Skocz do zawartości
Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

Rekomendowane odpowiedzi

900 zł za pszenicę?? :o To jest poniżej pasa, rynek jest zawalony. Ciekawe jak to będzie wyglądało po sezonie, na ile Ukraina będzie produkowała na poziomach z roku poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość malopolanin napisał:

Malopolskie pszenica 900 brutto innych cen nie znam ale ogolnie masakra katastrofa wiecej nie napisze bo i tak nie opublikuja.

Ale to chyba cena pszenicy paszowej? Czy konsumpcyjna? No uwala się rolników branża po branży, na końcu jakaś korpo przejmie ziemie, scali i będzie produkować żywność dla świata :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malopolanin
26 minut temu, YOGI napisał:

Ale to chyba cena pszenicy paszowej? Czy konsumpcyjna? No uwala się rolników branża po branży, na końcu jakaś korpo przejmie ziemie, scali i będzie produkować żywność dla świata :( 

Tak paszowa poniewaz w malopolsce wiekszosc takowom tylko skupuje w pazdierniku byla 1400 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Małorolny napisał:

Dolnośląskie - 1020zł za pszenicę 12,5% białka. 

Dzięki za info! Cholera wie co robić, sprzedać teraz czy brać ich na przetrzymanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość Małopolska
W dniu 16.03.2023 o 19:15, Gość Małorolny napisał:

Ja nie sprzedaje. Czekam do czerwca bo już dużo nie stracę. Czy 1000 czy 900 to już i tak straciłem mnóstwo pieniędzy.

900 to już jest w małopolsce bylem w skupie i właściciel twierdzi że jest tyle w magazynach że w maju najprawdopodobniej przestaną  kupować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ciekawy
16 hours ago, Guest Małopolska said:

900 to już jest w małopolsce bylem w skupie i właściciel twierdzi że jest tyle w magazynach że w maju najprawdopodobniej przestaną  kupować 

Nie uprawiam zboża ale na moje oko to jest tylko nakręcanie paniki 

Jak zboże z Ukrainy nie mogło wjeżdżać do Polski to co z nim robiono? Chyba zawsze gdzieś szło, jak to wygladalo wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo powierzchownie to skomentowałeś. 

1. Zupełnie nie wjeżdżało do UE - teraz sytuacja nie jest jasna - jak już wjedzie, gdzie ląduje?

2. Skoro wjeżdża bezpośrednio na UE - to:
a) krótki transport (tańszy / wpływ na cenę)
b) bezpośrednio wpływa na zasobność rynku UE w zboża - bo fizycznie jest dostępne na tym rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
28 minut temu, arnosep22 napisał:

Nie zajmuję się uprawą zboża, ale z tego co wiem, to nawet u nas na Lubelszczyźnie jest dość drogie zboże i też sięga 900 zł. Niestety takie mamy czasy, inflacja, wojna i wszystko drożeje. 

Ty wiesz co ty piszesz?? :o Nawąchałeś się czegoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Gość
W dniu 16.03.2023 o 19:15, Gość Małorolny napisał:

Ja nie sprzedaje. Czekam do czerwca bo już dużo nie stracę. Czy 1000 czy 900 to już i tak straciłem mnóstwo pieniędzy.

Jak w czerwcu to będzie po 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • A_2 changed the title to Ceny zbóż 2023
  • 4 weeks later...
  • A_2 changed the title to Ceny zbóż 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...