Skocz do zawartości

CENY JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH 2018/2019


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

APELUJE!!!!  PROSZĘ NIE SPRZEDAWAĆ JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH DO SKUPÓW BEZ FAKTURY.PROSZE NIE UDZIELAC SKUPOWYM NIEWYKORZYSTANYCH LIMITÓW NA JABŁKA DLA ESKIMOSA.  OGŁASZAJA SIE SKUPY ZE KUPIĄ JABŁKO PRZEMYSŁOWE W CENIE 14-18 GROSZY. TO JEST KOLEJNY PRZEKRET. KAZDY SADOWNIK KTÓRY ZAPISAL SIE NA SPRZEDAZ JABŁEK DO ESKIMOSA MA LIMIT 20 TON/ha. NIE KAZDY W PEŁNI GO WYKORZYSTA. SKUPOWI SZUKAJA WOLNYCH LIMITOW, ORAZ CHCA KUPIC JABŁKO W CENACH PONIZEJ 20 GROSZY KTÓRE I TAK POJEDZIE DLA ESKIMOSA WYKORZYSTUJAC LIMITY OD ZIOMKOW ZE SWOJEJ OKOLICY. ODPOWIEDNIE SŁUŻBY POWINNY SIE TYM ZAJAC. BEDZIE WYGLADALO TO TAK ZE SKUPY BEDA BLOKOWAC ODBIOR JABLEK OD SADOWNIKÓW  BO BEDA NAJPIERW ODDAWAC DO ESKIMOSA TE JABLKA NA KTORE MAJA ZALATWIONY LIMIT I KUPIONE TANIEJ JABLKA, GENERUJAC DLA SIEBIE WYSOKI ZYSK. W TAKIM PRZYPADKU WIEKSZOSC SADOWNIKOW MIMO ZE  SA WPISANI NA LISTE, BEDZIE ZMUSZONA SPRZEDAC JABLKO PONIZEJ 20 GROSZY SKUPOWEMU,PONIEWAZ NIE BEDA MIELI CIERPLIWOSCI ZEBY CZEKAC W NIESKONCZONOSC AZ SKUPOWY SIE ZLITUJE I PRZYJMIE JABŁKA NA PROGRAM RZADOWY. JAK KTOŚ JEST FRAJEREM TO PEWNIE I TAK ODDA. A POTEM NARZEKACIE ZE TAK ZLE SIE W SADOWNICTWIE DZIEJE JAK SAMI POD SOBĄ DOLKI KOPIECIE.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość JOGIN napisał:

APELUJE!!!!  PROSZĘ NIE SPRZEDAWAĆ JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH DO SKUPÓW BEZ FAKTURY.PROSZE NIE UDZIELAC SKUPOWYM NIEWYKORZYSTANYCH LIMITÓW NA JABŁKA DLA ESKIMOSA.  OGŁASZAJA SIE SKUPY ZE KUPIĄ JABŁKO PRZEMYSŁOWE W CENIE 14-18 GROSZY. TO JEST KOLEJNY PRZEKRET. KAZDY SADOWNIK KTÓRY ZAPISAL SIE NA SPRZEDAZ JABŁEK DO ESKIMOSA MA LIMIT 20 TON/ha. NIE KAZDY W PEŁNI GO WYKORZYSTA. SKUPOWI SZUKAJA WOLNYCH LIMITOW, ORAZ CHCA KUPIC JABŁKO W CENACH PONIZEJ 20 GROSZY KTÓRE I TAK POJEDZIE DLA ESKIMOSA WYKORZYSTUJAC LIMITY OD ZIOMKOW ZE SWOJEJ OKOLICY. ODPOWIEDNIE SŁUŻBY POWINNY SIE TYM ZAJAC. BEDZIE WYGLADALO TO TAK ZE SKUPY BEDA BLOKOWAC ODBIOR JABLEK OD SADOWNIKÓW  BO BEDA NAJPIERW ODDAWAC DO ESKIMOSA TE JABLKA NA KTORE MAJA ZALATWIONY LIMIT I KUPIONE TANIEJ JABLKA, GENERUJAC DLA SIEBIE WYSOKI ZYSK. W TAKIM PRZYPADKU WIEKSZOSC SADOWNIKOW MIMO ZE  SA WPISANI NA LISTE, BEDZIE ZMUSZONA SPRZEDAC JABLKO PONIZEJ 20 GROSZY SKUPOWEMU,PONIEWAZ NIE BEDA MIELI CIERPLIWOSCI ZEBY CZEKAC W NIESKONCZONOSC AZ SKUPOWY SIE ZLITUJE I PRZYJMIE JABŁKA NA PROGRAM RZADOWY. JAK KTOŚ JEST FRAJEREM TO PEWNIE I TAK ODDA. A POTEM NARZEKACIE ZE TAK ZLE SIE W SADOWNICTWIE DZIEJE JAK SAMI POD SOBĄ DOLKI KOPIECIE.POZDRAWIAM

masz wiedze o przestępstwie to zgłoś do prokuratury. mając wiedze i nie zgłaszając sam popełniasz przestepstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik warka
6 godzin temu, Gość xzd napisał:

masz wiedze o przestępstwie to zgłoś do prokuratury. mając wiedze i nie zgłaszając sam popełniasz przestepstwo

Na stronie ARiMR jest lata link gdzie można zgłaszać wszystkie przekręty oszustwa czy korupcja.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gośc E.

sami sadownicy sie upadlaja wożąc jabłko po pare groszy ,, dlaczego nie wysypiecie albo nie zostawicie na drzewie,, aż tak Wam żle ze te 4-5 gr robi różnicę ,miejcie honoru i nie upadajcie jeszcze niżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam panstwa

Czytam często różne wypowiedzi innych i często nasuwa się myśl,, nie wiecie o czym piszecie,,. Posiadam kilku hektarowe gospodarstwo i stanowczo powiem że od 2014roku idzie wszystko na dno. Już dawno powinny być kontrole z urzędu nad skupowcami i przetworniami. Oni mają zawsze z tego pieniądz a my czasami a ostatnio wcale. Pogłębia się zadłużenie zobowiązania bankowego. Zostalismy zmuszeni proszę państwa do niewolniczej pracy za kilka groszy by związać koniec z końcem. Podnosząc się na duchu zmienia się nasadzenia. Jak długo wytrzyma się bez przychodu. Opłaty wzrastaja za nawozy około 200zl na tonie, 30%wzrost opłat za energię pociągnie za sobą na dno niejedno gospodarstwo, poniewarz za prądem pójdzie wszystko w górę. Ludzie nie ublizajcie innym pisząc,,czy różnica kilku groszy się liczy,, tak liczy się. Amortyzacja maszyn, urządzeń i budynków z kad na to. To dla nas przychód kilku set złotych. Kupi się za to coś do lodówki, dzieciom coś na Mikołaja,my dorośli jakoś wytrzymamy, ale jak wytłumaczyć tą sytuację dzieciom. I nie piszcie mi tu że 500 mam, bo nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz
1 godzinę temu, Gość Krzysztof napisał:

Witam panstwa

Czytam często różne wypowiedzi innych i często nasuwa się myśl,, nie wiecie o czym piszecie,,. Posiadam kilku hektarowe gospodarstwo i stanowczo powiem że od 2014roku idzie wszystko na dno. Już dawno powinny być kontrole z urzędu nad skupowcami i przetworniami. Oni mają zawsze z tego pieniądz a my czasami a ostatnio wcale. Pogłębia się zadłużenie zobowiązania bankowego. Zostalismy zmuszeni proszę państwa do niewolniczej pracy za kilka groszy by związać koniec z końcem. Podnosząc się na duchu zmienia się nasadzenia. Jak długo wytrzyma się bez przychodu. Opłaty wzrastaja za nawozy około 200zl na tonie, 30%wzrost opłat za energię pociągnie za sobą na dno niejedno gospodarstwo, poniewarz za prądem pójdzie wszystko w górę. Ludzie nie ublizajcie innym pisząc,,czy różnica kilku groszy się liczy,, tak liczy się. Amortyzacja maszyn, urządzeń i budynków z kad na to. To dla nas przychód kilku set złotych. Kupi się za to coś do lodówki, dzieciom coś na Mikołaja,my dorośli jakoś wytrzymamy, ale jak wytłumaczyć tą sytuację dzieciom. I nie piszcie mi tu że 500 mam, bo nie mam. 

Czyli co winny jest skupowy tej sytuacji czy o co ci chodzi ? kto ci każe prowadzić to nie oplacalne gospodarstwo ? nie możesz iść do pracy ? albo skup otworzyć ? hektary chętnie kupia, jeszcze sie bedą o nie bili i wyzywali jak to zwykle bywa przy sprzedazy ziemi. Prąd jak na razie nie zdrożal. Jak było 1,80 wiosną to też sie nie opłacało ?  od razu mówie że nie jestem ani handlarzem ani skupowym. Nie pomyslałes przez chwile że przetwórnie są zagraniczne i najpierw wam UE dala traktory za pól darmo żebyście potem produkowali za pół darmo ? do Unii wystąpcie o pomoc teraz, jakoś nie widzu z ich strony żadnej lojalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof
W dniu 16.12.2018 o 14:51, Gość Tomasz napisał:

Czyli co winny jest skupowy tej sytuacji czy o co ci chodzi ? kto ci każe prowadzić to nie oplacalne gospodarstwo ? nie możesz iść do pracy ? albo skup otworzyć ? hektary chętnie kupia, jeszcze sie bedą o nie bili i wyzywali jak to zwykle bywa przy sprzedazy ziemi. Prąd jak na razie nie zdrożal. Jak było 1,80 wiosną to też sie nie opłacało ?  od razu mówie że nie jestem ani handlarzem ani skupowym. Nie pomyslałes przez chwile że przetwórnie są zagraniczne i najpierw wam UE dala traktory za pól darmo żebyście potem produkowali za pół darmo ? do Unii wystąpcie o pomoc teraz, jakoś nie widzu z ich strony żadnej lojalności

Jak by ci to powiedzieć, tak by cie nie urazić. My z żoną pracujemy. I z gospodarstwa nic nie mamy od kilku lat tj. od 2014r. Ja oceniam to obiektywnie i bez żadnych ograniczeń.Zadnej frakcji politycznej nie jestem. Nigdy z unijnych środków nie korzystalem i korzystać nie mam zamiaru. Gospodarstwo jest rodzinnym wielopokoleniowym skarbem jak dla mnie. Otwórz człowieku oczy i spójrz obiektywnie na to wszystko. Nie bij do mnie, tylko do tych, którzy są temu wszystkiemu winni, tych wszystkich zaniedbań. Przetwornie były nasze i gdzie one są.Zmowa skupowa jak była tak i jest. Bez karnosc proszę pana.Banki żywności, jedno wielkie złodziejstwo skorumpowane.Nasz rząd, bo przecież wieś odegrała największe znaczenie w poprciu, odwraca plecy od rolników i sytuacji pogłębiającej się. PS. Wesołych Świąt nadchodzących dużymi krokami i lepszego Nowego Roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz

a PSL co zrobił jak była porzeczka po 30 gr a wiśnia po 50 i byli u władzy ? czego wymagasz konkretnie ? embargo za czyich rządów wprowadzono ? bo chyba PO/PSL. I na dodatek was od frajerów zwyzywali i dzięki wam PSL jest wogóle w sejmie, tak sie wam odpłacili, "moge robić interesy z biznesmenami a nie frajerami" tyle tylko że to nie biznesmeni na nich glosowali tylko wieś.  Bez karność ? ok, dlatego Schetyna chce zlikwidować CBA...........Jak poszło pare osób do pierdla to jest krzyk na całą Europe, do tej pory komunistyczni sedziowie bronili tych złodziei za to jest taki kwik teraz.   20 lat temu było 25 ton z hektara a teraz jest ponad 50. A liczba konsumentow nie wzrosła dwukrotnie. Jest ZA DUŻO towaru. Ale widze że pojawiają sie nowe nasadzenia i tak. Czyli musi sie opłacać skoro ktoś w to brnie dalej.  O ile ma zaplecze wiedze chłodnie itp. Jak ktoś ma 2 ha i traktuje to "dodatkowo" to może i nie ma z tego zysku. Wozicie po 8 gr i śpicie na traktorach w kolejce z 1 toną przemysłu i was ktoś ma traktować poważnie ?  sami zróbcie ze sobą porządek a nie ciągle wymagacie od innych. Rząd nie powinien pomagać wogóle, bo tych nasadzeń będzie przybywac jeszcze wiecej (w razie urodzaju narobi sie krzyku i państwo dopłaci więc co tam można sadzić do oporu) Jak płaciło to sie kupowało Merce i Audi a teraz jest lament. Jeden rok jest taki a drugi taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obiektywny

Wszystko się opłaca i dalej będzie się opłacało, warunek, trzeba robić ilość i jakość, a co za tym idzie mieć na to środki. Kto tego nie rozumie niech idzie do roboty, nie będzie pieniędzy z 5ha, gdzie dominują odmiany ligol, szampion i idaret. Teraz kasa będzie tylko dla tych co mają dużo ziemi, nowe nasadzenia co kilka lat, odmiany takie, które interesują zachód i tyle. 

Kto ma infrastrukturę w postaci chłodni, sortowni itd da sobie radę, kto musi wchodzić we wszystko od 0, czyli zmieniać nasadzenia, budować chłodnie itd, to nie ma raczej szans. 

 

PS. Nie jestem producentem, patrzę na to z boku i widzę co się dzieje. Zarabia ten co ryzykuje i inwestuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kjjjkk

. Wozicie po 8 gr i śpicie na traktorach w kolejce z 1 toną przemysłu i was ktoś ma traktować poważnie ?  ....i to jest sedno problemu. brawo i oby z taka opinia utorzsamialo sie coraz wiecej producentów.... u mnie 200 ton lezy jablek pod sniegiem i jestem z tego dumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...