Skocz do zawartości

Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek z Sandomierza
1 godzinę temu, Piotrek z Kozietuł napisał:

W kategorii jabłek przemysłowych zgadzam się prawie same zielone ale w kategorii deserowych już tak pół na pół na oko

W 2021 było bardziej zielono a potem potężne sypanie 

W tym roku też będzie sypane..jeszcze trochę. Niech bambry grojeckie tylko zaczną otwierać komory załadowane po sufit. Piotrek robisz interes życia.

My trochę się wyczyścimy z jabłek bo sporo Węgrzy odbierają za wagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kamil

Pisałem 3 tygodnie temu, ze będzie niespodzianka. No i chyba się zaczyna skoro za Goldena od 7 1.5 za wagę już płacą bez problemu. Nawet Ligol, ładny czerwony za 1.3 waga nie ma problemu sprzedać. W sumie to szukają już wszystkiego. 1.2 za wagę to juz wszystko płaci, a że niektórzy próbują kupić taniej? Kupią bez problemu. Ale nie KA. I tak, dajcie komentarz "będzie 5 na wagę" :) robi się ciekawie.

I tych komór Panowie kupujący albo "Ci którzy już sprzedali i trzymają kciuki za niska cena" nie ma wcale tak pod sufit do oporu, ale zaklinajcie rzeczywistość.

Sprzedaje jabla na bieżąco od poczatku sezonu i takiego zainteresowania jak teraz to nie było od 2 lat. A jabłuszka dużej mniej niż rok temu o tej porze W grojeckim 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alvin z Grojca
Godzinę temu, Gość Kamil napisał:

Pisałem 3 tygodnie temu, ze będzie niespodzianka. No i chyba się zaczyna skoro za Goldena od 7 1.5 za wagę już płacą bez problemu. Nawet Ligol, ładny czerwony za 1.3 waga nie ma problemu sprzedać. W sumie to szukają już wszystkiego. 1.2 za wagę to juz wszystko płaci, a że niektórzy próbują kupić taniej? Kupią bez problemu. Ale nie KA. I tak, dajcie komentarz "będzie 5 na wagę" :) robi się ciekawie.

I tych komór Panowie kupujący albo "Ci którzy już sprzedali i trzymają kciuki za niska cena" nie ma wcale tak pod sufit do oporu, ale zaklinajcie rzeczywistość.

Sprzedaje jabla na bieżąco od poczatku sezonu i takiego zainteresowania jak teraz to nie było od 2 lat. A jabłuszka dużej mniej niż rok temu o tej porze W grojeckim 

 

Dam Ci pewna "poradę" skoro masz takie ceny to goń towar A nie zajmuj się pisaniem głupot na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Alvin, czytanie ze zrozumieniem Ci się kłania. Napisałem, ze sprzedaje na bieżąco. Więc oczywiście popycham to w takich cenach. Nie wiem gdzie napisalem głupotę?

Narazie idziemy w dobra stronę. Zobaczymy co dalej. Chociaż 1.5 za wagę w tych czasach za piękne jabłko plus 7cm to jest kpina

 Taka nadorodukcja A jak zwykle wszystko zejdzie co do ostatniego grama 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pinokio
2 godziny temu, Gość Kamil napisał:

Alvin, czytanie ze zrozumieniem Ci się kłania. Napisałem, ze sprzedaje na bieżąco. Więc oczywiście popycham to w takich cenach. Nie wiem gdzie napisalem głupotę?

Narazie idziemy w dobra stronę. Zobaczymy co dalej. Chociaż 1.5 za wagę w tych czasach za piękne jabłko plus 7cm to jest kpina

 Taka nadorodukcja A jak zwykle wszystko zejdzie co do ostatniego grama 

Kamilu, w ogóle nie powinniście w tej cenie jabłka sprzedawać bo to jest zgroza. 1.5 za goldena? To tak jak rok temu 0.75zl. A tu jeszcze zadowolonie. Nie będzie w tym kraju dobrze.

Ja robię przemysł pod Piotrka i ochrona kosztuje mnie 1500zl h, cięcie mechaniczne, trochę korekty, zbiór maszyna. A u was deserowych jeden zabieg mobento to już koszt ponad 1000zl Ha, ukraina 18 ziko ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uczeń proroka
W dniu 2.02.2023 o 02:55, Gość 5 zł za wagę napisał:

W czerwcu jabłko zapłaci.Pewne info.Nich frajerzy sprzedają teraz po 0,90.Mądre ludzie to po 3 zł za wagę pogonią spokojnie w czerwcu. Cierpliwi zawsze wynagrodzeni. 

Tak będzie

Jako żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie jaka struktura jest ogłoszeń kupna jabłek większość myślę że z 70 % to zakup na sortowanie paska goldena, Eweliny i red deliciouszy 

Później kilka ogłoszeń zakupu ligola szampiona,  booskopa i wynalazków takich jak Honey.

I ze dwa trzy prinsa o idarecie chyba żadnego. 

Wszyscy chcą tego czego nie ma lub jest mało .

Mimo że gali paski we Włoszech jest mało I polskie firmy ładują w świat codziennie na igrit zielono od ogłoszeń to cena na przestrzeni 2 miesięcy zmieniła się o 10 gr.

Także 2 zł to cena graniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik wgr
1 godzinę temu, Michał S napisał:

Popatrzcie jaka struktura jest ogłoszeń kupna jabłek większość myślę że z 70 % to zakup na sortowanie paska goldena, Eweliny i red deliciouszy 

Później kilka ogłoszeń zakupu ligola szampiona,  booskopa i wynalazków takich jak Honey.

I ze dwa trzy prinsa o idarecie chyba żadnego. 

Wszyscy chcą tego czego nie ma lub jest mało .

Mimo że gali paski we Włoszech jest mało I polskie firmy ładują w świat codziennie na igrit zielono od ogłoszeń to cena na przestrzeni 2 miesięcy zmieniła się o 10 gr.

Także 2 zł to cena graniczna.

Kto jest myślący to już idarecik nie ma u siebie. Grono sadowników ma już 30% nasadzeń gali 30% Goldena, 20% princa, 20% red delicious. Tak że nie jest źle. Jak ktoś nie wsiadł do posiagu to już za późno.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Analityk z Ameryki
1 hour ago, Michał S said:

Popatrzcie jaka struktura jest ogłoszeń kupna jabłek większość myślę że z 70 % to zakup na sortowanie paska goldena, Eweliny i red deliciouszy 

Później kilka ogłoszeń zakupu ligola szampiona,  booskopa i wynalazków takich jak Honey.

I ze dwa trzy prinsa o idarecie chyba żadnego. 

Wszyscy chcą tego czego nie ma lub jest mało .

Mimo że gali paski we Włoszech jest mało I polskie firmy ładują w świat codziennie na igrit zielono od ogłoszeń to cena na przestrzeni 2 miesięcy zmieniła się o 10 gr.

Także 2 zł to cena graniczna.

No wiadomo pasek redcap i golden mają najwięcej ogłoszeń 

Jakoś mocno się temu nie przyglądałem ale chyba spadła ilość ogłoszeń na galę i całkiem sporo ogłoszeń na kartofle się pojawia szczególnie na prynsa o dziwo, idareda też coś jest i co najciekawsze nawet Pan Gloster się pojawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niemyślący
50 minutes ago, Guest Sadownik wgr said:

Kto jest myślący to już idarecik nie ma u siebie. Grono sadowników ma już 30% nasadzeń gali 30% Goldena, 20% princa, 20% red delicious. Tak że nie jest źle. Jak ktoś nie wsiadł do posiagu to już za późno.. 

Ja mam idaredzika prosze ja ciebie, nie wszędzie da się galę zasadzic chyba że chce się za parę lat wyrywać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietul
W dniu 3.02.2023 o 02:03, Gość Wojtek z Grójca napisał:

Egipt już wysyła zapytania o jabłka. Białoruś od kwietnia znosi embargo na polskie jabłka wiedz wiosna nasza.. 

W zeszłym roku też Białoruś zdjęła embargo...ile kupili??30-40 tys ton???

A 200 tys skonczylo u mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Piotrek z Kozietul napisał:

W zeszłym roku też Białoruś zdjęła embargo...ile kupili??30-40 tys ton???

A 200 tys skonczylo u mnie

 

Walczysz o towar super walcz cena ja mam mogę ci sprzedać po 80 gr suchy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietul
W dniu 5.02.2023 o 17:18, Gość Jjh napisał:

Walczysz o towar super walcz cena ja mam mogę ci sprzedać po 80 gr suchy 

Taniej mnie wyjdzie przywieźć koncentrat z Ukrainy lub Mołdawii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 00:01, Gość Piotrek z Kozietul napisał:

W zeszłym roku też Białoruś zdjęła embargo...ile kupili??30-40 tys ton???

A 200 tys skonczylo u mnie

 

Według WAPA 120 z tych 200 tys o których marzysz nie było chłodniach już na dzień 1 stycznia 2023...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kolega Piotrka
1 hour ago, Guest WAPA said:

Według WAPA 120 z tych 200 tys o których marzysz nie było chłodniach już na dzień 1 stycznia 2023...

No bo już są w trakcie drogi do usa proszę ja ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarosław
2 godziny temu, Gość Piotrek z Kozietul napisał:

Taniej mnie wyjdzie przywieźć koncentrat z Ukrainy lub Mołdawii

taa teraz Piotrunia to sobie możesz przywieść fige z makiem, jak w tej śmiesznej ilości chłodni które tam mają jest co najwyżej towar balotna co na eksport idzie, nigdzie w EU nie ma przemysłu w chłodniach na większą skalę po za nami, jak już to cała Europa od nas ciągnie przemysł, nikomu to się zwyczajnie nie kalkuluje, w sumie nam też się nie kalkuluje ale to robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Piotrek z Kozietul napisał:

Taniej mnie wyjdzie przywieźć koncentrat z Ukrainy lub Mołdawii

Już miałeś 60 płacić w lipcu a placisz tyle i więcej w lutym teraz to co by kto nie pisał rynek producenta jest przemyslu. Producenci rozumieją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Guest Sadownik z wgr said:

Suchy 57gr. Gotówką.. Coś czuję sssanie.. Czyżby w tym tygodniu pękło 60gr.. Grójec 

57 to jak 53-54 na RR więc nic nowego, chyba że jesteś na vacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 2023 też się potwierdzi że chłop jest nierozumny i pańszczyźniany i dalej odda 3 mln ton własnej produkcji na jesieni w kolejkach bez zysku i jeszcze będąc dumny ze mu weszło na samochód a sąsiadowi nie? Nic was te ceny nie uczą kolejny rok z rzędu? Jak się handluje? Jak handlować trzeba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ceny jabłek 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...