Skocz do zawartości

Zna Ktoś Może Cenę Na Aronię 2017R


Gość ROLNIK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Obserwator

Zakłady Rauch'a (i inne działające w ten sam sposó B) już są obserwowane po zeszłym sezonie - jak znowu zaniżą cenę w tym roku, to się mogą zdziwić.... Materiał jest zbierany !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę jakie poczucie własnej godności mają zagraniczni właściciele Agrany,Raucha,Dohlera i innych przetwórni  w Polsce,których właścicielami są ludzie,spółki zagr.wystawiając cenę skupu aronii 0.5-0,7zł  tj. poniżej kosztów jej produkcji, a sami oczywiście nie sprzedają swoich produktów poniżej kosztów ich wytworzenia. To oni wskazują ceny skupu do naśladowania przez inne przetwórnie prowadzące do zniszczenia "polskiej aronii"  . Zapotrzebowanie na aronię jest, oni skupią podobną ilość jak w ub.roku, ale chcieli by również za cenę z ub. roku.  Dlaczego polski rząd pozwala na takie praktyki, na wykorzystywanie ,wyzyskiwanie polskiego plantatora, może  powinien wprowadzić stosowne akty prawne,kary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakłady typu Rauch nie zaczną być uczciwe, nadal będą działać w zmowie cenowej  i wykorzystywać polskich rolników to OBECNY RZĄD zrobi z tym porządek !!! Ja w to wierzę !! Nie boją się nacisków z unii, etc...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam akurat aronii ale mam inne owoce i obok siebie zakady francuski i polski ... i polski rolnik powinien zawiesc do polskiego zakładu a nie sprzedawac do obcego bo "pare groszy drozej dosłownie 20 czy 30 gr...... dla mnie to judasze co za pare srebrników sprzedaja do obcego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje.Mojej koleżanki kuzyn pracuje w dużej przetwórni niemieckiej która  tłoczy aronie.Jeszcze 2 lata temu kupowali również owoce od polskiego rolnika a obecnie mają wew.ustalenia by tylko od niemieckiego (oczywiscie za wyższą cene).Gdyby polski rolnik zawiózł aronie do polskiego zakładu to wtedy niemieckie zakłady w Polsce kupowałyby aronię od niemieckiego rolnika płacac mu godziwa cene-wszyscy wiec byliby zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbyszek

podobno cena aroni nie jest jeszcze ustalona, ale słyszałem że lokalnie probują juz kupować po 0,60-0,65 zł Rauch/Płońsk,kluczkowice/ ,Deler/Alpex,Kozietuły/, Agrana/ibstaler wiec szybko wieżmy wozami aronie bo obniżą do 0.50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaję z podwózką do sklepów owocowo-warzywnych, które sam wyszukuję. W tym roku pierwszą partię rozwiozłem po 4,50 za kilogram, ale coś więcej nie chcą na razie. Na szczęście mało mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazowieckie, agrana,0,65. Ja również stoję i za te cenę nie sprzedajemy znajomi także nie. Minimum. 1.50 albo niech se kupią od Niemca za 2 euro.Skup jak co roku do 7 września. Jest czas,szkoda tylko że Skierniewice za 50 gr sprzedali.skupy przytrzymuja towar i za drugie tyle sprzedadzą. Skierniewice wstydzic sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz skupoczczyku ze to ustawka, bo chcesz ją kupić tanio,sztucznie zaniżasz cenę, dobrze wiesz ze jest jej mało do zapotrzebowania, wiesz dobrze ze sprzedaż ją do swojego

 

- Zakładu dzisiaj za0,8 zł konwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franciszek

Jeszcze Ty będziesz jęczał jak Twoi pracodawcy stwierdzą że nie nakupiłeś owoców taniutko, czyli za bezcen. Namów swoich zagranicznych zwierzchników by zaprzestali wyłudzania owoców, lepiej by zaprzestali skupowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

0

Dzisiaj znajomemu eko cofnęli ,przekroczone normy,podobno każda partia jest badana.Niemcy kładą duży nacisk.Koniec przekrętów.

niemcy klada nacisk na to aby polscy plantatorzy przestali cokolwiek produkowac bo przeciez bedziemy musieli od nich pozniej kupic po cenie 3 krotnej(tak jak cukrownie- zlikwidowali, sprzedali a teraz od Niemcow sprowadzamy cukier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...