Skocz do zawartości

Dialekt Group

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
Gość Tomek

Ja słyszałem że do rabarbaru płacą 12 na godzinę ale u nas za 12 to nasi chodzą do plewienia truskawek teraz. Chyba więcej jak 8 plus jakieś normalne kwatery to max więcej to się nasi znajdą co na noc do siebie wracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość

lubelskie rabarbar płaca 20 gr z kg praca na akord. a wracjąc do ukrainców to moi maja 7 zł, domek typu holenderskiego sami sobie jedzenie robia i sami kupuja rzeczy spozywcze,, za prąd wode i gaz nie licze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak można interpretować sytaucje z bezwizowym ruchem ludzi z ua odnośnie pracy na zachodzie? Bo oficjalnie mogą wjechać tylko w celach niepracowniczych. Czy istnieje możliwość zatrudnienia takiej osoby przez np. Francuza poza droga pracy na czarno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darson

jak u was z pracownikami z ukrainy? ja juz obdzwonilem wszystich kierowców co ich wodzili i karzdy mówi ze jest problem i nie chcą przyjeżdzać na robote w polu tylko na firmy jeżdżą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam wogle problemow z ludzmi do pracy w polu s Ukrainy, wole kobiiety do pracy wiec moze dlatego-mezczyzni wola budowy bo wiecej zarobia, ale nie ma reguly,

stawk 8zl/h ale slyszalem rowniez ze sadownicy placa i po 7zl, wiec wszystko zalezy od przewoznikow, ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ukrainski nygus

ja płacę 6zł i mam ich pod dostatkiem ogólnie Ukraińcy to nygusy nie chce im się robić to widać co mają na Ukrainie strzechę, najwięcej zostawili tam i zrobili Polacy wymordowani przez zazdrosnych Ukraińców. Ukrainki przyjeżdżaj tylko znaleźć męża i zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolniczka

nie mam wogle problemow z ludzmi do pracy w polu s Ukrainy, wole kobiiety do pracy wiec moze dlatego-mezczyzni wola budowy bo wiecej zarobia, ale nie ma reguly,

stawk 8zl/h ale slyszalem rowniez ze sadownicy placa i po 7zl, wiec wszystko zalezy od przewoznikow, ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gorilla

przyjmę Ukrainki, Bydgoszcz, zbiór na akord, 2,3zł koszyk, a po truskawkach inne prace polowe 10 zł/h

Edytowane przez IGRiT
To jest forum. Proszę się ogłosić w sekcji ogłoszeń. Swoją drogą to nie podano danych kontaktowych ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie podniecają się wszyscy ta praca Ukraińców na zachodzie a oni mogą tylko na czarno robić. I aż się prosi takich nielegalnych i pracodawców na służby graniczne zgłosić. Kara w de to kilkadziesiąt tysięcy euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest polityka mlodsze pokolenia Polakow nie chca zapierniczac wpracach rolniczych w UE to wpuszczaja ukraincow by dalej byc konkurecyjnym z tania sila robocza dwa lata i w polsce do prac na roli nie bedzie nikogo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...