Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, producenci ziemniaków, warzyw, owoców miękkich i sadownicy powinni się zjednoczyć!!! Trzeba działać!!! bo nic nie pomoże biadolenie na forum.

Jasne- jedźmy tymi wszystkimi nowymi Fendami, Valtrami,Grimme'ami i pokażmy miastu jaka bida na wsi bo ziemniaki po 10groszy! Puknij się w glowe desperacie! Co z tego że część na kredyt ale kto to zrozumie jak mu powiesz że ciągnik kosztował 300tys!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Poznańska Pyra

Kto Ci każe najnowszym jechać, weźmy 360tki i zablokujmy kilka dróg albo wysypmy pare przyczep ziemniaków pod sejmem, a jakiś polityk na pewno to podchwyci i moze coś się z tego ukula.

 

Ale do tego niestety brakuje nam lidera, Leppera ubili, Kalinowski, Pawlak itp. zbyt dobrze się urządzili i już werwy nie mają a Kosiniak-Kamysz jakoś tłumów nie porywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci każe najnowszym jechać, weźmy 360tki i zablokujmy kilka dróg albo wysypmy pare przyczep ziemniaków pod sejmem, a jakiś polityk na pewno to podchwyci i moze coś się z tego ukula.

 

Ale do tego niestety brakuje nam lidera, Leppera ubili, Kalinowski, Pawlak itp. zbyt dobrze się urządzili i już werwy nie mają a Kosiniak-Kamysz jakoś tłumów nie porywa.

Nic tym nie wskórasz bo miedzy rolnikami nie było jedności i niema a na naszych plecach to jakiś oszołom najprędzej by wyjechał.Te Izby rolnicze, Kółka rolnicze, niby chlopski PSL przecież to wszystko lipa- nikt z nich nigdy nie pomógł rolnikowi. We Francji gdzie mam znajomych rolników ,to ich związek zawodowy jest tak silny że nawet mandaty i kary płaci jak rolnicy wywalą gnój pod ministerstwo albo spalą jakiegoś tira z konkurencyjnym towarem a prawnicy ich nie wybronią! Płacą składki ale widzą że ich pieniędzy nikt nie wydaje na jakieś szkolenia na Majorce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu za dużo sadzi się ziemniaków w stosunku do potrzeb:

Polska 37 mln mieszkańców- 300 tys ha ziemniaków,

Niemcy 82 mln - 243 tys ha,

Francja 60 mln - 160 tys ha. Oni na dodatek mogą do nas przywozić bez ograniczeń, a my spróbujmy wywieźć do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon Rolnik

ziemniaki zaczynają lecieć czyli gnić i to może okazać się plusem na wzrost ceny 

Prawda zaczynają gnić i to bardzo narazie

jak tak będą się przechowywać w zimie to wiekszość

będzie tylko w pole wiec ceny mogą się zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niezorientowany

Po prostu za dużo sadzi się ziemniaków w stosunku do potrzeb:

Polska 37 mln mieszkańców- 300 tys ha ziemniaków,

Niemcy 82 mln - 243 tys ha,

Francja 60 mln - 160 tys ha. Oni na dodatek mogą do nas przywozić bez ograniczeń, a my spróbujmy wywieźć do nich.

Witam

A jak wywieźć ziemniaki na zachód  - muszą mieć badania i papiery ?

Co grozi za złapanie auta z ziemniakami w DE lub NL? konfiskata? utylizacja na koszt wysyłającego? Mandat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już maiłem napisać co sądzę o p.Kalinowskim i całej tej hołocie z PSL-u ale by mnie zbanował admin. Choć jestem rolnikiem to nigdy na nich nie głosowałem odkąd mogłem. To ludzie którzy widzą tylko swój prywatny interes zrobiony na plecach zwykłych rolników! Przedmówca ma całkowitą rację-przecież Polska była potęgą w produkcji ziemniaka w europie i UE nas wykastrowała w negocjacjach akcesyjnych bo byśmy ich zasypali ziemniakiem po wejściu! Ja myślę że to przez to że nasi negocjatorzy z PSL-u nie znali angielskiego i tylko głupio się uśmiechali, potakiwali yes,yes i podpisywali wszystko co im podsunieto bo w głowie się nie mieści żeby można było świadomie się zgodzić na takie restrykcje w exporcie ziemniaka! To tak jakby Arabii Saudyjskiej pozwolić na export ropy ale tylko białej!!!! Nosz kur..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem rolnikiem z dziada pradziada i wstydze się tego..........rolnik w tym roku przy tych cench za ziemniaki i warzywa to gorszy od dziada spod kościoła a na wiosne ustawimy się w kolejce po zasiłek bo nie będzie za co wyjść w pole 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...