Skocz do zawartości

Ogórki gruntowe polowe 2017


Gość Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Norbert

Witam, jak myślicie jaki to będzie sezon na ogórka? U nas w Świętokrzyskim zbiory opóźnienione conajmniej o 3 tyg. W zeszłym roku o tej porze spod włókniny zaczynało się zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Staszek

Opowiadał mi starszy znajomy jak za jego czasów rolnicy zawozili ogórki na przetwornie wspólnie i jak nie chcieli zapłacić tyle ile chcieli to wszystko lądowało w rowie i następnym razem nie było problemu... Była jakaś solidarność wśród rolników, a teraz jest ale u pośredników. Wiejska mafia rządzi. U was też po wsiach stawiają busy? cena w całej okolicy ta sama a i tak wszystko trafia do jednego czy dwóch? A jak tylko trochę się więcej ogórka robi to nie kupują i cena leci o połowę w dół? Pozdrawiam kumatych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal

Jak ogórki gruntowe u was? Jakie ceny na skupach? W świętokrzyskim 1,7zl 6-10 i 0,50 10-13. Ogórka bardzo mało,w zeszłym roku o tej porze kończyłem spod włókniny zbierać a w tym się dopiero zaczynają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał TKA

Areałowo podobnie jak co roku,ale tak późno żeby się zaczynały to nie pamiętam. Z przykrywanych dopiero będą się zaczynać, bo na razie to na mizerie się zbiera a bez przykrycia połowa lipca najwcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Poludniowa

U nas jest masakra z ogorem słabe krzaki plonu wogole nie ma owoce opadają plantacjie ledwo zaczęły zbierać a już są tak zaatakowane przez choroby.cena będzie adekwatna do plonu tak bardzo niskiego.nie chce prorokowac ale cena może pobić rekord z 2009czy 2013 r 3 z przodu jest pewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TKA,TPI,KMI, KPR

Aż chce się zbierać :) mam swoje ogorki i dużo kupuje,przeważnie od znajomych,ok TIR dziennie. Sprzedaje tylko bezpośrednio odbiorcy lub na export. Ciężki sezon dla pośredników :) "Góra czuwa" ,ogórka juz jest mało a niektórzy czekają z rozpoczęciem przetwórstwa na wyczekiwany "wysyp" i zjazd ceny,a może go nie byc w tym sezonie... od Poniedzialku cena w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płace może nawet i mniej od cen ustalanych od tych "potentatów" codziennie o 10,ale nie o pieniądze tutaj chodzi :) a skąd TIRA dziennie: prosta matematyka-ja mam 10a i plon 100kg x 200 takich jak ja...

Jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć ale złote czasy tzw "potentatów" którym 1zł za kg przerzuconego ogórka było mało się kończą. Proponuje,żeby sobie sami siali i zbierali,a nie żerowali na naiwniakach bo tacy powoli się na szczęście kończą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal

Zgadzam się, wziąść jak najwięcej najtaniej jak się da,bo przecież 10 groszy na tirze to tylko jakieś 2400zł,śmieszne pieniądze. Generalnie jakie ceny w Polsce? W Świętokrzyskim były w okolicy 2zł na skupach,ciekawe jak dziś. Plon bez zmian. Polecacie jakieś skupy w Świętokrzyskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał ostatnio sprzedawalem po 2zl.co do skupow to jest kilka spróbuj do rzeminowic dobrze płaci i wymagań nie ma dużych.w krzyżu jest duży skup u Pana Pustelnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz Skalbmierz

Mam ogórki i u nas najlepiej płacą pod tym nr 514132301 ale ogórek musi być perfekt w sorcie i wyglądzie. A za takie jakie się wozi na skup płacą tyle samo co wszyscy. Jakie ceny za 6-10 dziś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...