Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A waszym zdaniem ta cena jest wysoka ??? przecież te 15 zł za worek obecnie  jest warte tyle co 6 zł za worek 3 lata temu czy nie widzicie ile wzrosły koszty energii nawozów środków paliwa robocizny części maszyn wszystkiego ? I 15 zł to dla was dużo? Masakra. Ja przy tej cenie jeśli nie pójdzie w górę to wręcz ograniczę nasadzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość 100lec napisał:

Że dopier...lą nasadzeń, zawsze tak jest gdy w poprzednim roku cena wysoka.

Czy ta cena przy tych kosztach taka wysoka to kolego jest sprawa do zastanowienia i podliczenia.  Ja wiem że kto sądził będzie sądził dalej. A kto wyleciał z rynku to już nie wróci. Jest dużo czynników które zaważą na ostatecznej cenie. Wystarczy że trochę suszy i jest pozamiatane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek czerwony

Rumuni juz 20 zł płacą za czerwonego a za żółtego 17 tak że nie ma się co spieszyć do 30 zł spokojnie dojdziemy.Okolice Krakowa co wszyscy mysla że tu jest za 10 zł a na giełdzie w Proszowicach to 16 zł sempy płacili w bramie.Rozwagi Panowie a bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Janek czerwony napisał:

Rumuni juz 20 zł płacą za czerwonego a za żółtego 17 tak że nie ma się co spieszyć do 30 zł spokojnie dojdziemy.Okolice Krakowa co wszyscy mysla że tu jest za 10 zł a na giełdzie w Proszowicach to 16 zł sempy płacili w bramie.Rozwagi Panowie a bedzie dobrze.

Nie dojdzie do 30. Chyba ze w maju na przednowku. 22-25 centow Niemiec i dopiero zaczynają kopac bo sie nie dalo. Wstepnie mowia ze jakiejś znaczącej znizki plonów niema a i nasadzen podobnie było co w zeszłe lata. U nas duzo producentow nastawia sie na przechowanie a to u nas nigdy dobrze nie wróży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gość Janek FHU napisał:

Nie dojdzie do 30. Chyba ze w maju na przednowku. 22-25 centow Niemiec i dopiero zaczynają kopac bo sie nie dalo. Wstepnie mowia ze jakiejś znaczącej znizki plonów niema a i nasadzen podobnie było co w zeszłe lata. U nas duzo producentow nastawia sie na przechowanie a to u nas nigdy dobrze nie wróży. 

Niemiec 25-27 A francja 30. Ale jeszcze plus transport. Nie wiadomo jakich cen nie ma co się spodziewac ale 1zl przekroczy. W Niemczech nie ma dobrych plonów nie mów głupot, francja jeszcze gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody rolnik

Panowie  giełdy juz nie są  wyznacznikiem  cen jak i sposobem sprzedaży produktów dzis handel odbywa się prosto od producenta z gospodarstwa a na giełdy jeżdżą  osoby które nie mają dużych ilości i nie są w stanie naszykować jednego auta tj 24t jednorodnego  towaru i niestety lub stety tak się teraz będzie handel rozwyjał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Zauważyłem ze Bronisze są najtańsza Gielda i to nie tylko z ziemniakiem

Myślę że najgorzej z ceną to jednak wypada małopolskie Rybitwy. Wolbrom, Proszowice tam na chwilę obecną chyba jest najniższa cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Michal napisał:

Niemiec 25-27 A francja 30. Ale jeszcze plus transport. Nie wiadomo jakich cen nie ma co się spodziewac ale 1zl przekroczy. W Niemczech nie ma dobrych plonów nie mów głupot, francja jeszcze gorzej. 

Mam oferty od Niemca z różnych gospodarstw od 22-25 centow z miejsc z których odbieram duze ilosci więc tym sie sugeruje. Handluje z niektórymi pare lat więc nie sadze by mieli interes mowic  o podobnym plonie a raczej w 2 strone powinni mowic.

Od nas na Rumunię Węgry tez transport dochodzi a to juz nie zrobi takiej duzej różnicy kupcomu czy od nas czy od Niemca auto pojedzie.

Francja na tą chwile 30 centów ale tam nigdy o tej porze nie dalo sie ekonomicznie kupic.

Pozdraiwam realnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Janek FHU napisał:

Mam oferty od Niemca z różnych gospodarstw od 22-25 centow z miejsc z których odbieram duze ilosci więc tym sie sugeruje. Handluje z niektórymi pare lat więc nie sadze by mieli interes mowic  o podobnym plonie a raczej w 2 strone powinni mowic.

Od nas na Rumunię Węgry tez transport dochodzi a to juz nie zrobi takiej duzej różnicy kupcomu czy od nas czy od Niemca auto pojedzie.

Francja na tą chwile 30 centów ale tam nigdy o tej porze nie dalo sie ekonomicznie kupic.

Pozdraiwam realnych

Jest szansa dla polskiego ziemniaka bo mimo zniżki plonu dużo lepsza jakość niż w ubiegłym roku też handluje dużo i są gospodarstw z dużymi ilościami potrafiące przygotować poczciwy towar ale jak to u Polaka cudze chwalicie a swojego nie znacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Zauważyłem ze Bronisze są najtańsza Gielda i to nie tylko z ziemniakiem

Najtaniej to jest niestety w Skalbmierz, TKA. Ale jakość towaru jest juz wyzsza, na szczęście :) . Już zrezygnowało z uprawy ziemniaka starsze pokolenie "kombinatorów", co wrzucali do środka worka ziemniaki uszkodzone lub nieforemne kształtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Janek FHU napisał:

Mam oferty od Niemca z różnych gospodarstw od 22-25 centow z miejsc z których odbieram duze ilosci więc tym sie sugeruje. Handluje z niektórymi pare lat więc nie sadze by mieli interes mowic  o podobnym plonie a raczej w 2 strone powinni mowic.

Od nas na Rumunię Węgry tez transport dochodzi a to juz nie zrobi takiej duzej różnicy kupcomu czy od nas czy od Niemca auto pojedzie.

Francja na tą chwile 30 centów ale tam nigdy o tej porze nie dalo sie ekonomicznie kupic.

Pozdraiwam realnych

No Ty jesteś mało realny handlarzyno. Bierz i kupuj od Niemca. Po co się ogłaszacie że kupicie tu. Tylko pamiętaj żebyś sprzedawał jako niemieckie A nie przepakujesz i sprzedajesz jako PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Henryk napisał:

No Ty jesteś mało realny handlarzyno. Bierz i kupuj od Niemca. Po co się ogłaszacie że kupicie tu. Tylko pamiętaj żebyś sprzedawał jako niemieckie A nie przepakujesz i sprzedajesz jako PL. 

A gdzieś powiedziałem ze nie handluje Polskim ?? Handluje a oferty od Niemca dostaje bo współpracuje X lat a to nie jest tak jak u nas ze jak niby brakuje to się nie znamy i wolimy komuś innemu sprzedać.  

I do kolegi wyżej to jest cena u Niemca za towar w BB na palecie 45+ odmiany zółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 godzinę temu, Gość Esi napisał:

Chłopy A jak u was jakość??? Jest trochę parcha???

Zależy od odmiany. Marabel zdarza się parch A soraya, vineta, bellarosa czyściutkie i jeszcze mam bernine to też trochę parcha jest, ale w smaku to jest petarda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Zatwardziały rolnik napisał:

U Mnie z domu odbierają denara,oraz Irgę po 15 zł z domu ilości 600 worków co 2 dzień.Okoluce Rawy Mazowieckiej 

Po 15 zł to nawet się opłaca, worek wychodzi po 7,5 zł, możesz podać nr do siebie? Wielu by kupiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...