Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik z centrum

Ja letniej kapusty zaorałem 2h , bo Biedra oficjalnie wycofała się z handlu kapustą by  zbić cenę bo była przyzwoita  , dwa tygodnie ci nie brali a inni brali na pół gwizdka  i cena spadła poniżej kosztów . Jak cena spadła z 1,40 na 0,60  za kilo wczesnej , spod przykryć kapusty  to wszyscy zaczęli na nowo  na grubo handlować .

Dziś też już zrobili rozeznanie by sprowadzić i zbić cenę , ale nigdzie nawet dwa razy drożej jak w Polsce nie mogą kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość kmi napisał:

Biala niech lezy 1 zl za 3 miesice to bedzie mialo przy tej infcji polowe wartosci dzis pieniadze to makulatura.

złotówka  traci na wartości ale jeszcze nie pisz ze to makulatura zobaczysz jak pójdą stopy procentowe w górę  to co nie którzy się ucieszą bo to jest jakaś celowa zagrywka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal tylko że w tym sejmie czy też innej organizacji nie ma nikogo kto by mówił jasno jak jest i krzyczał jak Lepper. Szkoda człowieka. W chwili obecnej jakby doszło do wyborów to kogo skreślić. Tu nie ma nikogo. Gdyby była jakakolwiek sprawiedliwość to na samym końcu powinna być kratka z dopiskiem "żaden z wyżej wymienionych" wówczas można byłoby rozmawiac a tak to pegazus i inne pierdoly a my w ciemnej d*pie. Ot i cala sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Guest ELC said:

Żal tylko że w tym sejmie czy też innej organizacji nie ma nikogo kto by mówił jasno jak jest i krzyczał jak Lepper. Szkoda człowieka. W chwili obecnej jakby doszło do wyborów to kogo skreślić. Tu nie ma nikogo. Gdyby była jakakolwiek sprawiedliwość to na samym końcu powinna być kratka z dopiskiem "żaden z wyżej wymienionych" wówczas można byłoby rozmawiac a tak to pegazus i inne pierdoly a my w ciemnej d*pie. Ot i cala sprawa.

nieoplaci sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hetrseee
2 godziny temu, Gość ELC napisał:

Żal tylko że w tym sejmie czy też innej organizacji nie ma nikogo kto by mówił jasno jak jest i krzyczał jak Lepper. Szkoda człowieka. W chwili obecnej jakby doszło do wyborów to kogo skreślić. Tu nie ma nikogo. Gdyby była jakakolwiek sprawiedliwość to na samym końcu powinna być kratka z dopiskiem "żaden z wyżej wymienionych" wówczas można byłoby rozmawiac a tak to pegazus i inne pierdoly a my w ciemnej d*pie. Ot i cala sprawa.

a zobaczycie ze nic lepiej się nie zanosi. ja zawsze nie interesowałem się polityką ale po mało mnie to zaczyna przerażać coś niby dają a 2 razy tyle zabiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Przed chwilą miałem telefon od znajomego z Bronisz , to takiego zainteresowania za kapustą jak jest teraz to jeszcze nigdy nie było , do tego stopnia że nikt nie patrzy czy jest prima sort  ale żeby była do kapusty podobna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Przed chwilą miałem telefon od znajomego z Bronisz , to takiego zainteresowania za kapustą jak jest teraz to jeszcze nigdy nie było , do tego stopnia że nikt nie patrzy czy jest prima sort  ale żeby była do kapusty podobna .

Musisz poszukać innych znajomych... słabym towarem już nikt nie chce handlować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Musisz poszukać innych znajomych... słabym towarem już nikt nie chce handlować 

Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .

 

Znajomy był na Broniszach z korzeniowymi  i nic mu nie zależy by kolorować . Prawosławni jeszcze niby świętują a już u nas ogłaszają się w niedzielę za kapustą , a mieli do lutego być syci !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .

 

Znajomy był na Broniszach z korzeniowymi  i nic mu nie zależy by kolorować . Prawosławni jeszcze niby świętują a już u nas ogłaszają się w niedzielę za kapustą , a mieli do lutego być syci !!!

Jedz i sprzedaj, powodzenia. Śmieszy mnie takie gadanie. Skoro miał korzeń to skąd wie po ile, bo ktoś mu powiedział. A po ile sprzedawali to inna kwestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nigdzie nie potrzeba jeździć , już jest skamłanie na miejscu o towar a będzie jeszcze większe .  Latem polskie hieny miały żale gdy się z ofertą sprzedaży kapusty do nich za często dzwoniło , a teraz szmaciarze szantażują że jak kapustę im się teraz nie sprzeda to zapamiętają to na długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Pepe napisał:

Chłodna głowa,bez podniecania się chwilowymi cenami trzeba patrzyć, co się dzieje u nabywcy naszego towaru,jaka jest tendencja w Europie,a wtedy będziemy mieć pieniążki.

Dokładnie trzeba poczekać i co będzie towAru jest mało a cena przy tych kosztach też nie powala.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyychhhhhhh oooooooo takie zdziwienie jest gdy dzwonią Ci ludzie i pytają się o biała a mówię im że 1,8/kg netto lub 36 za worek. Po tyle dostaje w hurtowni. Nie, nie robię nic w kartony na biedre i nie, nie jestem zainteresowany robić na tiry, wynajmować ludzi, uzerac się z nimi i płacić po 20 zł na godz, żona dwudaniowy obiad musi naszykować, o 10.00 przerwa 15 min na faje i żona oczywiście musi przynieść ciastka i zrobić kawę z herbatą no bo zimno na holu. Saletra z mocznikiem po 5000 zł a ja będę się tu klanial bo tir przyjedzie. Na Broniszach jest z Holandii, nie pasuje polska to idz sobie i kup, robie swoje i mam gdzies te firmy i te tiry. A bujajcie sie, ziemi w zasobie skarbu państwa jeszcze jest, brać, sadzic i podstawiać te swoje tiry i po 0.8 handlować, kto wam broni się pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...