Skocz do zawartości

Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pilsner
10 godzin temu, Gość Przędziorek napisał:

Wiecie o co chodzi z tym potrącaniem 2% z wagi jabłek po sortowaniu? Sprzedaż na sortownie nie za wagę. Jawne złodziejstwo, ładują nas aż d*pa boli

Gdzie tak robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Jsjsj
13 godzin temu, Gość Przędziorek napisał:

Wiecie o co chodzi z tym potrącaniem 2% z wagi jabłek po sortowaniu? Sprzedaż na sortownie nie za wagę. Jawne złodziejstwo, ładują nas aż d*pa boli

Tak robią niektórzy ale to nie problem bo mozna zrobic ***(Moderacja: tutaj chyba się dziwna auokorekta włączyła bo wyszło mało cenzuralnie? proszę skorygować swoj wpis) i wtedy nie ma potrącenia więc nie jest to bardzo szkodliwe dla sadwonika

Edytowane przez Sebastian Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Tomek
4 godziny temu, Gość Jsjsj napisał:

Tak robią niektórzy ale to nie problem bo mozna zrobic ***(Moderacja: tutaj chyba się dziwna auokorekta włączyła bo wyszło mało cenzuralnie? proszę skorygować swoj wpis) i wtedy nie ma potrącenia więc nie jest to bardzo szkodliwe dla sadwonika

Co można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alvin
5 godzin temu, Gość Jsjsj napisał:

Tak robią niektórzy ale to nie problem bo mozna zrobic ***(Moderacja: tutaj chyba się dziwna auokorekta włączyła bo wyszło mało cenzuralnie? proszę skorygować swoj wpis) i wtedy nie ma potrącenia więc nie jest to bardzo szkodliwe dla sadwonika

Jak nie jest?  Przy 4 zł do sortu, 2% to jest już 8gr, czyli 80zl na tonie, czyli ponad 1600 zł na zestawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość no geniusz
50 minut temu, Gość Alvin napisał:

Jak nie jest?  Przy 4 zł do sortu, 2% to jest już 8gr, czyli 80zl na tonie, czyli ponad 1600 zł na zestawie 

4zl do sortu???dobrze się czujesz???

Policz terazile to będzie przy 8 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hssheh
1 godzinę temu, Gość Gość Tomek napisał:

Co można zrobić?

A no nie napisze co bo już napisałem i zostało ocenzurowane, poza tym jak bym napisał to by wielu zrobilo a po co. Tego się nie robi. 

 

Moja wypowiedź ma taki sens ze jak się robi legende że rok jest producenta, że jest koniunktura jakiej od kat nie bylo, to nie po to by podejmować temat jakiejkolwiek rozmowy i jakiegokolwiek zainteresowania propozycjami handlu gdzie ktoś stawia warunki niekorzystne i takie jakich jeszcze nie stawial a o jakich jest mowa. Ktoś to proponuje mówi się dziękuję. Żegnam. A tu podjęcie tematu i obliczenia. W takim roku sobie pozwalacie takie propozycje składać? Pobudka. Pomogą prostesty jak wy jesteście gotowi wszystko zrobić by oddać towar o koszty sortowania drożej niż przemysł. Czekam na upadek 75 procent gospodarstw by się poprawiło i doczekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Tomek

No właśnie chodzi o to by nie dawać sobie stawiać takich warunków. Takie próby wyłudzeń to nadają się do inspekcji handlowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daro

Jakie sa teraz realne ceny za ladny towar za wage w skrzyni princa ligola idareta rubinstara camspura? Ktos sprzedawal teraz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ajent
2 godziny temu, Gość no geniusz napisał:

4zl do sortu???dobrze się czujesz???

Policz terazile to będzie przy 8 zł

Lukas, Konfa ceny podwyzej 4 zł nie sa nowością.

Gala pasek 2.5 takie minimum, Cortland, lobo też w granicach 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość następny geniusz
17 minut temu, Gość Ajent napisał:

Lukas, Konfa ceny podwyzej 4 zł nie sa nowością.

Gala pasek 2.5 takie minimum, Cortland, lobo też w granicach 2.5

Gdzie masz te jabłka 4 do sortu????

Gala pasek to minimum 6,5 ale jędrności.

Poniżej to bdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Hssheh napisał:

A no nie napisze co bo już napisałem i zostało ocenzurowane, poza tym jak bym napisał to by wielu zrobilo a po co. Tego się nie robi. 

 

Moja wypowiedź ma taki sens ze jak się robi legende że rok jest producenta, że jest koniunktura jakiej od kat nie bylo, to nie po to by podejmować temat jakiejkolwiek rozmowy i jakiegokolwiek zainteresowania propozycjami handlu gdzie ktoś stawia warunki niekorzystne i takie jakich jeszcze nie stawial a o jakich jest mowa. Ktoś to proponuje mówi się dziękuję. Żegnam. A tu podjęcie tematu i obliczenia. W takim roku sobie pozwalacie takie propozycje składać? Pobudka. Pomogą prostesty jak wy jesteście gotowi wszystko zrobić by oddać towar o koszty sortowania drożej niż przemysł. Czekam na upadek 75 procent gospodarstw by się poprawiło i doczekam. 

Masz rację w tym co piszesz .

Tylko nie zgodzę się z tym że lepszych cen się doczekasz. Belgowie holendrzy też tak myśleli że jak zmniejszą produkcję jonagoldow to cena wzrośnie ,a tu lukę zapełnił polski jonagored i prins.i cena nie wzrosła a spadła.

Jedyne to zmiany klimatu ( zmniejszenie produkcji na zachodzie podobnie do tego co się stało z gruszkami we Włoszech) może poprawić cenę na dłuższy czas .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Beeheh
25 minut temu, Michał S napisał:

Masz rację w tym co piszesz .

Tylko nie zgodzę się z tym że lepszych cen się doczekasz. Belgowie holendrzy też tak myśleli że jak zmniejszą produkcję jonagoldow to cena wzrośnie ,a tu lukę zapełnił polski jonagored i prins.i cena nie wzrosła a spadła.

Jedyne to zmiany klimatu ( zmniejszenie produkcji na zachodzie podobnie do tego co się stało z gruszkami we Włoszech) może poprawić cenę na dłuższy czas .

 

A muszę doczekać? Nie ma cen wypi.. SZ do Wisły jabłko za rok masz cenę  jaką podyktujesz i z dwa lata też ale musi się skończy czuć myślenie komusze i myślenie lub niemyslenie panszcyznianiane 

Tylko proszę nie mówcie ze nie będzie wtedy na chleb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jan
3 godziny temu, Gość następny geniusz napisał:

Gdzie masz te jabłka 4 do sortu????

Gala pasek to minimum 6,5 ale jędrności.

Poniżej to bdf

A jaki problem zrobić gale o min 6.5 jędrności? Jak się zbiera w październiku bo czekasz na rozmiar bo słabo przerzedzona to wtedy masz problem. A jak ma się trochy głowy na karku to jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzybek
3 hours ago, Guest Jan said:

A jaki problem zrobić gale o min 6.5 jędrności? Jak się zbiera w październiku bo czekasz na rozmiar bo słabo przerzedzona to wtedy masz problem. A jak ma się trochy głowy na karku to jest okej.

Ogólnie nie ma problemu ale w tym roku jest mniejsza jędrność bo te jabłka jest gotowały na drzewach

Jak ktoś rok temu miał te 6.5 i w tym roku tak samo opryskal to myślę że tych 6.5 nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wisła
9 godzin temu, Gość Beeheh napisał:

A muszę doczekać? Nie ma cen wypi.. SZ do Wisły jabłko za rok masz cenę  jaką podyktujesz i z dwa lata też ale musi się skończy czuć myślenie komusze i myślenie lub niemyslenie panszcyznianiane 

Tylko proszę nie mówcie ze nie będzie wtedy na chleb. 

No nie będzie bo wszystko w mieszkaniach utopione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 4 zl
9 godzin temu, Gość Jan napisał:

A jaki problem zrobić gale o min 6.5 jędrności? Jak się zbiera w październiku bo czekasz na rozmiar bo słabo przerzedzona to wtedy masz problem. A jak ma się trochy głowy na karku to jest okej.

Ale gdzie te 4 zł pytam geniuszy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan N
9 godzin temu, Michał S napisał:

Masz rację w tym co piszesz .

Tylko nie zgodzę się z tym że lepszych cen się doczekasz. Belgowie holendrzy też tak myśleli że jak zmniejszą produkcję jonagoldow to cena wzrośnie ,a tu lukę zapełnił polski jonagored i prins.i cena nie wzrosła a spadła.

Jedyne to zmiany klimatu ( zmniejszenie produkcji na zachodzie podobnie do tego co się stało z gruszkami we Włoszech) może poprawić cenę na dłuższy czas .

 

Najlepiej dosadzać ,oddawać za darmo i pruć się pod kościołem,że tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Grzybek napisał:

Ogólnie nie ma problemu ale w tym roku jest mniejsza jędrność bo te jabłka jest gotowały na drzewach

Jak ktoś rok temu miał te 6.5 i w tym roku tak samo opryskal to myślę że tych 6.5 nie ma

W tym ma 5,7 kg. I duży problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość Stefan N napisał:

Najlepiej dosadzać ,oddawać za darmo i pruć się pod kościołem,że tanio

Oj wy mnie nie rozumiecie.

Czytałem kiedyś takie opracowanie że produkcja sadownicza podąża od Atlantyku na wschód .Spowodowane to jest dużym nakładem siły roboczej i małej możliwości mechanizacji.

I tak jest , ewolucja popatrzcie ile sądzą Kazachowie , Uzbekistan ,Rosja ,Turcja, takie życie nikt z nas na to nic nie poradzi .

Nasze mocne strony w postaci bliskiego rosyjskiego rynku i taniej siły roboczej z UA za 12 zł już minęły i nie wrócą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
6 godzin temu, Gość Grzybek napisał:

Ogólnie nie ma problemu ale w tym roku jest mniejsza jędrność bo te jabłka jest gotowały na drzewach

Jak ktoś rok temu miał te 6.5 i w tym roku tak samo opryskal to myślę że tych 6.5 nie ma

Sprzedałem Brookfieda między Świętami i jędrność dochodziła do nawet 11…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i tak jest
9 godzin temu, Michał S napisał:

Oj wy mnie nie rozumiecie.

Czytałem kiedyś takie opracowanie że produkcja sadownicza podąża od Atlantyku na wschód .Spowodowane to jest dużym nakładem siły roboczej i małej możliwości mechanizacji.

I tak jest , ewolucja popatrzcie ile sądzą Kazachowie , Uzbekistan ,Rosja ,Turcja, takie życie nikt z nas na to nic nie poradzi .

Nasze mocne strony w postaci bliskiego rosyjskiego rynku i taniej siły roboczej z UA za 12 zł już minęły i nie wrócą .

No to się obudziłeś

Bo prorok pisał o tym dobre 5 lat temu i wtedy były heheszki

Pisał o gali i goldenie to była beka bo sampion i gloster lepiej płaciły a teraz wszystko zasrane gala i golden

 

I teraz dopiero zauważyliście ,że wschód nad wykończy

 

Brawo ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pomolog
8 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Sprzedałem Brookfieda między Świętami i jędrność dochodziła do nawet 11…

Ale tu o gali jabłku a nie ziemniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość hhhh
5 godzin temu, Gość Gggg napisał:

No i co Panowie jabłko rozkręca się chwila i będzie ssanie już dzwonią i pytają się czy komory otwieram.

Potwierdzam

Rozkręca się bo bdfy z przemysłem zaczynają latać ostro

Z tych komór to grubo przemysłu jest

Z tym ssaniem to średnio bo dzwonią codziennie i skrzynie chcą odwozić znakiem tego kierowcy nie mają co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ceny jabłek 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...