Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
45 minut temu, Gość Ina napisał:

Jestem z Małopolski i śmieszy mnie zaklinanie rzeczywistości ile to już kapusta kosztuje. U nas na razie 75 gr. Po 20 stycznia będzie lepiej.

Jeden prawdziwy wpis, a reszta to handluje chyba złotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gosc. napisał:

Jeden prawdziwy wpis, a reszta to handluje chyba złotem.

Złotem nie, tylko warzywami handlarzyku. Za 0,70 zł przy obecnych kosztach to jest dokładanie do biznesu. 1,1 za wygłaskaną kapuste to żadna rewelacja. Ale jeszcze chwila i ceny poniżej 1 zł skończą się tak jak kończą się gospodarstwa typu dziadek babka ojciec i dzieci też pomogą. Bo jezeli ktoś ma zatrudnić pracowników, opłacić im świadczenia to nie sprzeda kapusty za 0,70gr albo zrezygnuje z uprawy.  jaki wtedy jest zysk, na tonę mocznika pewnie nie starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% wpisów o cenie kapusty tutaj lub w ogłoszeniach że po 0,60, 0.7 sprzedadzą to same łapy i towar po mrozie. Cena samego przemysłu z ceną na styczeń to 0.9 zł. Czekam na koniec świat na Ukrainie i zweryfikujemy rzeczywistość bo póki co to jeszcze 2 tyg będzie takiego pisania że z pola sprzeda po 0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik p

Jak będzie ciepło to kapusta będzie tanieć bo już się bardzo psuje pomimo że jest jej w kraju mało  .Trzeba wziąć pod uwagę że jest embargo a na zachodzie towaru jest dużo . Już przywożą z Niemiec po 0.16 eu grubszom a 0.20 eu detal.cena dopiero w marcu będzie tak mi się widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
10 godzin temu, Gość Xyz napisał:

Złotem nie, tylko warzywami handlarzyku. Za 0,70 zł przy obecnych kosztach to jest dokładanie do biznesu. 1,1 za wygłaskaną kapuste to żadna rewelacja. Ale jeszcze chwila i ceny poniżej 1 zł skończą się tak jak kończą się gospodarstwa typu dziadek babka ojciec i dzieci też pomogą. Bo jezeli ktoś ma zatrudnić pracowników, opłacić im świadczenia to nie sprzeda kapusty za 0,70gr albo zrezygnuje z uprawy.  jaki wtedy jest zysk, na tonę mocznika pewnie nie starczy

Wreszcie ktoś prawdę napisał .Popieram w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Wystarczy że się wystawi prawdziwe ogłoszenie o sprzedaży  i sami zainteresowani kupnem podają realną cenę . 0,9 to luzem w bigbegu  w tym tygodniu całe auto podaliśmy i każdą ilość w tych pieniądzach są chętni . Mimo tej ceny to i ja zamierzam w przyszłym sezonie zrezygnować z tej uprawy . Na koniec to po 20 zł/h nikt już nie chciał ciąć kapusty i sami z rodziną musieliśmy ją zebrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r

16 godzin temu, Gość Ina napisał:

Jestem z Małopolski i śmieszy mnie zaklinanie rzeczywistości ile to już kapusta kosztuje. U nas na razie 75 gr. Po 20 stycznia będzie lepiej.

Prawde piszesz ze w malopolsce skupy placa biala 70-85 gr biala drobna 1zl kg czerwona ok 1.5zl/kg ale napisz cene bialej czerwonej na rybitwach o tym nikt nie pisze a tam widac jaki jest trend ale kto kapuchy niema to nawet nie chce slyszec o cenach kapust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Józek napisał:

Hej jak tam ceny na sieradzu i błaszkach? Przemysł i market jak płaca? 

Wyluzujcie chociaz do tego 15 stycznia teraz jest słabszy ruch jak to po świętach, to się pobudzili do sprzedaży i wysyp ogłoszeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nastała dziwna , przedziwna sytuacja na rynku kapusty . Niby Polska w galopie międzyświątecznym , prawosławni za kilka dni też świętują a tu na IGRIT kilku rolników chce sprzedać po kilka ton a kilku kupcy chce kupić każdą ilość !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Nasze krajowe hieny mają pierwszy i jedyny tydzień kiedy mogą  w miarę swobodnie  zrobić jakieś zapasy , bo po niedzieli prawosławni będą już po świętach i zajmą się na dobre handlem !!

Ja też dziś miałem dwie oferty na wschód bo mój nr telefonu jest na IGRIT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rol krk
W dniu 31.12.2021 o 19:47, Gość Gosc. napisał:

Jeden prawdziwy wpis, a reszta to handluje chyba złotem.

 

W dniu 31.12.2021 o 19:00, Gość Ina napisał:

Jestem z Małopolski i śmieszy mnie zaklinanie rzeczywistości ile to już kapusta kosztuje. U nas na razie 75 gr. Po 20 stycznia będzie lepiej.

 

Też z małopolski , Agrosar płaci 0.90-1.0 , za drobna (0.8-2kg) do kartonu 1.2-1.3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Święto 3 Króli zaczyna się wigilia u prawosławnych i potrwają święta do 25-go stycznia. W związku z tym polscy wyzyskiwacze działając w zmowie ustalili ceny skupu na poziomie 50gr, tłumacząc to skupem przemysłu. Szanowni Państwo chciałbym Was zapewnić że część gospodarstw towarowych tz takich które posiadają białej kapusty 300t w plusie dokancza rozmowy handlowe z firmą skupiająca warzywa na Ukrainie. Żadna łapa w tym kraju nie dostała nawet informacji o chęci współpracy po zeszłorocznym skupie ziemniaków. Chce tu zaznaczy że tak jak 3 lata temu jak była suszą i lizaliscie każda burtę na wjeździe na giełdę bo nie było nic tak teraz bez mrugnięcia okiem odprawie was za te sk***ysynstwo i wyzysk. Wiecie w jakiej sytuacji jesteśmy i że próbuje się nas wykończyć a wy jak Sowieci nóż w plecy. Po 25-tym do życzymy kto z kim "pagadi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Mnie też tak się widzi ze po tych świętach prawosławnych wszystkie większe  ilości w Polsce będą już zgodzone i sprzedane . Mój znajomy który nigdzie się nie ogłaszał a ma jakieś 300t kapusty już miał telefon ze wschodu i  na razie negocjuje warunki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...