Skocz do zawartości

Jabłka 2019 - prognozy, plany, wróżby


Gość Gos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gość Realista
6 godzin temu, Gość sadownik napisał:

Dzisiaj na łódzkiej giełdzie ładne jabłko gruby sort 60 zł za klatkę  i tylko dawaj,nawet się nie targują specjalnie,jak była 10 zł za klatkę to się targowali?...sami wyciągajcie wnioski... wszystko w temacie?

Nie pisz bzdury.Po 25 na Bronkach i nima komu sprzedać.Bajki to dla dzieci zostaw.Po wódce i po 80 można napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość sadownik
Godzinę temu, Gość Gość Realista napisał:

Nie pisz bzdury.Po 25 na Bronkach i nima komu sprzedać.Bajki to dla dzieci zostaw.Po wódce i po 80 można napisać.

Ale boli...oj boli..po 80 to jest lobo...sprzedałeś cooo?po 1,2 czy po 1,4 zł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo jesienią sprzedałem prosto z drzewa po 1,8,

oczywiscie jest drożej ale ja nie narzekam

 

rynek jest mocno niestabilny, zobaczymy jakie ceny zaakceptują odbiorcy, myśle i w sumie widzę ze nie chcą już zamawiać jabłek w tych wysokich cenach.

 

zycze wszystkim głównie Zdrowia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Export
10 godzin temu, Gość Aaa napisał:

Lobo jesienią sprzedałem prosto z drzewa po 1,8,

oczywiscie jest drożej ale ja nie narzekam

 

rynek jest mocno niestabilny, zobaczymy jakie ceny zaakceptują odbiorcy, myśle i w sumie widzę ze nie chcą już zamawiać jabłek w tych wysokich cenach.

 

zycze wszystkim głównie Zdrowia i pozdrawiam

Wielkie brawa!Jestem exporterem i moje odbiorcy w Rosji nie akceptują te wysokie ceny na jabłko.Ale można pojechać do Łodzi i sprzedawać po 60 czy 80.... Zobaczymy co będzie za dwa tygodnie jak przestanie brać Rumunia i Węgry i będzie +20........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym sadownikom udało się wycisnąć dobrą cenę w tym tygodniu. Handlowcy przyjęli zamówienia w ubiegłym tygodniu na dostawę jabłek i musieli się wywiązać z dostaw więc przepłacali za jabłka. Na kolejny tydzień podyktowali odbiorcom zagranicznym ceny na podstawie cen zakupów z obecnego tygodnia. I? I CISZA.... Raz że są swięta prawosławne a dwa to już zbyt drogo się zrobiło dla odbiorców zagranicznych. Zawsze jest gdzieś pułap cenowy którego nie da się przeskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gość Export napisał:

Wielkie brawa!Jestem exporterem i moje odbiorcy w Rosji nie akceptują te wysokie ceny na jabłko.Ale można pojechać do Łodzi i sprzedawać po 60 czy 80.... Zobaczymy co będzie za dwa tygodnie jak przestanie brać Rumunia i Węgry i będzie +20........

Jak jabłko było 0,50 to dla niektórych też bylo za drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Nnnn. napisał:

Jak jabłko było 0,50 to dla niektórych też bylo za drogo. 

Jeżeli jabłka były wysyłane do odbiorców zagranicznych gdzie również było dużo jabłka i w niskich cenach to oczywiste że 50 gr mogło być za drogo. Np. cena jabłek 0,5 zł + opakowanie 0,2-0,25 zł + transport + prowizja firmy eksportowej. Dla odbiorców z Europy mogła być cena minimum około złotówki za kg z dostawą na miejsce. Więc po co mieli więcej płacić  skoro swojego rodzimego jabłka mieli do oporu w cenie( przeliczając na polski 0,6-0,8 zł w zależności od odmiany. Było ciężko wyeksportować jabłka bo w całej Europie było bardzo dużo owoców. Można było to zaobserwować na naszym polskim podwórku gdzie cena jabłek przemysłowych w skupie oscylowała w granicach 10 gr i kolejki były bardzo duże żeby aby ktoś chciał to kupić. Najlepsze wyjście z sytuacji by było gdyby wszyscy sadownicy zostawili 50% przemysłu pod drzewami a za kolejne 50 % dostaliby 0,3 zł. Mniej pracy a pieniądze byłyby te same z tego samego areału. Tylko tyle że wśród nas Polaków jest mnóstwo cwaniaków . Jedni by się dostosowali do ograniczeń w zbiorach żeby cenę zrobić lepszą a inni cwaniacy by wszystko zbierali tak jakby ich to nie obowiązywało. U nas w piłkę się nie pogra bo jest to gara zespołowa... Przyjrzyjcie się krajom zachodnim . Tam się piłka ma bardzo dobrze...- to tylko aluzja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Zorientowany
Godzinę temu, Gość gość napisał:

jabłko teraz Panowie po 3zł w szkrzyni?i gotóweczka przy załadunku?

Nie sprzedawaj po 3 ....... będzie po 5...za wagę,???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik
W dniu 17.04.2020 o 19:52, Gość Gość Zorientowany napisał:

Od poniedziałku ma być mocna obniżka cenowa.

po tym przymrozku co był dzisiaj -7,  to już wiadomo ze jabłek będzie dużo ,dużo mniej niż w tamtym roku , firmy exportowe mogą sobie obniżać cene ,  ale sadownicy teraz to już im tanio nie sprzedadzą , bo jabłka z KA mozna sprzedawać w maju ,czerwcu lipcu ,sierpniu a nawet we wrześniu , a letnich jabłek to wcale niebędzie tak zmarzły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość SAD 54 napisał:

Nie zdziwię się jak będzie powtórka z maj/czerwiec 2018 r

Nie będzie bo wtedy każdy zasugerował się nadchodzącym urodzajem, teraz rekordów nie będzie.... 

Raczej każdy będzie łapał za swoje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam i o zdrowie pytam :) 

jak tam? Realista czy jakiś inny prezes czy wgr są? Czytają? Na jesieni mówiliśmy z6w będzie po 2 zł to się śmiało gro osób tutaj że za 2 kg. Ok. Było w zł w styczniu za sporo ilość odmian.

później w lutym mówiliśmy że będzie jeszcze drożej. Pukali się w czoło że tak tak 3 zł za 2 kg.

Dzisiaj już mało KTóRA ODMIANA kosztuje "tylko" 2 zł. Jeszcze glostera za wagę można za tyle wyrwać  xD 

Prince Ligol szampion 3 zł ale za kg w eksport.

O niektórych odmianach to się nie mówi bo te "rynkowe" kosztują 4-5 zł za 1kg w klatkę ale z domu :) 

warto było tak szczuc ludzi? Warto było obniżać w tamtym roku i się śmiać w oczy? Zawsze przyroda oddaje i wszystko się równoważny i nic nie zginie. Teraz my się śmiejemy. 

Dziękuję i pozdrawiam tych którzy nie chcieli oddać jabłka za 1 zł. Jabłek jest jeszcze sporo ale wszystko zamknięte  :) ja osobiście nie czekam i puszczam Prince za 3zl w karton z moją robota, Golden po 2.8 za wagę i końcówkę loba po 75zl z domu za klateczke. Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Robert napisał:

Witam witam i o zdrowie pytam :)

jak tam? Realista czy jakiś inny prezes czy wgr są? Czytają? Na jesieni mówiliśmy z6w będzie po 2 zł to się śmiało gro osób tutaj że za 2 kg. Ok. Było w zł w styczniu za sporo ilość odmian.

później w lutym mówiliśmy że będzie jeszcze drożej. Pukali się w czoło że tak tak 3 zł za 2 kg.

Dzisiaj już mało KTóRA ODMIANA kosztuje "tylko" 2 zł. Jeszcze glostera za wagę można za tyle wyrwać  xD 

Prince Ligol szampion 3 zł ale za kg w eksport.

O niektórych odmianach to się nie mówi bo te "rynkowe" kosztują 4-5 zł za 1kg w klatkę ale z domu :)

warto było tak szczuc ludzi? Warto było obniżać w tamtym roku i się śmiać w oczy? Zawsze przyroda oddaje i wszystko się równoważny i nic nie zginie. Teraz my się śmiejemy. 

Dziękuję i pozdrawiam tych którzy nie chcieli oddać jabłka za 1 zł. Jabłek jest jeszcze sporo ale wszystko zamknięte  :) ja osobiście nie czekam i puszczam Prince za 3zl w karton z moją robota, Golden po 2.8 za wagę i końcówkę loba po 75zl z domu za klateczke. Pozdrawiam :)

Odkładaj na urodzajny rok bo znowu bedziesz stał w kolejce za 8 gr za kg przemysłu.  I płakal że bankrutujesz. Przechwałki schowaj do kieszeni bo sadów nie ubywa a przybywa.  Eksporter ma większą marże jak jest 3 zł niż jak jest 50 gr za kg. To tak na marginesie.   Jabłka miało nie być, punka nie było, lament i płacz jakie to bankruty będą ,a teraz nagle biznesmen jeden z drugim i jabłko sie znalazło. Trzeba przyznać że nie jeden to by mógł w teatrze grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Robert napisał:

Witam witam i o zdrowie pytam :)

jak tam? Realista czy jakiś inny prezes czy wgr są? Czytają? Na jesieni mówiliśmy z6w będzie po 2 zł to się śmiało gro osób tutaj że za 2 kg. Ok. Było w zł w styczniu za sporo ilość odmian.

później w lutym mówiliśmy że będzie jeszcze drożej. Pukali się w czoło że tak tak 3 zł za 2 kg.

Dzisiaj już mało KTóRA ODMIANA kosztuje "tylko" 2 zł. Jeszcze glostera za wagę można za tyle wyrwać  xD 

Prince Ligol szampion 3 zł ale za kg w eksport.

O niektórych odmianach to się nie mówi bo te "rynkowe" kosztują 4-5 zł za 1kg w klatkę ale z domu :)

warto było tak szczuc ludzi? Warto było obniżać w tamtym roku i się śmiać w oczy? Zawsze przyroda oddaje i wszystko się równoważny i nic nie zginie. Teraz my się śmiejemy. 

Dziękuję i pozdrawiam tych którzy nie chcieli oddać jabłka za 1 zł. Jabłek jest jeszcze sporo ale wszystko zamknięte  :) ja osobiście nie czekam i puszczam Prince za 3zl w karton z moją robota, Golden po 2.8 za wagę i końcówkę loba po 75zl z domu za klateczke. Pozdrawiam :)

Masz naprawdę jakiegoś dobrego klienta skoro tyle płaci . W grupach taniej sprzedają niż ty dostajesz  . Jeszcze powiedz ze po 3 zł i ze sam pakujesz w karton bo w spod można badziewia włożyć ... przecież jak drogie jablka to i chłamu można wsadzić w karton bo klientowi zależy na tym żeby kupić to nie będzie marudził . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Robert napisał:

Witam witam i o zdrowie pytam :)

jak tam? Realista czy jakiś inny prezes czy wgr są? Czytają? Na jesieni mówiliśmy z6w będzie po 2 zł to się śmiało gro osób tutaj że za 2 kg. Ok. Było w zł w styczniu za sporo ilość odmian.

później w lutym mówiliśmy że będzie jeszcze drożej. Pukali się w czoło że tak tak 3 zł za 2 kg.

Dzisiaj już mało KTóRA ODMIANA kosztuje "tylko" 2 zł. Jeszcze glostera za wagę można za tyle wyrwać  xD 

Prince Ligol szampion 3 zł ale za kg w eksport.

O niektórych odmianach to się nie mówi bo te "rynkowe" kosztują 4-5 zł za 1kg w klatkę ale z domu :)

warto było tak szczuc ludzi? Warto było obniżać w tamtym roku i się śmiać w oczy? Zawsze przyroda oddaje i wszystko się równoważny i nic nie zginie. Teraz my się śmiejemy. 

Dziękuję i pozdrawiam tych którzy nie chcieli oddać jabłka za 1 zł. Jabłek jest jeszcze sporo ale wszystko zamknięte  :) ja osobiście nie czekam i puszczam Prince za 3zl w karton z moją robota, Golden po 2.8 za wagę i końcówkę loba po 75zl z domu za klateczke. Pozdrawiam :)

To tak jak już ci ktoś napisał, odłóż ten hajs na urodzajny rok albo taki, że Ci zmarznie czy zbije, a nie wtedy pretensje do całego świata, bo ty nie zarobiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 18:42, Gość Gość Zorientowany napisał:

Nie sprzedawaj po 3 ....... będzie po 5...za wagę,???

już lobo na broniszach jest po 100zł  ,to kilo wychodzi 6,666666  i wszystko wskazuje ze jednak jabłka będą po 5zł za wage w skrzyni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Zorientowany
2 godziny temu, Gość wgr napisał:

już lobo na broniszach jest po 100zł  ,to kilo wychodzi 6,666666  i wszystko wskazuje ze jednak jabłka będą po 5zł za wage w skrzyni 

Zobaczymy jakie ceny będą od poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Zenobiusz napisał:

Naprawdę jest się czym podniecać;)

Jabłkami:))))

 

Komedia

Racja, niektórzy za bardzo się "podniecają", ale z drugiej strony co się dziwić jeśli te jabłka są ich źródłem dochodu. Jeśli wkładasz w coś dużo pracy to chyba normalne, że chcesz mieć z tego jak najwięcej korzyści i jak najwięcej zarobić prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Racja, niektórzy za bardzo się "podniecają", ale z drugiej strony co się dziwić jeśli te jabłka są ich źródłem dochodu. Jeśli wkładasz w coś dużo pracy to chyba normalne, że chcesz mieć z tego jak najwięcej korzyści i jak najwięcej zarobić prawda?

Prawda ale w dalszym ciągu mnie to nie podnieca ;)

To tylko robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek cen od poniedziałku i to mocny.Markety już rezygnują z jabłek bo duże odpady i straty.Rumunia i Węgry nie akceptują tych chorych cen.Rosja też po takiej cenie nie kupuje.Robi się ciekawie.Pozdrawiam tych którzy czekają na 5 zł za wagę....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...