napisał:

 Handlarzyki Lepiej zacznijcie grać w totka skoro potraficie zgadywać i wiecie co będzie i nie zaśmiecajcie forum.,.. 

Amen. Żaden zdrowo myślący człowiek nie przewidzi co będzie na jesieni z ceną ziemniaka .. A takie podpuszczanie i sianie paniki budzi raczej politowanie niż zamierzony skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier
2 godziny temu, Gość Michu napisał:

Sądzę szereg lat pyry w tym roku dużo mniej mam ,na cenie pyry znam się jak mało kto a fakty są takie że dopadało jednak wszędzie na pyre w odpowiednim momenciie i nawet mimo to że niech mi te 3 ha wymok nawet 4 ha ale z reszty nakopie rekordy rokerdow jak wy wszyscy ,nawet stare sadzonki porosną ludzia co jej zakupili i wsadzili .Co do ceny żeby ludzi opanować z sadzeniem ten rok jest dobry a cena 15 groszy za luz jest jak w banku i nie ma co obwiniać ludzi ze spuszczają gacie i jeszce co do zielonego ładu ja byłem za ugorowaniem !!! I to by ograniczyło nasadzenia i zasiewy a ziemia by odpoczęła ,rolnik jest tak nienapasiony że aż rzygać się chce a pamiętajcie że wąsie dziadkowie nawet butów nie mieli a wy chcecie Bentley bo Mercedes za tani !!!

Tak jak piszesz. Jeżeli w tym roku ziemniak płaciłby ok 10-12 zł za worek, to nie byłoby terapii szokowej i przyszły sezon bankowo również byłby w plecy. Musi przyjść sezon, że nie będzie opłacało się kopać, żeby wyleczyć co niektórych: "zaczynam przygodę z ziemniakiem, czym pryskać na to...,czy w takiej fazie mogę już pryskać na zarazę itd.", z ziemniaków na parę następnych sezonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Baranina
18 minut temu, Gość Cukier napisał:

Tak jak piszesz. Jeżeli w tym roku ziemniak płaciłby ok 10-12 zł za worek, to nie byłoby terapii szokowej i przyszły sezon bankowo również byłby w plecy. Musi przyjść sezon, że nie będzie opłacało się kopać, żeby wyleczyć co niektórych: "zaczynam przygodę z ziemniakiem, czym pryskać na to...,czy w takiej fazie mogę już pryskać na zarazę itd.", z ziemniaków na parę następnych sezonów. 

Ojej a ty jak zaczynałeś wszystko wiedziałeś i przesiadłeś się z 30 do Fendta i jeździsz nim w niedziele do kościoła …masakra Polak Polakowi albo ty Upadliniec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrkRybitwy
5 godzin temu, Gość Okolice Wrocławia napisał:

Ja jestem jestem także nie muszę nic kupować bo sam mam jeszcze w polu końcówkę włóknin .Ps naucz się liczyć procenty bo napewno nie wychodzi różnicy 40% między 35 a 25zl😂😂😂😂Później dziwota że tacy pokroju Ciebie nie potrafią dobrze sprzedać ziemniaków jak to takie kłopoty z liczeniem😂😂

To żeś się popisał ja Ci policzyłem Twój zysk z zakupu 25 zł dla Ciebie a Ty przecież po 35 sprzedaż. 

No ale umawiamy się na 20 czerwca przecież wiec juz chyba te włókniny przekopiesz jak masz taki zbyt. 

Czysty pieniądz dla Ciebie więc chyba 10 zł z wora na gotowo  nie przepuscisz- tak napisałem w zł bo % słabo Ci idą i dziwić się że tacy mają potem problem z gospodarką jak takie liczenie :)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Esi
1 godzinę temu, Gość Pyra napisał:

 Handlarzyki Lepiej zacznijcie grać w totka skoro potraficie zgadywać i wiecie co będzie i nie zaśmiecajcie forum.,.. 

A co będzie miał taki handlarsyk jak będzie 15 groszy chyba wielki hu....  Lepiej się handluje jak jest 1 zł niż 15 groszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyra
49 minut temu, Gość Esi napisał:

A co będzie miał taki handlarsyk jak będzie 15 groszy chyba wielki hu....  Lepiej się handluje jak jest 1 zł niż 15 groszy 

To niech zmieni pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier
2 godziny temu, Gość Baranina napisał:

Ojej a ty jak zaczynałeś wszystko wiedziałeś i przesiadłeś się z 30 do Fendta i jeździsz nim w niedziele do kościoła …masakra Polak Polakowi albo ty Upadliniec 

Nie, ale uczyłem się na własnych błędach, zbierałem latami doświadczenie. Teraz wszyscy chcą mieć wszystko podane na tacy. A po drugie jak ktoś zabiera się za uprawę to chyba powinien wcześniej podstawy ogarnąć, a nie pyta się czym ma za 2 dni pryskać. Tak samo nie pytałem się wszystkich która odmiana najlepsza, tylko posadziłem sobie 5 na próbę i następnym razem posadziłem najbardziej mi pasującą itd.itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent wielkopolska

Ja również sadze ziemniaki i u mnie ograniczona produkcja o 30 procent i w to miejsce jest kukurydza i chyba był to dobry pomysł bo jak narazie kuku ma wody pod dostatkiem tak samo jak i ziemniak jeśli obrodzi zarobek będzie mały, ale pewny natomiast ziemniaki są w krytycznej fazie zapotrzebowania na wodę tzn w fazie tuberyzacji i akurat jej dostały i to z nawiązką, także jeśli takie deszcze się utrzymają to napewno będą rekordy plonu i nie ma się co straszyć chorobami każdy ma dobry opryskiwacz i tak co tydzien pryska więc ja nie liczę już na cuda oby to sprzedać i wyjść na choć mały plus. Poza tym nasadzenia są większe nie tylko u nas ale i w całej Europie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handel

Będzie co będzie każdy ma zapas gotówki po poprzednim sezonie. Wszystko powyżej zeta jest na plus. Lepiej piszcie jakie ceny giełdy dziś oferują? Pozdrawiam panów i biznesmenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
4 godziny temu, Gość Producent wielkopolska napisał:

Ja również sadze ziemniaki i u mnie ograniczona produkcja o 30 procent i w to miejsce jest kukurydza i chyba był to dobry pomysł bo jak narazie kuku ma wody pod dostatkiem tak samo jak i ziemniak jeśli obrodzi zarobek będzie mały, ale pewny natomiast ziemniaki są w krytycznej fazie zapotrzebowania na wodę tzn w fazie tuberyzacji i akurat jej dostały i to z nawiązką, także jeśli takie deszcze się utrzymają to napewno będą rekordy plonu i nie ma się co straszyć chorobami każdy ma dobry opryskiwacz i tak co tydzien pryska więc ja nie liczę już na cuda oby to sprzedać i wyjść na choć mały plus. Poza tym nasadzenia są większe nie tylko u nas ale i w całej Europie....

Nie wszędzie popadało kolego w niektórych miejscach w Europie też suszę, ja myślę że 20zł/worek na późny zbiór by każdego zadowolił 

Życzę udanych plonów i dobrych cen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wawa
10 godzin temu, Gość Producent wielkopolska napisał:

Ja również sadze ziemniaki i u mnie ograniczona produkcja o 30 procent i w to miejsce jest kukurydza i chyba był to dobry pomysł bo jak narazie kuku ma wody pod dostatkiem tak samo jak i ziemniak jeśli obrodzi zarobek będzie mały, ale pewny natomiast ziemniaki są w krytycznej fazie zapotrzebowania na wodę tzn w fazie tuberyzacji i akurat jej dostały i to z nawiązką, także jeśli takie deszcze się utrzymają to napewno będą rekordy plonu i nie ma się co straszyć chorobami każdy ma dobry opryskiwacz i tak co tydzien pryska więc ja nie liczę już na cuda oby to sprzedać i wyjść na choć mały plus. Poza tym nasadzenia są większe nie tylko u nas ale i w całej Europie....

A co ja mam powiedzieć jak moje ziemniaki nie widziały deszczu od 10 kwietnia, od tego czasu do dziś cale 9 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent
8 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

Nie wszędzie popadało kolego w niektórych miejscach w Europie też suszę, ja myślę że 20zł/worek na późny zbiór by każdego zadowolił 

Życzę udanych plonów i dobrych cen 

Czyli rozumiem że będzie drożej niż w ubiegłym sezonie bo przecież do końca stycznia 20 zł było nieosiągalne w dużym hurcie. 

Fajnie by było to ciekawe po ile by były jakby nie było nasadzone :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...