Skocz do zawartości

Cena wiśni 2024


Gość keleris

Rekomendowane odpowiedzi

Cała ta wiosna 2023 należy do najzimniejszych odkąd pamiętam. Zdarzały się wcześniej niespodzianki pt. śnieg 1 maja, ale generalnie to był 1-2 dni i wracało do normy. Tym razem chłód trwa nieprzerwanie od połowy kwietnia. Globalne oziębienie chciałoby się powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość Ciemno gród
3 godziny temu, Gość wisienka napisał:

potwierdzam u mnie na wiśni  debregenie i klorisie jest bardzo duzo

DEBRECENI

BOTERMO!

KELERIS!

Na litość....!

Producenci i handlowcy, sprawdzajcie te nazwy i się nie ośmieszajcie!

,,Mucu, Czampion, Idaret, Empajer......'', a teraz wiśnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja opór .

No chyba w gaciach .

W Sandomierzu co przymrozków nie było to tylko młode sady na dobrych stanowiskach mają zadawalajacy plon.

Reszta tj. Starsze plantacje i zimniejsze stanowiska to ledwo co 8 -10 ton w porywach z ha a będą miały ale i takie że  5ton będzie też są 

Ogólnie otrząsarki to niszczą sady wiśniowe strasznie ogrom wypadów i według mnie zmniejszy się produkcją bo zastępowalność nasadzeń nie nadąży za plantacjami do kasacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
4 godziny temu, Michał S napisał:

Maja opór .

No chyba w gaciach .

W Sandomierzu co przymrozków nie było to tylko młode sady na dobrych stanowiskach mają zadawalajacy plon.

Reszta tj. Starsze plantacje i zimniejsze stanowiska to ledwo co 8 -10 ton w porywach z ha a będą miały ale i takie że  5ton będzie też są 

Ogólnie otrząsarki to niszczą sady wiśniowe strasznie ogrom wypadów i według mnie zmniejszy się produkcją bo zastępowalność nasadzeń nie nadąży za plantacjami do kasacji 

Na lubelszczyźie niestety jest opòr wiśni a co do otrząsarki to niestety nadrywa się system korzeniowy i stąd są wypady ale się chce tani zbiòr to trzeba się z tym liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę przejeżdżałem przez Lubelszczyznę, okolice Opola Lubelskiego/Poniatowa i w górę na Nałęczów. W sumie nie wiem gdzie tam jest jakieś zagłębie wiśniowe, ale kwater wiśniowych wcale tam nie ma jakoś dużo. Z ulicy widać wypady, srebrzystość, od góry brunatna. Zatrzymałem się przy jednej z ładniejszych kwater, a tam zawiązanie nie przekraczało 50%... do tego już niektóre się żółciły, zaraz spadną. Tonażowo to na ładnych kwaterach będzie 12-15ton w maxie. No chyba że dla was te 15ton to jest opór 😆

Tak jak kolega napisał wyżej, u nas w sandomierskim przymrozków praktycznie nie było, a tak słabo z towarem to chyba ostatnio w 17 roku było. 

Co do otrząsarek.. 5-6 letnie kwatery i w niektórych miejscach drzewo w drzewo już rozwalone od łapy, ciekawe ile to wtrzyma? 10-12 lat i całe kwatery będą do wymiany. W takim tempie to ludzie nie nadążą sadzić.

I powie to każdy producent wiśni który zajmuje się tym dłużej jak 10 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
10 godzin temu, Gość nok napisał:

W sobotę przejeżdżałem przez Lubelszczyznę, okolice Opola Lubelskiego/Poniatowa i w górę na Nałęczów. W sumie nie wiem gdzie tam jest jakieś zagłębie wiśniowe, ale kwater wiśniowych wcale tam nie ma jakoś dużo. Z ulicy widać wypady, srebrzystość, od góry brunatna. Zatrzymałem się przy jednej z ładniejszych kwater, a tam zawiązanie nie przekraczało 50%... do tego już niektóre się żółciły, zaraz spadną. Tonażowo to na ładnych kwaterach będzie 12-15ton w maxie. No chyba że dla was te 15ton to jest opór 😆

Tak jak kolega napisał wyżej, u nas w sandomierskim przymrozków praktycznie nie było, a tak słabo z towarem to chyba ostatnio w 17 roku było. 

Co do otrząsarek.. 5-6 letnie kwatery i w niektórych miejscach drzewo w drzewo już rozwalone od łapy, ciekawe ile to wtrzyma? 10-12 lat i całe kwatery będą do wymiany. W takim tempie to ludzie nie nadążą sadzić.

I powie to każdy producent wiśni który zajmuje się tym dłużej jak 10 lat. 

Choć ty kolego mnie rozumiesz .

Powiem wam jak jest z otrząsarkami , jak masz swoją i robisz z głową to plantacja będzie żyła .

Większość jest źle prowadzona ma za mało pnia żeby dobrze złapać powinno być z 80 cm wtedy kory tak nie uszkodzisz .

A jak przyjedzie otrzasarka która bierze od kg to ogień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie łutówka nie dość że słabo zawiazała to teraz sypie sie artystycznie jak bede miał 20% normalnego zbioru to jest wszystko nie wiem czy bedzie sens otrzasarką podjezdzać...pewno lepiej recznie i na bronisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Filozof
38 minut temu, Gość doo napisał:

u mnie łutówka nie dość że słabo zawiazała to teraz sypie sie artystycznie jak bede miał 20% normalnego zbioru to jest wszystko nie wiem czy bedzie sens otrzasarką podjezdzać...pewno lepiej recznie i na bronisze

Albo na kilówkę pod pałac kultury. Nima wiśni , a potem wyścig po kisteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mandarynka
20 godzin temu, Gość Filozof napisał:

Albo na kilówkę pod pałac kultury. Nima wiśni , a potem wyścig po kisteny

w kisteny w tym roku to bedziesz banany wrzucał a nie wisnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Cena wiśni 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...