Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cena wiśni 2024


Gość keleris

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gość rumun napisał:

Skoro wg ciebie inflacja nie ma wpływu na cenę to nie będę rozwijać wątku

Nie nie nie Proszę Pana ja wiem co to jest inflacja i wiem co ona powoduje.

Tylko nie bardzo wiem jak to do wiśni dopasować. 

Bo wszyscy zdajemy sobie sprawę że tutaj to wielkość produkcji w danym roku ma kolosalne znaczenie dużo większe jak inflacja.

Dlatego prosił bym o wyjaśnienie co w tym przypadku " podciągną" Pan pod inflację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ekonom
35 minut temu, Michał S napisał:

Nie nie nie Proszę Pana ja wiem co to jest inflacja i wiem co ona powoduje.

Tylko nie bardzo wiem jak to do wiśni dopasować. 

Bo wszyscy zdajemy sobie sprawę że tutaj to wielkość produkcji w danym roku ma kolosalne znaczenie dużo większe jak inflacja.

Dlatego prosił bym o wyjaśnienie co w tym przypadku " podciągną" Pan pod inflacja.

wytlumaczie mi prosze to jak to sie ma koszt wyprodukownia wisni do nawozow+300% chemia paliwo i najwazniejsze koszt robocizny to nikt nie przyjdzie taniej zerwac jak za 1,2pln od kilograma.. to po wstepnych symulacjach zeby mi sie to zbilansowało w tym roku przy niskim urodzaju to zaczynam od 3,5pln a od tej kwoty co jest z górka to zaczynam dopiero zarabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość ekonom napisał:

wytlumaczie mi prosze to jak to sie ma koszt wyprodukownia wisni do nawozow+300% chemia paliwo i najwazniejsze koszt robocizny to nikt nie przyjdzie taniej zerwac jak za 1,2pln od kilograma.. to po wstepnych symulacjach zeby mi sie to zbilansowało w tym roku przy niskim urodzaju to zaczynam od 3,5pln a od tej kwoty co jest z górka to zaczynam dopiero zarabiać

Tu akurat ma Pan rację. 

To wina rodziców i dziadków że na " wsi " to zostawiali zawsze to dziecko któremu sie nie chciało uczyć albo poprostu genetycznie było mniej inteligentne. I niech nikt nie mówi mi że to nie prawda przecież tak było. Nie chce mu się uczyć to "niech zostanie pomoże mu się coś i jakoś to będzie. "

I mamy cały ten burdel że ludzie nie potrafią kosztów policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość wiśniowy szejk
1 godzinę temu, A_2 napisał:

Kluczowe:


W pełni się zgadzam!

Wielkość produkcji nie ma żadnego znaczenia

 

Znaczenie ma zapotrzebowanie i sprzedaż po opłacalnych cenach

Każdy kalkuluje swój biznes i marże

Siada zejście bo ludzie nie mają kasy

W tym roku nie będzie ceny bo wymysliliscie sobie niskie zbiory

Już czereśnia pokazała,że wszystko zmarzło i nie ma nic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość full:)
27 minut temu, Gość wiśniowy szejk napisał:

Wielkość produkcji nie ma żadnego znaczenia

 

Znaczenie ma zapotrzebowanie i sprzedaż po opłacalnych cenach

Każdy kalkuluje swój biznes i marże

Siada zejście bo ludzie nie mają kasy

W tym roku nie będzie ceny bo wymysliliscie sobie niskie zbiory

Już czereśnia pokazała,że wszystko zmarzło i nie ma nic

 

to kupuj powodzenia zycze...ludzie i moze kasy nie maja ale wy marże takie dowalacie że mala głowa..nawet na głupich sokach..jeleni zacznijcie szukać w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiśniowy szejk
43 minuty temu, Gość full:) napisał:

to kupuj powodzenia zycze...ludzie i moze kasy nie maja ale wy marże takie dowalacie że mala głowa..nawet na głupich sokach..jeleni zacznijcie szukać w lesie.

No tak

Tylko wy macie koszty

Nam prąd,gaz,pracownicy,ZUS nie zdrożał

Sprawdź sobie ile kosztuje gaz i prąd dla przemysłu a ile dla gospodarstwa domowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość wiśniowy szejk napisał:

No tak

Tylko wy macie koszty

Nam prąd,gaz,pracownicy,ZUS nie zdrożał

Sprawdź sobie ile kosztuje gaz i prąd dla przemysłu a ile dla gospodarstwa domowego

z ukrainy sprowadzaj bedziesz mial taniej w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość wiśniowy szejk napisał:

No tak

Tylko wy macie koszty

Nam prąd,gaz,pracownicy,ZUS nie zdrożał

Sprawdź sobie ile kosztuje gaz i prąd dla przemysłu a ile dla gospodarstwa domowego

Prawda jest tak że jedni drugim są potrzebni do funkcjonowania. A że u nas jest tak że jak jest okazja to jeden z drugiego by wycisnal ostatni grosz to jest jak jest.a wystarczyła by cena na wszystko co roku na przyzwoitym poziomie tak żeby i jedni i drudzy mieli dość .A u nas jak mało towaru to cena z kosmosu.jak za dużo to upoldenie i "kupowanie" za darmo.niestety tych cen z kosmosu  są bardzo rzadko bo Po prostu jest wszystkiego dużo i każdy kto może to wykorzystuje. Wiadomo że każdy ma koszty i te koszty są coraz większe.dziwi mnie tylko tłumaczenie przetworów że oni to mają koszty A sadownik już nie.jedynym sposobem na niskie ceny jest solidarnie nie wozenie towaru.lepiej żeby połowa się zmarnowala A  druga połowa była w normalnych pieniądzach.ale tu jest Polska mentalność. Za 15 lat się to zmieni.niemiec jak jest za niska cena to nie wychodzi w pole.obojetnie czy to wiśnia,jabłko czy truskawka.nie pasuje to się tego nie robi.tydzien przestoju przetwórni więcej kosztuje niż odrzucenie paru groszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość było i nimo

przetworcy nie oklamujcie sie wczesnej nie ma wogole w tym roku a łutówka jest w niektorych rejonach mocno pozamiatana  a w niektorych na przecietnym plonowaniu,jedynie co wam zostaje to wegry sprowadzanie.. na dzis 420 forintów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jesli ktoś mówi ze wiśni jest full na drzewach to kłamie tak samo jeśli ktoś powie że wiśni nie ma.

patrząc obiektywnie wiśni jest od 40  do 80 % tamtegorocznego plonu zależy jak plantacja dopilnowana i jakie stanowisko .

Obstawiam 2 zł kisten 3 zł rwaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wrózbitamaciej
40 minut temu, Michał S napisał:

Jesli ktoś mówi ze wiśni jest full na drzewach to kłamie tak samo jeśli ktoś powie że wiśni nie ma.

patrząc obiektywnie wiśni jest od 40  do 80 % tamtegorocznego plonu zależy jak plantacja dopilnowana i jakie stanowisko .

Obstawiam 2 zł kisten 3 zł rwaną

ty wrożbita a ja obstawiam ..4 kisten a 8 rwana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potasichlor

a to wy handlarze uwarzacie ze Ja  oddam za darmo...?ja za samą sól potasowa płaciłem po 5tys/tone za saletrzak po 3 tys i teraz uwarzacie że sprzedam wam po 4pln..a sp***dala...niech zostanie w hu..na drzewie.ja przeżyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość pesymista
3 godziny temu, Michał S napisał:

Jesli ktoś mówi ze wiśni jest full na drzewach to kłamie tak samo jeśli ktoś powie że wiśni nie ma.

patrząc obiektywnie wiśni jest od 40  do 80 % tamtegorocznego plonu zależy jak plantacja dopilnowana i jakie stanowisko .

Obstawiam 2 zł kisten 3 zł rwaną

Chyba aż tak drogo nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Cena wiśni 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...