Skocz do zawartości

Komora Na Ok 100 T


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konkret

To zależy tylko i wyłacznie od ciebie, od tego jaki masz plan, jakie usytuowanie itd. Najbardziej optymalne wymiary to ok 8m szerokości na 9m długości. W tym wypadku na szerokości wejdzie Ci 6 kolumn skrzyń po 1,2m równa się 7,2m , a reszta miejsca na ok 10 cm przestrzenie między skrzyniami i ścianami. Na długości wejdzie Ci 8 rzędów skrzyń, reszta miejsca przeznaczona na odległość między skrzyniami a tylną ścianą i odległość między ścianą z chłodnicami ( minimum 0,5m), Reasumując 6kolumn razy 8rzędów razy 7do góry = 336 skrzyń. Jednak taka ilośc idealnie Ci nie wejdzie, bo wiadomo w wejściu nie ustawisz do kantu itd. To najbardziej optymalne wymiary. jest jeszcze mozliwość 7m szerokości, wtedy 280 skrzyń (też niecałe). Pamiętaj, że po wyłożenie komory płytą lub wypiankowaniu, w zależnosci co wybierzesz odejdzie Ci ładnych pare centymetrów z długoścci i szerokości . W przypaku ok  płyty 40cm, a pianki do 20cm, bo termoizolacja styropianu = 2,5 razy pianki.

Musisz dobrze to przemyśleć i rozplanować. Pomocny bedzie rysunek. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada ekonomicznej chłodni! Wąska, długa, wysoka- 4*120/12*100/7 do góry=336 skrzyń, minus 36 skrzyń przy drzwiach. Dodajesz 5cm luzu na plastikowe skrzyniopalety , lub 10cm na drewniane. Oczywiście między każdą skrzynią i od ścian. Wniosek .Drewniane skrzynie 5,30 m/ 13,30m/ 6,10m do tego chłodnica ok. 4,5m szeroka i będzie super. Najbardziej ekonomiczne urządzenia chłodnicze to, urządzenia na na około 500 m3. Twoja komora miałaby około 430m3. Chłodnica powinna być prawie na całej ścianie aby dobrze chłodziła cale pomieszczenie, ma to jeszcze wiele znaczeń ale nie zagłębiajmy śię w ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Co sądzicie o takich wymiarach 6,8 szeroka 10,5m długa 6,5 m wysoka.

Tak ma wyglądać ustawienie skrzyń jak w pliku zdj.

 

  • 5 szeroko 7 w rzędzie 7 do góry.= 245 +6x7 słupków koło drzwi = 287 skrzyń
  • A przed drzwiami ja się ustawia. 4x po 3 bo więcej za drzwi nie wejdzie razem ok 299 skrzyń

Dobrze to liczę ustawiam według zdjęcia

komora.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Robiłem komorę na 1000 skrzyń na wiosnę , płyta agregat i chłodnica kupione w grudniu wyszła mnie na gotowo 220 tys. Netto , w sierpniu dostałem ofertę na drugą okolo 300 po nettcie. 

Z pamieci płyta ,z 53 na 100 tys zdrożała

Chłodnica z 40 na 50 (getchard)

Agregat z 25 na 30 (bitzer)

Zresztą kosmetyczne zmiany 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Michał S said:

Robiłem komorę na 1000 skrzyń na wiosnę , płyta agregat i chłodnica kupione w grudniu wyszła mnie na gotowo 220 tys. Netto , w sierpniu dostałem ofertę na drugą okolo 300 po nettcie. 

Z pamieci płyta ,z 53 na 100 tys zdrożała

Chłodnica z 40 na 50 (getchard)

Agregat z 25 na 30 (bitzer)

Zresztą kosmetyczne zmiany 

.

potezna na komora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Michał S said:

Rwiemy 120 -150 skrzyń dziennie czyli tydzień i.pełna tak,e wydaje mi się że ok .

I koszt budowy na 1 kg dużo niższy. Przy dużych kubaturach.

jesli chodzi o to to git, my mamy taka jedna duzo na gdzies 750 skrzyn to czasami problemy ze sprzedaza sa, bo jak juz otworzy sie to trzeba cala odrazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...