Skocz do zawartości

Buraczek Czerwony- Ceny, Opinie, Pytania, Porady


//Dawid//

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2022 o 17:36, Gość Rolnik z centrum napisał:

Ponoć tarczek do siewników do buraczka w tym sezonie zeszła niesłychana ilość .

Oczywiście piszesz bzdury. A z burakiem to jest tak że jak nie masz zbytu to sobie możesz w ogródku zasiać. Inaczej szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
1 godzinę temu, Gość Wielkopolska napisał:

Zgadza się. Zainteresowanie duże. 

w tym sezonie miałem 3 ha po ziemniakach wczesnych plon bardzo kiepski handlowego 30t/h i to tak nadciagniete bo od 45mm do 11cm.siałem w 3 terminach. Za rok jak nasiejecie to znów bedzie po 18gr luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska
35 minut temu, Gość pankracy napisał:

w tym sezonie miałem 3 ha po ziemniakach wczesnych plon bardzo kiepski handlowego 30t/h i to tak nadciagniete bo od 45mm do 11cm.siałem w 3 terminach. Za rok jak nasiejecie to znów bedzie po 18gr luz

Jak nie sprzedane to wyjdzie finansowo bardzo dobrze. Tylko trzeba trochę poczekać aż cena się zrobi. U mnie w głównym plonie 90t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
11 godzin temu, Gość Wielkopolska napisał:

Jak nie sprzedane to wyjdzie finansowo bardzo dobrze. Tylko trzeba trochę poczekać aż cena się zrobi. U mnie w głównym plonie 90t. 

sprzedane na jesien w workach po 60gr bo taka była cena. widzialem oferty na tym portalu były po 20gr prosto z pola chłopy oferowali wiec nie podniecajcie sie! bo byly lata gdzie ludzie nie mieli gdzie sprzedac i na mnie wstawiali bo co z tym zrobic. 90ton ale chyba ponad poława z tego to przerosniete jak wiadra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska
7 godzin temu, Gość pankracy napisał:

sprzedane na jesien w workach po 60gr bo taka była cena. widzialem oferty na tym portalu były po 20gr prosto z pola chłopy oferowali wiec nie podniecajcie sie! bo byly lata gdzie ludzie nie mieli gdzie sprzedac i na mnie wstawiali bo co z tym zrobic. 90ton ale chyba ponad poława z tego to przerosniete jak wiadra

Do 13 cm gęsto zasiane. Rozpychały się w rządkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość małopolska

90 ton to naprawdę ładny wynik.

W zeszłym roku siałem na około 500tyś/ha czyli co 8cm nasiono.Plon około 80 ton i też fajnie się "rozpychały".

Zależy od roku,ale myślę że te 90 ton całkiem realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 ton po 1 zł to jest 90 tysi razy 10 ha 900000 tysi. W poniedziałek jade po tarcze. Nasiona zamowione. Szkoda tylko tych lat wcześniej co nie siałem bo moglbym juz nic nie robić. No nic teraz się nadrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A realnie zbiera się od 25 do 50t handlowego buraka z hektara. Brutto może i dojdzie do nawet 90t ale co z tego jak to same grubasy po 15gr na jesieni na przetwornie do krwiopijcow. Juz kilka lat temu wszyscy rzucili sie na pietruszke i wiadoma sprawa co poźniej było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak na wsiach w 90 % to debi#e było bym pietruszkowe to cały czas kicha (mówię choćby na przykładzie małopolski) teraz będzie bum buraczkowe tylko nikt nie ma w głowie gdzie to sprzeda. Zasiejeta a sprzedać to się zobaczy. Nie masz wejścia na hurtownie czy skup to wybij sobie z głowy sianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość gość napisał:

Jednak na wsiach w 90 % to debi#e było bym pietruszkowe to cały czas kicha (mówię choćby na przykładzie małopolski) teraz będzie bum buraczkowe tylko nikt nie ma w głowie gdzie to sprzeda. Zasiejeta a sprzedać to się zobaczy. Nie masz wejścia na hurtownie czy skup to wybij sobie z głowy sianie.

Na ta chwile niema zauważalnie zwiększonego popytu na nasiona buraka. Wszystko na jednym polu nie urośnie pszenica rzepak burak pekin. Wszystko w cenie i wszysycy mieli obsiac nasadzic a tak naprawdę większość powiedzmy skoczko seoznowcow posialo ta pszenicę i rzepak. U nas dzierżawy odbierali bo biznes na pszenicy a teraz na saletre niemaja to ani kasy z dzierżawy ani z pszenicy. Zaraz sie jeszcze cena na ziemniaka zrobi to jeszcze pyre na tym jednym polu co wszytsko trza posadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska

W tym roku mój kaliber do 13 pasuje jako handlowy. W poprzednich latach to 6-9 i nie mógł być większy nawet 0.5 cm. Jak będą większe zasiewy to będą doły pełne. Nie będę się prosił żeby ktoś to wziął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 16.01.2022 o 18:56, Gość Rolnik napisał:

Tak Marku?

Tylko ciekawe czym to będziecie pryskać jak większość środków wycofana ja też się wycofuje średnia z x lat strasznie h…wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Marcin KRK

Tam pod Kaliszem u bambrów można jeszcze po 0,55 kupić ładny towar i to rozsortowany na dwie frakcje 50 do 70 i 70 do 100. Oczywiście kupiec twierdzi że taniej też. Tymczasem mam dzisiaj zapytanie czy uszykuję kaliber 50 do 110 w BB z fito po 1zł/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...