Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cena jabłek przemysłowych - zbiór 2023


Gość Zorientowany

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
11 minut temu, Gość Meff napisał:

Ktoś kto pisze że jabłek tyle co w tamtym roku jest to chyba nie wie co mówi , w tamtym roku miałem 400 ton. W tym nie wiem czy będzie 200 , mój znajomy 700 ton, w tym roku 100 

Trzeba przerzedzać to nie będzie przemiennosci

Mniej wydasz na ludzi i mniej się narobisz

Niestety kasy niekoniecznie może być większa bo Januszu ekonomii większość wśród sadowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość Meff napisał:

Ktoś kto pisze że jabłek tyle co w tamtym roku jest to chyba nie wie co mówi , w tamtym roku miałem 400 ton. W tym nie wiem czy będzie 200 , mój znajomy 700 ton, w tym roku 100 

Z ilu ha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Meff napisał:

Ktoś kto pisze że jabłek tyle co w tamtym roku jest to chyba nie wie co mówi , w tamtym roku miałem 400 ton. W tym nie wiem czy będzie 200 , mój znajomy 700 ton, w tym roku 100 

Mam więcej

Wiem co mówię

Po prostu co roku przerzedzam sad 3 x chemicznie i robię korektę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Guest Meff said:

Ktoś kto pisze że jabłek tyle co w tamtym roku jest to chyba nie wie co mówi , w tamtym roku miałem 400 ton. W tym nie wiem czy będzie 200 , mój znajomy 700 ton, w tym roku 100 

Jedni mają połowę mniej a znam takich co im skrzyń brakuje bo młode sady podrosły 

Jak macie tylko idaredy ligole i jonagoldy to jestem w stanie to uwierzyć, inne odmiany normalny zbiór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłek nie braknie ale jak ktoś pisze że będzie tyle co w zeszłym roku to chyba jest ślepy, bo jak kolega wyżej pisze same jonagoldy, idaredy i ligole daly widoczny spadek ogólnego plonu. Do tego trzeba doliczyć spadek plonowania w zaniedbanych przemysłowych sadach i koniec końców myśle że ogólny spadek plonowania o 20% w stosunku do zeszłego roku nie będzie przesadzony w żadną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość Adam napisał:

Jabłek nie braknie ale jak ktoś pisze że będzie tyle co w zeszłym roku to chyba jest ślepy, bo jak kolega wyżej pisze same jonagoldy, idaredy i ligole daly widoczny spadek ogólnego plonu. Do tego trzeba doliczyć spadek plonowania w zaniedbanych przemysłowych sadach i koniec końców myśle że ogólny spadek plonowania o 20% w stosunku do zeszłego roku nie będzie przesadzony w żadną stronę.

Co nic nie zmienia

Bo dalej jest za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość podróżnik
W dniu 7.10.2023 o 16:35, Gość Optymista napisał:

Gratulacje, 15 lat temu nawet by zrobiło to na mnie wrażenie 

Przeciętny gumofilec nie wie gdzie są Malediwy a co dopiero mówić o pobycie tam

Na Malediwy polecisz wizer i spędzisz tydzień na lokalnej wyspie za mniej niż 5 tys

Albo polecisz biznes klasą za 15 tys i spędzisz tydzień w hotelu za 150 tys

Każdy znajdzie coś dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik wgr
6 godzin temu, Gość fachowiec napisał:

Mam więcej

Wiem co mówię

Po prostu co roku przerzedzam sad 3 x chemicznie i robię korektę

No to z ciebie sadownik jak musisz aż 3x przezdzac.. Brew pozorą 1x wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej jablkek jest ale przemysłowych to widać.. W sadach towarowy jak nawet słabo kwitło to i tak jabłko wyrosło grube.. Ogólnie w chlodniach uważam że jabłka będzie bardzo dużo.. I zdecydowanie na 3zl nie ma co liczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Guest roki sad said:

Mniej jablkek jest ale przemysłowych to widać.. W sadach towarowy jak nawet słabo kwitło to i tak jabłko wyrosło grube.. Ogólnie w chlodniach uważam że jabłka będzie bardzo dużo.. I zdecydowanie na 3zl nie ma co liczyć 

Jak rok temu wszyscy rwali raczej rozmiar 7-9 tak w tym roku od 6.5 a nawet niektórzy od 6 do maksimum, zielone lądują w chłodni, po gradzie również i zapowiada się patelnia w lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Optymista napisał:

Jak rok temu wszyscy rwali raczej rozmiar 7-9 tak w tym roku od 6.5 a nawet niektórzy od 6 do maksimum, zielone lądują w chłodni, po gradzie również i zapowiada się patelnia w lato

Przybraknie w czerwcu

Baltona po 5 szorty i po gradzie po 3 zł za wagę

Pewne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2023 o 12:24, Gość Ostre ssanie napisał:

Całkiem ok cena na goldena którego jest tyle samo co rok temu

Jak dla ciebie ok przy tych kosztach to nie wiem czy współczuć czy gratulować

Bo wg mnie 2 zł waga to ok w tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ostre ssanie
16 hours ago, Guest realista said:

Jak dla ciebie ok przy tych kosztach to nie wiem czy współczuć czy gratulować

Bo wg mnie 2 zł waga to ok w tym sezonie

Myślę że gratulować choć osobiście na razie nie sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...