Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Gość Kluska Konrad napisał:

Dziś do awexu po 1.40zl kg Bugaj kontraktacja 1.50 dwie mouldy od rana kopane i chcą jeszcze, ceny plus vat 

Bugaj Zakrzewski w zeszłym tygodniu płacił ledwo 1.15 dlatego nic do nich nie kopałem chyba że firma stosuje podwójne standardy cenowe, awex potwierdzam 1.40, generalnie trzeba iść samemu na markety i podłączać się do systemu handlowego typu Biedronka lub Dino smemu wstawiać, jeśli im się opłaca to nam rolnikom napewno też, od dwóch lat pakuję i cały czas idę w tym kierunku produkcja, skup, konfekcjonowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek
14 godzin temu, Gość Jarek napisał:

Pojeździli pooglądali porozmawiali i już dochodzenie zrobione Haha poprostu żal, a co jeździsz sprawdzasz czy będziesz miał co kupować, czy można cenę zanirzac ? Rolnik też chcę zarobić handlarzyno. On musiał sprawdzac

Taka moja praca . To mam zaniedbywać moje obowiązki bo Jarek zaklina forum ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

nasadzenia są większe o kilka procent to i owszem ale pamiętajmy że nie było sadzeniaków a większość była sadzona z tych ,,rok po centrali,, i ja się nie spowdziewam rekordowych plonów. Pozatym zaraza szalejąca w połowie czerwca to ja tego nie pamietam kiedy tak było ostatnio.  I tak naprawdę na ten moment to wszystko jest wrózeniem z fusów co będzie z plonami i ceną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak ziemniaczki u was ? U nas kuj-pom dołki gniją bo były opady po 60mm , wchodzi dość mocno zaraz jak ktoś środków nie zmienia .. sam mam dopilnowane ale okolica widać nie do końca i zaraz się mocno pcha.. nie wygląda to dobrze .. jak u was ? Jakie ceny na dziś z domu hurtowe 200-300 wora ?

chce kopać za tydzień powoli na hurt 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2024 o 12:51, Sebastian Szmudanowski napisał:

Witam jak ziemniaczki u was ? U nas kuj-pom dołki gniją bo były opady po 60mm , wchodzi dość mocno zaraz jak ktoś środków nie zmienia .. sam mam dopilnowane ale okolica widać nie do końca i zaraz się mocno pcha.. nie wygląda to dobrze .. jak u was ? Jakie ceny na dziś z domu hurtowe 200-300 wora ?

chce kopać za tydzień powoli na hurt 💪

Lepiej się pospiesz bo jak tak dalej pójdzie to za tydzień będzie 10zł Rybitwy wywoławcza 17 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotujcie się - w ciągu najbliższych 2-3 lat większość środków zostanie wycofana. Teraz dwa, mamy do dyspozycji odmiany ziemniaka z hodowli roślin nieprzygotowane do produkcji bez ochrony chemicznej, a wg UE będziemy mogli stosować jedynie ochronę biologiczną ... Już rozumiecie? 

Zielony Ład nam za chwilę pięknie wszystko urządzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Rolnika napisał:

Na zaraze muszą iść środki wglebno ukladowe ridomil to chyba bardzo słabe rozwiązanie 

Mankozeb to bardzo słabe rozwiązanie?

cytat:

"Mankozeb wykazuje działanie wielomiejscowe – hamując funkcje oddechowe patogena, uniemożliwia kiełkowanie zarodników. Charakteryzuje się wielokierunkowym mechanizmem działania blokującym procesy oddychania i uwalniania energii"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym co zacytowałes, mankozeb to bardzo dobry fungicyd ale o działaniu powierzchniowym działa tylko w miejscu aplikacji bardzo dobry na zaraze na liściach ale do łodygi która jest oslonieta lisciami nie dotrze dlatego na łodyge tylko układowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna odmiana jadalna zolta z kwalifikatu z jednej dużej firmy celowo nie mówię odmiany i firmy lodygowka wykończyła połowę plantacji mimo 7 zabiegow  a ziemniaki są w trakcie kwitnienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Rolnik napisał:

U mnie jedna odmiana jadalna zolta z kwalifikatu z jednej dużej firmy celowo nie mówię odmiany i firmy lodygowka wykończyła połowę plantacji mimo 7 zabiegow  a ziemniaki są w trakcie kwitnienia....

:( szkoda, u mnie pełen kwalifikat i walczę nadal ale czuje że przegrywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent
W dniu 25.06.2024 o 08:25, Gość Karol napisał:

Bugaj Zakrzewski w zeszłym tygodniu płacił ledwo 1.15 dlatego nic do nich nie kopałem chyba że firma stosuje podwójne standardy cenowe, awex potwierdzam 1.40, generalnie trzeba iść samemu na markety i podłączać się do systemu handlowego typu Biedronka lub Dino smemu wstawiać, jeśli im się opłaca to nam rolnikom napewno też, od dwóch lat pakuję i cały czas idę w tym kierunku produkcja, skup, konfekcjonowani

 Polski ziemniak potegowo i Bugaj dziś 0.80 grosików, cena bardzo niska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...