Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zanusi

sieradzaki po tym ciężkim roku sami się zatrudnicje jako parobki

zatrudniają  ukrainców  dają im 5 zł na godzine sieradzaki mają tanią siłe roboczą pan siedzi dziedic i z ciągnika rozkazy wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co sie gady pieklicie dziś byłem w Kaliszu cena 5 zł wyjście kupca tylko na busy po 10-20 worków przerzutu zero Sami pieprzycie cene a tu wszyscy tacy porządni sprzedawaj drogo trzymają cene a po cichu walą po 3 zł aż huczy U nas koło Błaszek 3 zł max co można zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti sieradz

Dałem ogłoszenie na igrit i kupcy nie mają wstydu.Dzwoni taki i pyta po ile?Noto mówię że 4zł trzeba dać a on nato że 2,5 może dać bo na giełdzie są po 3.Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz

Panowie

Nasadziliście bez opamiętania a teraz macie pretensje do garbatego ze ma proste dzieci..

U mnie wszystko zakontraktowane ceny sztywne szału nie ma ale nie dołożę wręcz zarobię

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wkurzzzzzzony rolnik

Widzę że trzeba bedzie sie wziasc za sieradzkie i nie tylko scier...o. ciekawe co zrobią jak będą mieli nalot urzędu pracy. i  dodatkowo wyślemy na giełdy na handlarzy urząd skarbowy. co zrobią bo już mnie to wszystko w kur...a. tylko słychać jak te chamy biją rolnika w rogi. Ale rolnik też nie lepszy dlatego mam pytanie czy jesteście za wprowadzeniem kontroli i usunięciem z giełd koników. A przykładowo takiego rolnika co opuszcza, a to widać po prostu ustawić do pionu i kontrole piorin naslać.Niestety ale nadejdą czasy konfidentyzmu bo jak dłużej żyć przez takie sytuacje . A dodatkowo obłożyc podatkiem rolników co dwa ,trzy plony w roku zbierają. Lub coś innego co skutecznie ustabilizuje zapłatę za naszą prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość max fryta

Problem jest  w tym że markety stonki biedronki handlują towarem z importu a nasza wina jest taka ,że jest brak organizacji  i pilnowania swojego interesu

a morał z tego unia dała unia zabierze a że dwa razy tyle to nasz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

tak ten proceder importu warzyw do polski to co ,,przeprostu trzeba wyjść na ulice.Tylko rolnik polski to nie ma za grosz organizacji i nie wychyli się choć by mu na chleb brakło, I będzie dy...any po wsze czasy, i narzekanie cały czas jaki to nie szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janosik

Widzę że trzeba bedzie sie wziasc za sieradzkie i nie tylko scier...o. ciekawe co zrobią jak będą mieli nalot urzędu pracy. i  dodatkowo wyślemy na giełdy na handlarzy urząd skarbowy. co zrobią bo już mnie to wszystko w kur...a. tylko słychać jak te chamy biją rolnika w rogi. Ale rolnik też nie lepszy dlatego mam pytanie czy jesteście za wprowadzeniem kontroli i usunięciem z giełd koników. A przykładowo takiego rolnika co opuszcza, a to widać po prostu ustawić do pionu i kontrole piorin naslać.Niestety ale nadejdą czasy konfidentyzmu bo jak dłużej żyć przez takie sytuacje . A dodatkowo obłożyc podatkiem rolników co dwa ,trzy plony w roku zbierają. Lub coś innego co skutecznie ustabilizuje zapłatę za naszą prace.

idź do psychiatry rolniku! wolny rynek każdy może dać za ile chce nawet darmo jak ma z tego powodu zadowolenie. świat nie kończy się na ziemniakach co powiedzą producenci wiśni czy ogórków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Janosik pewnie zadowolenie masz jak za darmo oddajesz fraj....e, A oprócz psychiatry idź do podstawówki (bo średnia to za wysoki poziom dla ciebie)i naucz się liczyć że 2+2=4, a wolny rynek wolnym by został tylko takich rolników d.po dajów trzeba wyeliminować. Co ma dużo np: ziemniaka i sprzedaje po 2zł za worek i jeszcze mówi że jemu się to opłaca. KIt i tyle, tylko wciskaj go innym. :D:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachciało się unni ; to treaz macie co chcieliście nowe ciągniki i  maszyny a roboty 100 razy więcej a zbytu zero

 

czy li co Polexit?

 

to nie tylko wina wspolnego rynku, ludze miej jedza ziemniaka i to o wiele a czy nasadzen jest mniej o wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość środa Wielkopolska

Panowie jak jest tak jak teraz przezutnicy też gówno mają. Jedynie duże ryby . iporterzy i markety. Handlujacy na giełdach którzy odemnie brali nie biorą bo nie ma zejścia i za darmo nie bedzie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość marek ziemniaki

trzeba zgłaszać gdzie u nowo bogackich rolników   pracują ukraincy  w okolicach sieradza  wysyłać kontrole  panstwowa ispekcja pracy  policia   straz graniczna  muszą to jest w naszym interesie rolników prowadzących gospodarstwa rodzinne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel

w dół to napewno a cz w góre to wątpliwa sprawa za duże nasadzenia  :P  :lol:  :(  :huh:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub: 

Myślę, żr to nie problem w nasadzeniach bo areał generalnie nie jest większ jak kilka czy kilkanaście lat temu, problem tkwi w tym, że wielu rolnikom wydaje się, że jak nie zarobią na jednym to *odbiją to sobie na drugim, ale to złudne nadzieje czy też kalkulacje bo dokładając do jednego na drugim nie ma aż takiego zysku żeby bilansowało jedno i drugie in plus bo to drugie też nie rośnie bez kosztów...cała filozofia, ale jak widać dla rolników z rejonu Sieradza to zbyt skomplikowane, wolą żyć mrzonkami i nadzieją, że...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti sieradz

Nie będzie 1,50 ani 2zl.Jak by miało być to już by było.Szalu nie będzie ale 4-5zl będzie.Przestańcie siać tą propagandę.Caly czas ziemniaki idą a że jest tanio to swoją drogą.Już więcej nie urośnie a cały czas ubywa.Jakie żniwa ludzie to niete czasy że cała wieś czekała za kombajnem sam kosze usługowo to wiem jak jest.Jeden żniwuję drugi kopie a trzeci tnie kapuste.Żniwa nie maja tu nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kacperos

Nie będzie 1,50 ani 2zl.Jak by miało być to już by było.Szalu nie będzie ale 4-5zl będzie.Przestańcie siać tą propagandę.Caly czas ziemniaki idą a że jest tanio to swoją drogą.Już więcej nie urośnie a cały czas ubywa.Jakie żniwa ludzie to niete czasy że cała wieś czekała za kombajnem sam kosze usługowo to wiem jak jest.Jeden żniwuję drugi kopie a trzeci tnie kapuste.Żniwa nie maja tu nic do gadania.

siedzisz w domu to sie przejedz po polach  wykop pare krzaków u rolników jakie ludzie mają ziemniaki wydajnosci morze nie bedzie ale same bryła bardzo gróbe sadzeniaka niema  wcale a wydajnosc nie jest taka zła bo sa gróbe  35-40 ton  z ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...