Skocz do zawartości

Problem Z Dłużnikiem


Gość Gospodarstwo rolne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gospodarstwo rolne

Witam, mam pewien problem,otóż 5 miesięcy temu sprzedałem warzywa pewnej firmie (nazwy narazie nie chciałbym ujawniać  publicznie,cena oraz zanieczyszczenie było ustalane ustnie przed sprzedażą) która uchyla się cały czas od wystawienia mi faktury vat rr właściciel nie odbiera tel. nawet nie chcą mi dać kwitów wagowych... co w tej sytuacji mogę zrobić, do jakich organów ścigania się zgłosić jakie podjąć kroki prawne bądź inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pi.. moim zdniam bo nie masz podkładki. Nawet firmy windykacyjne się na Ciebie wypną.

Tak na cieplo towidzę dw rozwiązania:

- postraszyć ich Policją

- jak masz jakieś znajomości w Policji to niech podjadą radiwozem i zagadają ;)

Oczywiście jeszcze kilka rozwiązań mniej leglanych jest ale ja tego nie mówiłem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gospodarstwo rolne

A moznaby cos zadzialac z urzędem skarbowym że nie wystawia faktury Za zakupiony towar i żeby to sprawdzili? Niech się wezmą za takich przecież mamy ,,dobra zmianę,, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gospodarstwo rolne

A moznaby cos zadzialac z urzędem skarbowym że nie wystawia faktury Za zakupiony towar i żeby to sprawdzili? Niech się wezmą za takich przecież mamy ,,dobra zmianę,, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz cie nauczyli stali odbiorcy!!! Można kupić druk WZ i go wystawiać!!!!! Ja już inaczej nie wypuszczam towaru z placu. Teraz to  możesz go prosić żeby oddał należność!!! Wszystko w temacie,nikt nie podejmie się sprawy jak nie masz dokumentu wydania,bo niby na jakiej podstawie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pinus

Jeśli dobrze zrozumiałem, to Gość_Gospodarstwo rolne_* sprzedał warzywa firmie "x". W takiej sytuacji to on powinien wystawić fakturę firmie "x". Czy ja coś źle zrozumiałem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lordenar

Jeżeli rolnik jest na ryczałcie to firma x musi mu wystawić dokument faktura rr. On nie może się z tego rozliczać bo jest na ryczałcie ale dokument musi mieć i trzymac.

A ta firma to z ograniczoną odpowiedzialnością ? I jaki region ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

jeszcze przez jakiś czas próbuj sie skontaktować z firmą, osobiście lub telefonicznie jak nie odbierają telefonu to dzwoń z innego podczas rozmowy staraj się ja tak ukierunkować, aby potwierdzili zawartą umowę i dostarczenie towaru, rozmawiaj stanowczo, treśc tych rozmów nagrywaj wtedy masz dowód na zawarcie umowy, ponadto rownież puść meila z zapytaniem o zapłatę; gdy dalej ci nie zapłacą albo nie chcą się skontaktować to idź na policję, najpierw do dzielnicowego tam gdzie siię firma znajduje, naświetl sytuację i powiedź , ze nie chcesz robić żadnej sprawy jedynie aby dzielnicowy z nimi pogadał, możesz tez od razu złożyć zawiadomienie o oszustwie, możesz też podczas kontaktów z firmą mówić, że już tyle zalegają z płatnością, że pójdziesz na policję, wybór metod i ich kolejność zależy od ciebie

puść na priva co to za firma i ile zalegają to może jeszcze coś wymyślimy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...