Skocz do zawartości

Stop wyzyskowi rolników - protest?


Gość Gazowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anka

Gdybym wiedział że Wróbel wraz ze swymi przyjaciółmi będzie na spotkaniu w sobotę, zabrał bym taczkę, kto go tam zaprosił? Czyżby ruszyły go słowa o karuzeli VAToskiej? Michał dobrze powiedział tylko teraz nie ma odwrotu. Nie chcieli Polskiego towaru to Polska im się odwdzięczy. Bóg, Honor i Ojczyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bankrut
Godzinę temu, Gość as1 napisał:

Ja mam tylko jedno pytanie z kim wy chcecie rozmawiac pzeciez Polska to jeden wielki dom wariatow w obecnej chwili.

górnicy protestują -dostają,lekarze rezydenci protestowali i dostali ,rolnicy chcą normalnych cen za swoje towary normalnego handlu i blokady dotowanych warzyw z unii które mają ceny danpingowe i zalewają nasz rodzimy rynek i tyle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na to wychodzi, że to wszystko celowe działanie. My po prostu mamy być rynkiem zbytu dla innych państw. My na wejściu do unii nie mamy zarabiać, to oni mają zarabiać na nas. Taka smutna prawda. Swojego się karze, kontroluje a z zagranicy towary jakie by nie przychodziły są ok. Nie ma ochrony polskiego interesu. A w około rolnictwa jest mnóstwo branż, które się z tego rolnictwa utrzymują choćby maszynowa, chemiczna, przetwórstwo. Jeszcze na nich się to nie odbija, ale do czasu. Myślę, że te gałęzie przemysłu też powinny troszczyć się o dobrą sytuację odbiorców swoich towarów i usług. Jak to ładnie ktoś kiedyś powiedział- Od myszy po cysorza, wszyscy żyją z gospodorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja tam niewiem bo ja jestem ten gorszy sort ale kiedy Tusk sie sciskal z Putinem to wszyscy jechali po nim jak po lysej kobyle KAPUCHA DOSZLA WTEDY DO 2.5ZLkg ziemniaki kosztowaly 23-25zl/15kg rolnicy mieli kasy jak lodu. Wies po przemysleniach wybrala patriotow miala byc ochrona rynku i dobrobyt na wsi wiec jaki problem gdie sa dzisiaj dzialacze ktorzy chlebem i sola witali szydlobusy dudobusy jeddzie do jasnej ch...ry i przedstawcie im nasza sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do brze to niech ktos wyidzie z rzadzacych i powie prosto w oczy nam rolnikom sory nie sadzcie warzyw bo niema na to zbytu  ruskich zywic nie bedziemy pracy dla was tez niema bo przyjelismy 2000000 braci ukraincuw jedzcie do Niemiec do szparagow przynajmniej wiedzielibysmy na czym stoimy

 Ten telus w opocznie mial 10000 tys glosow jak nieda sie nic zrobic to niech sie poda do dymisji a nie przyznawac sobie nagrody. Szkoda ze nie moglem byc na takim spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

O wschodnim rynku możemy już zapomnieć . Ciotka Angela Donalda napuściła i ten pierwszy na Majdan pojechał i też pierwszy sankcji  się domagał . Donald i jego ekipa głośno krzyczała a Angela i Łukaszenko  o Krymie z Putinem się dogadywali . Władimir postanowił postawić teraz na własne rolnictwo i chce aby        "Rosja była Imperium  rolniczym do 2020"  Wbijcie cudzysłów w wyszukiwarkę i sami o tym przeczytacie .  Cała ta zagrywka z Ukrainą to była wielka polityka ciotki Merkel  i Putina na "podbicie " sąsiadów .  Kaczor tylko Frontu nie zmienił , a szkoda . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asdfg
5 godzin temu, Gość Anka napisał:

Gdybym wiedział że Wróbel wraz ze swymi przyjaciółmi będzie na spotkaniu w sobotę, zabrał bym taczkę, kto go tam zaprosił? Czyżby ruszyły go słowa o karuzeli VAToskiej? Michał dobrze powiedział tylko teraz nie ma odwrotu. Nie chcieli Polskiego towaru to Polska im się odwdzięczy. Bóg, Honor i Ojczyzna

lepiej mieć wróbla w garści niż gołębia na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są słabe, bo jest nadprodukcja! Po co te protesty? Chcecie cenę minimalną na ziemniaki? To ustalmy też maksymalną. Zakaz importu? Okej, ale eksportu również. Nie ma struktur wśród producentów warzyw, nie ma szans na duże kontrakty w pojedynkę. Wiele gospodarstw musi upaść, żeby mogły zostać wchłonięte przez te, które mają łeb na karku. Jest rok wyborczy, nabiją sobie głosów na Waszych naiwnych protestach, a później znów ręce rozłożą. Śmiechu warte, cały ten ZSL, PiS czy PO, jedno i to samo.

Sam miałem gospodarstwo, poddałem się, założyłem firmę i teraz dostosowuję się do rynku, a nie czekam, aż rynek dostosuje się do mnie. Nie możesz zmienić świata, to zmień siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest nadprodukcja. Z resztą w tym roku niektórych warzyw było dużo mniej nasadzeń, dużo mniej zebrane a cena  i tak niska .Ale gdyby nie masowy import towarów to byłoby lepiej. A nie u nas grosze a markety handlują głównie towarem importowanym. Wszystko musi mieć jakieś granice. Dlaczego mimo niskich cen u nas opłaca im się wysyłać do nas towar jeszcze taniej? Bo tam dbają o swojego rolnika. Moje gospodarstwo musi upaść? Pójdę do pracy i zabiorę ja komuś innemu. A ziemię przejmą obcy bo oni mają wsparcie. Najlepiej powiedzieć żeby siedzieć cicho i nic nie robić. Co do partii zgadzam się, każdy martwi się o stołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ciekawski
39 minut temu, Krzysztoff napisał:

Ceny są słabe, bo jest nadprodukcja! Po co te protesty? Chcecie cenę minimalną na ziemniaki? To ustalmy też maksymalną. Zakaz importu? Okej, ale eksportu również. Nie ma struktur wśród producentów warzyw, nie ma szans na duże kontrakty w pojedynkę. Wiele gospodarstw musi upaść, żeby mogły zostać wchłonięte przez te, które mają łeb na karku. Jest rok wyborczy, nabiją sobie głosów na Waszych naiwnych protestach, a później znów ręce rozłożą. Śmiechu warte, cały ten ZSL, PiS czy PO, jedno i to samo.

Sam miałem gospodarstwo, poddałem się, założyłem firmę i teraz dostosowuję się do rynku, a nie czekam, aż rynek dostosuje się do mnie. Nie możesz zmienić świata, to zmień siebie.

To po co śledzisz forum rolnicze? 

 

Następny prowokator....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Kołodziejczak
8 hours ago, Guest Anka said:

Gdybym wiedział że Wróbel wraz ze swymi przyjaciółmi będzie na spotkaniu w sobotę, zabrał bym taczkę, kto go tam zaprosił? Czyżby ruszyły go słowa o karuzeli VAToskiej? Michał dobrze powiedział tylko teraz nie ma odwrotu. Nie chcieli Polskiego towaru to Polska im się odwdzięczy. Bóg, Honor i Ojczyzna

Nikt go nie zapraszał. Specjalnie bezczelnie podziękował za zaproszenie, żeby wszyscy zebrani myśleli, że został zaproszony przez organizatorów spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

No bo tak to już jest świni plujesz w oczy a ona mówi że deszcz pada .Jutro życzę wam wszystkim strajkującym dużo zdrowia i wytrwałości i abyście się nie dali zwieść tzw. mamonie.

A CZY NIE DOTARŁO DO WSZYSTKICH TROCHĘ MYŚLĄCYCH ŻE CAŁY TEN BIZNES ROLNICZY SŁUŻY PRANIU BRUDNEJ KASY Z CAŁĄ OTOCZKĄ WOKÓŁ POMYŚLCIE.A JESZCZE JEDNO GDZIE SĄ WSZYSCY Z MAŁOPOLSKI I ŚWIĘTOKRZYSKIEGO  PSL NIE POZWALA WYŁOŻYĆ MATERIAŁU Z PUSTEJ KIESZENI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość werwa
Godzinę temu, Gość asdfg napisał:

moze by się ktoś za to wzioł że firmy skupowe nie płacą  za towar mimo że wystawiają faktury zakupu jest to nagminny przypadek.

jak wyrwać kase za towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Ciekawski napisał:

To po co śledzisz forum rolnicze? 

 

Następny prowokator....

Śledzę, bo swoją ziemię wydzierżawiłem i w moim biznesie jest, żeby rolnikom dobrze się wiodło, bo wtedy będzie popyt na dzierżawę. Poza tym, jest jeszcze kwestia przyzwyczajeń, bo jak robiłeś coś prawie 20 lat, to ciężko to odstawić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malopolska ja jestem z malopolski chlopie tu by strajkowali ale przeciwko po albo tuskowi pis to dla nich swietosc nie dostali by na swieta rozgrzeszenia u nas to predzej sie zloza i msze zamowia na poprawe sytuacj w rolnictwie kapuche wyrzuca to znaczy ze pokaralo za grzechy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 D o Krzysztof widzisz wszystkie kraje np czechy niemcy francja jesli maja z jakim kolwiek towarem problem zaraz sa problemy kontrole przekroczenia kary i nikt nie chce tak narawde wpuscic obcego towaru jesli mnie niewierzysz zobacz czechy bezrobocie 2.5-3% mniejsze niz w polsce zobacz ilu wpuscili ukraincow w tys u nas 5-6% ukraincow w milionach . Polska to kraj wiecznych swiat i wiecznych bochaterow zyjemy przeszloscia rzadzacych zwykli ludzie wogule nie obchodza aby cos ulatwic czyms sie zajac co sluzy lepszemu zyciu utrzymujemy wszechobecny kler i jego zabobony dlatego ty zbankrutowales i wielu przy tych rzadach czeka nas taki los wierze ze piszesz prawde ty zalozyles firme ale z wielu w rolnictwie ktorzy zbankrutuja nie beda mieli tego szczescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Kołodziejczak
3 hours ago, Guest as1 said:

 D o Krzysztof widzisz wszystkie kraje np czechy niemcy francja jesli maja z jakim kolwiek towarem problem zaraz sa problemy kontrole przekroczenia kary i nikt nie chce tak narawde wpuscic obcego towaru jesli mnie niewierzysz zobacz czechy bezrobocie 2.5-3% mniejsze niz w polsce zobacz ilu wpuscili ukraincow w tys u nas 5-6% ukraincow w milionach . Polska to kraj wiecznych swiat i wiecznych bochaterow zyjemy przeszloscia rzadzacych zwykli ludzie wogule nie obchodza aby cos ulatwic czyms sie zajac co sluzy lepszemu zyciu utrzymujemy wszechobecny kler i jego zabobony dlatego ty zbankrutowales i wielu przy tych rzadach czeka nas taki los wierze ze piszesz prawde ty zalozyles firme ale z wielu w rolnictwie ktorzy zbankrutuja nie beda mieli tego szczescia.

Wiara w Boga jest najważniejsza. Bóg daje mi siłę do działania, bez Niego nic bym nie zrobił. Nikt nie zmusza Cię do wiary i nie obwiniaj za wszystko zło Kościoła i kleru, bo to niedorzeczne i brzmi jak zabobony które innym zarzucasz. Jeśłi taką wiarę mają ludzie w małopolsce to zazdroszczę tym ludziom takiej wiary. Niech nam Pan Bóg błogosławi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość werwa
14 godzin temu, Gość asdfg napisał:

moze by się ktoś za to wzioł że firmy skupowe nie płacą  za towar mimo że wystawiają faktury zakupu jest to nagminny przypadek.

jak wyrwać kase za dostrczony towar do skupu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
1 godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Następna blokada w piątku powiat Łęczyca główne skrzyżowanie juz kiedyś tam była za czasów Leppera 

Kiedy i o której ?? Bo my ze Szczepanito  mamy blisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT unpinned i unfeatured this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...