Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik z centrum

Ja letniej kapusty zaorałem 2h , bo Biedra oficjalnie wycofała się z handlu kapustą by  zbić cenę bo była przyzwoita  , dwa tygodnie ci nie brali a inni brali na pół gwizdka  i cena spadła poniżej kosztów . Jak cena spadła z 1,40 na 0,60  za kilo wczesnej , spod przykryć kapusty  to wszyscy zaczęli na nowo  na grubo handlować .

Dziś też już zrobili rozeznanie by sprowadzić i zbić cenę , ale nigdzie nawet dwa razy drożej jak w Polsce nie mogą kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość kmi napisał:

Biala niech lezy 1 zl za 3 miesice to bedzie mialo przy tej infcji polowe wartosci dzis pieniadze to makulatura.

złotówka  traci na wartości ale jeszcze nie pisz ze to makulatura zobaczysz jak pójdą stopy procentowe w górę  to co nie którzy się ucieszą bo to jest jakaś celowa zagrywka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal tylko że w tym sejmie czy też innej organizacji nie ma nikogo kto by mówił jasno jak jest i krzyczał jak Lepper. Szkoda człowieka. W chwili obecnej jakby doszło do wyborów to kogo skreślić. Tu nie ma nikogo. Gdyby była jakakolwiek sprawiedliwość to na samym końcu powinna być kratka z dopiskiem "żaden z wyżej wymienionych" wówczas można byłoby rozmawiac a tak to pegazus i inne pierdoly a my w ciemnej d*pie. Ot i cala sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Guest ELC said:

Żal tylko że w tym sejmie czy też innej organizacji nie ma nikogo kto by mówił jasno jak jest i krzyczał jak Lepper. Szkoda człowieka. W chwili obecnej jakby doszło do wyborów to kogo skreślić. Tu nie ma nikogo. Gdyby była jakakolwiek sprawiedliwość to na samym końcu powinna być kratka z dopiskiem "żaden z wyżej wymienionych" wówczas można byłoby rozmawiac a tak to pegazus i inne pierdoly a my w ciemnej d*pie. Ot i cala sprawa.

nieoplaci sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hetrseee
2 godziny temu, Gość ELC napisał:

Żal tylko że w tym sejmie czy też innej organizacji nie ma nikogo kto by mówił jasno jak jest i krzyczał jak Lepper. Szkoda człowieka. W chwili obecnej jakby doszło do wyborów to kogo skreślić. Tu nie ma nikogo. Gdyby była jakakolwiek sprawiedliwość to na samym końcu powinna być kratka z dopiskiem "żaden z wyżej wymienionych" wówczas można byłoby rozmawiac a tak to pegazus i inne pierdoly a my w ciemnej d*pie. Ot i cala sprawa.

a zobaczycie ze nic lepiej się nie zanosi. ja zawsze nie interesowałem się polityką ale po mało mnie to zaczyna przerażać coś niby dają a 2 razy tyle zabiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Przed chwilą miałem telefon od znajomego z Bronisz , to takiego zainteresowania za kapustą jak jest teraz to jeszcze nigdy nie było , do tego stopnia że nikt nie patrzy czy jest prima sort  ale żeby była do kapusty podobna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Przed chwilą miałem telefon od znajomego z Bronisz , to takiego zainteresowania za kapustą jak jest teraz to jeszcze nigdy nie było , do tego stopnia że nikt nie patrzy czy jest prima sort  ale żeby była do kapusty podobna .

Musisz poszukać innych znajomych... słabym towarem już nikt nie chce handlować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Musisz poszukać innych znajomych... słabym towarem już nikt nie chce handlować 

Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .

 

Znajomy był na Broniszach z korzeniowymi  i nic mu nie zależy by kolorować . Prawosławni jeszcze niby świętują a już u nas ogłaszają się w niedzielę za kapustą , a mieli do lutego być syci !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .

 

Znajomy był na Broniszach z korzeniowymi  i nic mu nie zależy by kolorować . Prawosławni jeszcze niby świętują a już u nas ogłaszają się w niedzielę za kapustą , a mieli do lutego być syci !!!

Jedz i sprzedaj, powodzenia. Śmieszy mnie takie gadanie. Skoro miał korzeń to skąd wie po ile, bo ktoś mu powiedział. A po ile sprzedawali to inna kwestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nigdzie nie potrzeba jeździć , już jest skamłanie na miejscu o towar a będzie jeszcze większe .  Latem polskie hieny miały żale gdy się z ofertą sprzedaży kapusty do nich za często dzwoniło , a teraz szmaciarze szantażują że jak kapustę im się teraz nie sprzeda to zapamiętają to na długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Pepe napisał:

Chłodna głowa,bez podniecania się chwilowymi cenami trzeba patrzyć, co się dzieje u nabywcy naszego towaru,jaka jest tendencja w Europie,a wtedy będziemy mieć pieniążki.

Dokładnie trzeba poczekać i co będzie towAru jest mało a cena przy tych kosztach też nie powala.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Yyyyyychhhhhhh oooooooo takie zdziwienie jest gdy dzwonią Ci ludzie i pytają się o biała a mówię im że 1,8/kg netto lub 36 za worek. Po tyle dostaje w hurtowni. Nie, nie robię nic w kartony na biedre i nie, nie jestem zainteresowany robić na tiry, wynajmować ludzi, uzerac się z nimi i płacić po 20 zł na godz, żona dwudaniowy obiad musi naszykować, o 10.00 przerwa 15 min na faje i żona oczywiście musi przynieść ciastka i zrobić kawę z herbatą no bo zimno na holu. Saletra z mocznikiem po 5000 zł a ja będę się tu klanial bo tir przyjedzie. Na Broniszach jest z Holandii, nie pasuje polska to idz sobie i kup, robie swoje i mam gdzies te firmy i te tiry. A bujajcie sie, ziemi w zasobie skarbu państwa jeszcze jest, brać, sadzic i podstawiać te swoje tiry i po 0.8 handlować, kto wam broni się pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...