Skocz do zawartości

Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Optymista
17 godzin temu, Gość Bombaj napisał:

Po co te eseje

Ludzie po 8 gr zbierali więc teraz 1 zł to eldorado

W 2007 było 1,15-1,2 co dziśww 2024  daje 2,7-2,8

Ale większość podnieca się 1 zl

Ten rok jest nasz

Tak w sumie to sprawdziłem jaka była wielkość produkcji w tym 2007 to była 3 razy mniejsza niż w tym roku więc przy 1mln zbioru może by i było te 2.7 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość realista
4 godziny temu, Gość Optymista napisał:

Tak w sumie to sprawdziłem jaka była wielkość produkcji w tym 2007 to była 3 razy mniejsza niż w tym roku więc przy 1mln zbioru może by i było te 2.7 😆

To sprawdź jeszcze powierzchnię sądów w 2007 i 2024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Skupy pełne. Po 2-3 zestawy dziennie zasypane. Rwanie na przemysł idzie pełną parą. Gm. Wilga. Ludzie nie wierzą, że cena deseru zrekompensuje poniesione nakłady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Kamil napisał:

Skupy pełne. Po 2-3 zestawy dziennie zasypane. Rwanie na przemysł idzie pełną parą. Gm. Wilga. Ludzie nie wierzą, że cena deseru zrekompensuje poniesione nakłady. 

U nas na wsi 4 skupy nie wiem czy jeden bdf chociaż zasypany dziennie okolice Warki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Optymista
2 godziny temu, Gość realista napisał:

To sprawdź jeszcze powierzchnię sądów w 2007 i 2024

to nie ma znaczenia w tym przypadku

wiadomo ze wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Optymista
11 minut temu, Gość Mef napisał:

U nas na wsi 4 skupy nie wiem czy jeden bdf chociaż zasypany dziennie okolice Warki 

u mnie podobnie, mniejszy ruch jest niz ze 2 tyg do tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam
Godzinę temu, Gość Optymista napisał:

u mnie podobnie, mniejszy ruch jest niz ze 2 tyg do tylu

U mnie podobnie, zrobił się trochę ruch w zeszłym tyg jak skupowi postraszyli obniżkami a obecnie od kilku dni spokojnie. Poza tym z kim nie rozmawiam to nie ma wydajności w sadach, niby jabłka jest a co do czego to leci się z robotą a pełnych skrzyń jakoś dużo nie przybywa. Większość twierdzi że do października będzie u nich po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,95-0,97. Jak mają dobry surowiec nie zgniły to zakłady kombinują, wolą potem zgniłki za wyższe pieniądze kupować. Gdzie tu sens i logika. W mniejszych gospodarstwach za tydzień po jabłkach, przemysłowcy już pokończyli. Rozumiem że te 5 czy 7 groszy to ogromne pieniądze w skali kraju,  ale część zakładów nie obniżyła ceny i oni będą mieli surowiec. Przypuszczam że w ciągu tygodnia cena wróci do złotówki a potem tylko będzie rosła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach cena nie spadła, ale tu zawsze było najtaniej. Cena 96 groszy + VAT, okolice Przysuchy.

Typowe sady przemysłowe już wyczyszczone, niektórzy którzy zajmują się profesjonalnym sadownictwem albo zakończyli albo kończą. Generalnie jabłek jest dużo mniej i pozostał można powiedzieć tylko Idared do rwania, ale on jeszcze zielony.

U jednego sadownika amatora w sumie ktoś tam kiedyś coś tam zbierał, ale chyba ich ta praca przerosła i wiszą pinpongi na drzewach.

Tak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Koliber napisał:

W moich stronach cena nie spadła, ale tu zawsze było najtaniej. Cena 96 groszy + VAT, okolice Przysuchy.

Typowe sady przemysłowe już wyczyszczone, niektórzy którzy zajmują się profesjonalnym sadownictwem albo zakończyli albo kończą. Generalnie jabłek jest dużo mniej i pozostał można powiedzieć tylko Idared do rwania, ale on jeszcze zielony.

U jednego sadownika amatora w sumie ktoś tam kiedyś coś tam zbierał, ale chyba ich ta praca przerosła i wiszą pinpongi na drzewach.

Tak to wygląda

Biała Rawska to samo, większość do środy skończy z princami, szampionami i goldenami i zostaje sam idared którego zresztą nie ma za dużo na drzewach, no i jeszcze pan gloster ale jego już mają tylko najwytrwalsi bo reszta wyrwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2024 o 18:13, Gość Adam napisał:

Biała Rawska to samo, większość do środy skończy z princami, szampionami i goldenami i zostaje sam idared którego zresztą nie ma za dużo na drzewach, no i jeszcze pan gloster ale jego już mają tylko najwytrwalsi bo reszta wyrwała.

Otóż to, w tym roku to będzie PAN GLOSTER. Ja go mam i mi pięknie zaowocował i także dostał w tym roku normalną ochronę jak inne odmiany, a nie tak jak zwykle wcześniej było, głównie to aby beczkę wypłukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemia woda taka sutyacja
9 godzin temu, Gość Łuki napisał:

Otóż to, w tym roku to będzie PAN GLOSTER. Ja go mam i mi pięknie zaowocował i także dostał w tym roku normalną ochronę jak inne odmiany, a nie tak jak zwykle wcześniej było, głównie to aby beczkę wypłukać ;)

Jaki Gloster. Najpierw zmarzło, potem kwitło na zielono to co zmarzło, potem zmarzło to co zmarzło wcześniej i kwitło na zielono, potem grad zbił to co zmarzło 2 razy i kwitło na zielono a potem susza i upał haha. Na protokołach po 80 centyli strat a tu jopka nie brakuje co się dzieje się. Za glostera weźmiesz tyle co na burcie, nie oszukuj się. Nikt tego nie chce, nawet w korzystnych dla nas latach. Zarobisz na wakacje w Hurgadzie, ot tyle. Aaa zapomniałem, gloster tradycyjnie się sypie od połowy lata, można raz na 10 dni zbierać, bynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Glostera King
2 godziny temu, Gość Ziemia woda taka sutyacja napisał:

Jaki Gloster. Najpierw zmarzło, potem kwitło na zielono to co zmarzło, potem zmarzło to co zmarzło wcześniej i kwitło na zielono, potem grad zbił to co zmarzło 2 razy i kwitło na zielono a potem susza i upał haha. Na protokołach po 80 centyli strat a tu jopka nie brakuje co się dzieje się. Za glostera weźmiesz tyle co na burcie, nie oszukuj się. Nikt tego nie chce, nawet w korzystnych dla nas latach. Zarobisz na wakacje w Hurgadzie, ot tyle. Aaa zapomniałem, gloster tradycyjnie się sypie od połowy lata, można raz na 10 dni zbierać, bynajmniej u mnie.

Glostera można sprzedać na dzień dzisiejszy od 55mm 1.4 netto za wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łuki
11 godzin temu, Gość Ziemia woda taka sutyacja napisał:

Jaki Gloster. Najpierw zmarzło, potem kwitło na zielono to co zmarzło, potem zmarzło to co zmarzło wcześniej i kwitło na zielono, potem grad zbił to co zmarzło 2 razy i kwitło na zielono a potem susza i upał haha. Na protokołach po 80 centyli strat a tu jopka nie brakuje co się dzieje się. Za glostera weźmiesz tyle co na burcie, nie oszukuj się. Nikt tego nie chce, nawet w korzystnych dla nas latach. Zarobisz na wakacje w Hurgadzie, ot tyle. Aaa zapomniałem, gloster tradycyjnie się sypie od połowy lata, można raz na 10 dni zbierać, bynajmniej u mnie.

Spokojnie, wysypać zawsze zdąże. On postoi sobie te kilka miesięcy i się zobaczy, a był przecież taki jeden rok nie tak dawno co po 3 zł kupcy zapłacili za Glosterka i nawet zbytnio w skrzynie nie zaglądali :) Tak więc czas pokaże co będzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarioBross

W moich stronach spad zleciał na 92 groszy kilka dni temu był po 95 + VAT. Generalnie przestałem wozić spad. Skupiamy się na rwaniu dobrego jabłka, a tu już został tylko Idared więc z młodych drzewek ten dojrzały jest zrywany i idzie na chłodnię. Z niego akurat nie mam dużo odpadu. Mój znajomy w przyszłym tygodniu kończy rwanie inni już pokończyli. Spad wożą teraz dwuetatowcy, którzy nie mają nawet swoich opakować więc z 3 skrzyniami wypożyczonymi ze skupu wożą Idareda, bo tylko taki większości już został. Tych ludzi nic nie powstrzyma oni będą wozić niezależnie czy cena będzie po 1 zł czy po 10 groszy. Także jak tylko oni się wyzbierają to już będą puste sady, a tych z jabłkami w moich stronach jest naprawdę mało.

Jabłko na pewno zdrożeje, bo na moim skupie 0 kolejek, 0 przestojów w tym roku więc to daje do myślenia, że tego jabłka w tym orku nie było i nie będzie. Zakładom, jeśli zależy to powalczą ceną o gorszej jakości jabłko, które zostało schowane po chłodniach.

Co do cen deseru to przeważnie można dostać na sortowniach za:

Galę 7+ 1.70-2 zł poniżej rozmiaru to 1.40 zł 1.50 zł 1.60 zł

Odmiany jak Cortland, Lobo, Szampion, Prince, Ligol, Rubin rozmiar 7+ to 1.70 zł, a poniżej rozmiaru czyli 6.5 kaliber to 1.40 zł

Mutsu, Golden 7+ 1.60 (ale to też zależy od sortowni, firmy komu na jakim jabłku zależy).

Także drogie odmiany jak Gala 2 zł, popularne Prince itp. 1.70 zł za kaliber 7+ a mniejsze, czyli od 6.5 1.40, przerosty powyżej 9+ 1.40 lub spad.

Oczywiście to ceny z sortowni, bo są i tacy którzy chcą wyrwać towar jak najtaniej więc oferują za Prince 1.40 zł

Jabłko na obierkę to 1.30 zł, 1.25 zł, ale jak się na tym wychodzi to nie wiem, bo nigdy nie sprzedawałem.

Generalnie nie ulegałbym panice cena spada to nie oddawać niech stoi w skrzyniach. Jeszcze nie rozpoczął się październik, tydzień minie i tylko nieliczni będą dostarczać jeszcze owoce, a zakłady obkupić się jeszcze nie obkupiły więc albo będą zmuszone płacić, aby kupić schowany surowiec albo będą zmuszone się zamknąć tylko z braku roboty tylko, że ta druga wersja jest raczej mało korzystna biznesowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...