Skocz do zawartości

Cena jabłek przemysłowych - zbiór 2023


Gość Zorientowany

Rekomendowane odpowiedzi

44 minutes ago, Guest Piotrek z Kozietul said:

Ja??

Raczej prezesi grup bo nie mogą kupic deseru za grosze i wydzwaniają żeby zimowe 50 gr robić😜

Obawiam się że jednak mogą, jeśli ceny spadły od początku zbiorow, delikatnie ale jednak

Tylko gala w górę 

Na początku mozna było sprzedac goldena za 1.7-1.8 za wagę a teraz to niekoniecznie tyle jest na sortowanie od 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kolega Piotrka
2 godziny temu, Gość Optymista napisał:

Obawiam się że jednak mogą, jeśli ceny spadły od początku zbiorow, delikatnie ale jednak

Tylko gala w górę 

Na początku mozna było sprzedac goldena za 1.7-1.8 za wagę a teraz to niekoniecznie tyle jest na sortowanie od 7

Piotruś nie przejmuj się. Jeden rok nich będzie przemyśl nawet i po 1 zł.Za nim następnie 5 po 0.20:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioter dobrze wie co robi. Rozmawiałem ze znajomym szkółkarzem, takiego ruchu nie było od kilku sezonów. I to nie głównie gala/golden a idarem/szampion a nawet.. gloster. Czyli odżywają odmiany kartofle które w normalnych latach Pioter będzie kupował za grosze i jeszcze wybrzydzał że syf po zbiorze mechanicznym..

Potencjał plonowania maliny i porzeczki odnowiony, wiśni trzeba dać jeszcze z rok kisten powyżej zeta i będzie na kilka lat z górki.. No a z jabłkiem pójdzie najszybciej 😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Guest nok said:

Pioter dobrze wie co robi. Rozmawiałem ze znajomym szkółkarzem, takiego ruchu nie było od kilku sezonów. I to nie głównie gala/golden a idarem/szampion a nawet.. gloster. Czyli odżywają odmiany kartofle które w normalnych latach Pioter będzie kupował za grosze i jeszcze wybrzydzał że syf po zbiorze mechanicznym..

Potencjał plonowania maliny i porzeczki odnowiony, wiśni trzeba dać jeszcze z rok kisten powyżej zeta i będzie na kilka lat z górki.. No a z jabłkiem pójdzie najszybciej 😆 

Taka kolej rzeczy, tak było jest i będzie, nic dziwnego

Ale jeszcze poczekajmy co będzie na wiosne, może jeszcze im się odwiedzić sadzenie😆

Bo te jabłko gdzieś jest albo w chłodniach albo na pakowniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietul
6 godzin temu, Gość nok napisał:

Pioter dobrze wie co robi. Rozmawiałem ze znajomym szkółkarzem, takiego ruchu nie było od kilku sezonów. I to nie głównie gala/golden a idarem/szampion a nawet.. gloster. Czyli odżywają odmiany kartofle które w normalnych latach Pioter będzie kupował za grosze i jeszcze wybrzydzał że syf po zbiorze mechanicznym..

Potencjał plonowania maliny i porzeczki odnowiony, wiśni trzeba dać jeszcze z rok kisten powyżej zeta i będzie na kilka lat z górki.. No a z jabłkiem pójdzie najszybciej 😆 

Jeden kumaty co mnie rozgryzł;)

Mało tego...za przemysł nabrali i szturmują sklepy ogrodnicze zakupując opryski i nawozy bo myślą,że w przyszłym roku też przemysł zapłaci:)))

Marzyciele w gumofilcach:)))

W przyszłym roku jeśli mrozu nie będzie to 5 z przodu i dam 25 gr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietul
8 godzin temu, Gość Kolega Piotrka napisał:

Piotruś nie przejmuj się. Jeden rok nich będzie przemyśl nawet i po 1 zł.Za nim następnie 5 po 0.20:)

Wiosna będzie moja

Po 50 gr będą całe komory na zapisy

Taniej u nich w kontroli przetrzymać niż u mnie w tankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezes grupy
23 godziny temu, Gość Piotrek z Kozietul napisał:

Ja??

Raczej prezesi grup bo nie mogą kupic deseru za grosze i wydzwaniają żeby zimowe 50 gr robić😜

Piotrek

Zlituj się i daj zarobić

Nic kupić nie mogę bo przemysł za drogi i producenci oczadzieli

Oferuję aż 1,3 za jabłko do sortu a oni chcą 2 zl

Jak tu żyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prezes innej grupy
4 godziny temu, Gość prezes grupy napisał:

Piotrek

Zlituj się i daj zarobić

Nic kupić nie mogę bo przemysł za drogi i producenci oczadzieli

Oferuję aż 1,3 za jabłko do sortu a oni chcą 2 zl

Jak tu żyć???

Kupuj tak jak ja suchy przemysł po 0,90 i na markety w promocji po 1.7 da się żyć tylko pomyśleć trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietul
5 godzin temu, Gość prezes grupy napisał:

Piotrek

Zlituj się i daj zarobić

Nic kupić nie mogę bo przemysł za drogi i producenci oczadzieli

Oferuję aż 1,3 za jabłko do sortu a oni chcą 2 zl

Jak tu żyć???

A ja jak mam zyć, jak mi jeden z drugim przemysł podkupuje i pcha na markety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Piotrek z Kozietul napisał:

Widzę,że humory dopisują

Zobaczymy czy tak wesoło będzie na wiosnę

Roman tu i teraz się liczy.sam to kiedyś napisałeś.co kogo interesuje co będzie za rok czy za dwa.czesci z sadownikow i tak już pewnie nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gość Bdf napisał:

W grójeckim dzis pełne bdfy jak wściekle do przetwórni śmigały, jeden z drugim, ciekawe czy po 1 listopada taki ruch się utrzyma

Towar przetrzymany z piątku/soboty, zarobił dodatkowe 3-4gr. Jak zwykle na 1 listopada skupowi muszą dodatkowo zarobić na znicze i kwiatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Guest nok said:

Towar przetrzymany z piątku/soboty, zarobił dodatkowe 3-4gr. Jak zwykle na 1 listopada skupowi muszą dodatkowo zarobić na znicze i kwiatki. 

No nie wiem, sobotę juz była taka sama cena jak dziś, 83-85netto

Może nie wszędzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezes grupy x
W dniu 30.10.2023 o 09:42, Gość Prezes innej grupy napisał:

Kupuj tak jak ja suchy przemysł po 0,90 i na markety w promocji po 1.7 da się żyć tylko pomyśleć trochę

Ja robię inaczej.przemysl na sortowni idzie na suchy i mokry.suchy do skrzyń i na promocje do marketu a mokry do Piotrka.

Trochę dziabnę chłopa na kilogramach i sortowaniu i da się żyć

Na jakiegoś Mercedesie i kolejna dziuplę w Grójcu się uzbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietul
14 godzin temu, Gość nok napisał:

Towar przetrzymany z piątku/soboty, zarobił dodatkowe 3-4gr. Jak zwykle na 1 listopada skupowi muszą dodatkowo zarobić na znicze i kwiatki. 

Ależ zarobek.wow

Zostałeś już milionerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...