Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

mój plon z 1 ha to 32 tony sprzedanych ziemniaków przy sadzeniaku z centrali , ziemniaki duże ale mało pod krzakiem ,uważam że cena nie jest adekwatna do plonów bo plony nie są rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku jeszcze po 5 nie sprzedawałem, najmniej to 6 zł na Targpiaście. 

Ogólnie plon w tym roku np. na Vinecie wyszedł rekordowo odkąd gospodarze, bo jest 50 ton/ha 4-5 klasa ziemi, mimo suchego czerwca jaki wystąpił w tym roku. 

Ziemniak nie podlewany, kiełkowany,   dostał 20 ton/ ha kurzego gnoju na wiosnę i nic więcej. 

Mimo wydajności i tak nie uśmiecha mi się sprzedawać choćby po 6 zł/ 15, bo koszty sprzedaży przy tylu tonach rosną do sześcianu. 

Ogólnie współczuję wszystkim, którzy dokładają do interesu, zwłaszcza 2-3 hektarowcom, co np. jeżdżą na zachód do roboty, dokładają do interesu  i z uśmiechem na twarzy wożą handlarzom na Targpiast oddając im po 4 zł, chociaż i tak chyba  napisałem za dużą cenę. 

Pozdrawiam wszystkich którzy żyją z uprawy ziemniaka i życzę cierpliwości w tym sezonie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko i wszyscy winni sami jestesmy sobie winni ze sie godzimy na takie ceny te jelonki co brane na programy a potem sie za darmo robi sprawdzcie ceny na targowiskach i w marketach po ile sprzedaja jaka przebitka nie 20 czy 30 marzy tylko 300 procent i tam nikt nie placze ze drogo tylko kupuja tylko chlobki tanio sprzedaja i narzekaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko i wszyscy winni sami jestesmy sobie winni ze sie godzimy na takie ceny te jelonki co brane na programy a potem sie za darmo robi sprawdzcie ceny na targowiskach i w marketach po ile sprzedaja jaka przebitka nie 20 czy 30 marzy tylko 300 procent i tam nikt nie placze ze drogo tylko kupuja tylko chlobki tanio sprzedaja i narzekaja

ja ziemniaka musze kopać bo niszczyk i chociaz cena niska nie nazekam miałem dwa hektary pekina wczesnego oj sie odkułem 60 tys z ha naprawde pekin na tym są pieniądze a ziemniak to baba zaba sadzi i ceny nie bedzie w tym roku tylko naiwniacy w to wiezą

tak wszystko i wszyscy winni sami jestesmy sobie winni ze sie godzimy na takie ceny te jelonki co brane na programy a potem sie za darmo robi sprawdzcie ceny na targowiskach i w marketach po ile sprzedaja jaka przebitka nie 20 czy 30 marzy tylko 300 procent i tam nikt nie placze ze drogo tylko kupuja tylko chlobki tanio sprzedaja i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość Tomcio paluszek

Marcin Rumun to za darmo czyści przechowalnie do tego 50 albo 60+ ja bym chciał do Niemiec sprzedawać po 0.30eur kg dlaczego oni nie przyjadą nigdy po ziemniaka albo francuzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WszystkoWiedzacy

Marcin Rumun to za darmo czyści przechowalnie do tego 50 albo 60+ ja bym chciał do Niemiec sprzedawać po 0.30eur kg dlaczego oni nie przyjadą nigdy po ziemniaka albo francuzi?

za ... jestes zebys tam sprzedawal nie wiesz ze jestes Polakiem a to parobek całej Europy... musi za***rdalac za darmo i do smierci nic sie nie zmienilo od 1939roku jak nie wiedziales to juz wiesz!!!

Edytowane przez IGRiT
proszę bez wyzwisk ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co sadzisz ziemniaki jak niszczyk i taka kasa na pekinie troche mysle ze bajerujesz

sadze bo raz na dwa trzy lata jest cena na ziemniaka a co zboze mam siać i dokładać do interesu zboze jest za darmo kombajn zapłacisz i dokłada sie do interesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik tpi

Panowie zaczyna się szkoła ludzie sprzedają żeby było na wyprawkę do szkoły.w tamtym roku też tak było.pożyjemy zobaczymy co będzie.Jak zwykle kupcy sieją propagandę żeby się nakupic za marny grosz a później się śmiać ze bez roboty mają krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś szersze informacje na temat tej podwyżki? Że Rumun coś szuka to nie zdrozeje bo mi już jeden mówił że ładnego grubego towaru powyżej 60 mało i jego koledzy już szukają u Niemczucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...