Skocz do zawartości

Jabłka 2019 - prognozy, plany, wróżby


Gość Gos

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Smerf mundrala napisał:

Jak niedziela?ciągle przebierańców zgnilki bo taka cisza?

Na broniach podobno się ruszylo

Wielkich sadowników nie interesuje co się dzieje na giełdach, nie będą dziadować i koczować na pace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość bamber
9 godzin temu, Gość WGR napisał:

Wielkich sadowników nie interesuje co się dzieje na giełdach, nie będą dziadować i koczować na pace. 

Dokładnie gawiedź jedzi tylko na rynki i pchają przemysl pod spod ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Banner japcany

Jeden mądrzejszy od drogiego bo jabłko jest woplacalnej cenie zobaczymy po ile będzie ten wasz za***isty towar w tym sezonie jak nie wyskocza wiosenne anomalia bo może być tak ze będą się sprzedawać ale powrozki na targu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Gość Export
2 godziny temu, Gość Wgr napisał:

Taka informacja ze wzrosły o 12 % , jest podana na jednej ze stron o sadownictwie i jest to informacja pewna,jabłka napewno podrożeją 

Tak tak...na pewno zdrożeją... Propozycja taka- trzymać do czerwca i nie otwierać komór!!! Wtedy będzie po 5 zł za wagę!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KomDzong

Powiem Wam tak niektórzy prowadza grę psychologiczną. Jak zmusi się sadowników do trzymania jabłek na rynku będzie mniejsza konkurencja, mniej jabłek łatwiej sprzedać dla kogoś kto chce teraz sprzedać.

W Polsce niby nie ma już takiej typowej propagandy jak w Korei Północnej czy kiedyś w czasach PRL-u, ale przyglądając się tematowi głębiej można dojść do wniosków, że różne podmioty, które mają władzę i pieniądze poprzez propagandę są stanie ugrać dla siebie coś na czym im zależy.

Przykładem był:

Joseph Goebbels – niemiecki polityk, minister propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera.

Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

Jak ktoś sieje propagandę i x ludzi słyszy ją x razy to w końcu w nią uwierzy.

Jabłka na wiosnę będą po 10 zł. Proponuję wziąć analizy posiedzieć i przeanalizować ceny historyczne ilość jabłek a też wziąć pod uwagę dostępne produkty. Jak ktoś jest w stanie to zrobić to dojdzie do sensownych wniosków.

Jeśli ja konsument mam w sklepie do wyboru jabłka po 6 zł i cytrusy po 3 zł to ja wybiorę te tańsze produkty. Także nie napalajcie się z tymi cenami.

 

Na koniec proponuję przeczytać książkę niedawno wyszła.

Wielki Następca - niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza KIM DZONG UNA - ANNA FIFIELD  - Autorka pochodzi z Nowej Zelandii.

Jest tam opisane jak ludzie dochodzą do władzy, czemu dzieci bogatszych ludzi mających koneksje i układy mają łatwiej. Warto przeczytać można zrozumieć jak funkcjonuje świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość wiek średni
2 godziny temu, Gość KomDzong napisał:

Powiem Wam tak niektórzy prowadza grę psychologiczną. Jak zmusi się sadowników do trzymania jabłek na rynku będzie mniejsza konkurencja, mniej jabłek łatwiej sprzedać dla kogoś kto chce teraz sprzedać.

W Polsce niby nie ma już takiej typowej propagandy jak w Korei Północnej czy kiedyś w czasach PRL-u, ale przyglądając się tematowi głębiej można dojść do wniosków, że różne podmioty, które mają władzę i pieniądze poprzez propagandę są stanie ugrać dla siebie coś na czym im zależy.

Przykładem był:

Joseph Goebbels – niemiecki polityk, minister propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera.

Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

Jak ktoś sieje propagandę i x ludzi słyszy ją x razy to w końcu w nią uwierzy.

Jabłka na wiosnę będą po 10 zł. Proponuję wziąć analizy posiedzieć i przeanalizować ceny historyczne ilość jabłek a też wziąć pod uwagę dostępne produkty. Jak ktoś jest w stanie to zrobić to dojdzie do sensownych wniosków.

Jeśli ja konsument mam w sklepie do wyboru jabłka po 6 zł i cytrusy po 3 zł to ja wybiorę te tańsze produkty. Także nie napalajcie się z tymi cenami.

 

Na koniec proponuję przeczytać książkę niedawno wyszła.

Wielki Następca - niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza KIM DZONG UNA - ANNA FIFIELD  - Autorka pochodzi z Nowej Zelandii.

Jest tam opisane jak ludzie dochodzą do władzy, czemu dzieci bogatszych ludzi mających koneksje i układy mają łatwiej. Warto przeczytać można zrozumieć jak funkcjonuje świat.

Młody człowieku, gdzie na tym forum z tekstami na temat psychologii czy książek.

Nie widzisz jaki tutaj jest poziom dyskusji? 

 

wiek średni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala

No...nareszcie...export ruszył.I TO OSTRO

 

Wczoraj pod oknem smignely min3 zestawy z przemysłem a dziś mijając skup zobaczyłem 5 pełnych bdfow.  .

Trzymać do wiosny ...będzie 3 PLN za wagę ...zero strat i ususzki

Darz bor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Dziś południe Europy aż do Grecji miały mróz kilkustopniowy a tam  wegetacja jeszcze dalej posunięta jak w Polsce . Na 28 lutego na Włochy , Francję i Hiszpanie też spore  minusy nadają  a tam to już dopiero strat narobi . Oj będzie wielki głód w tym roku . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arsenal 77

Co sie martwisz o europe patrz co u nas bedzie.jak  jablko sie urodzi  to moze za grosze europa kupi.bo u nas te ilosci co beda to krajowe podworko nie pochlonie.tak na marginesie jablko przegrywa z cytrusami specjalnie niskie ceny i reklama 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Jeśli tam wymrozi cytrusy i owoce , to za naszymi będą ustawiały się kolejki bo my nie damy rady zaspokoić tych potrzeb .  Pewnie ktoś i za grosze odda , ale nie sądzę że wszyscy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
2 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Jeśli tam wymrozi cytrusy i owoce , to za naszymi będą ustawiały się kolejki bo my nie damy rady zaspokoić tych potrzeb .  Pewnie ktoś i za grosze odda , ale nie sądzę że wszyscy .

Gala może Fuji kanzi itp. Człowieku myśli że  jak im wymrozi to oni kupią naszego idared czy Glostera lub szampiona. Zapomnij po prostu będą jeść więcej cytrusów lub kupią gdzie indziej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
2 godziny temu, Gość Sadownik napisał:

Gala może Fuji kanzi itp. Człowieku myśli że  jak im wymrozi to oni kupią naszego idared czy Glostera lub szampiona. Zapomnij po prostu będą jeść więcej cytrusów lub kupią gdzie indziej.. 

Tak właśnie myśli Janusz dosadzajac kwaterę idareda ...bo musi być zapas idareda w sadzie jak wytłumaczył mi sumsiad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość warka

chyba jabłek zaczyna już brakować , bo coraz więcej firm exportowych dzwoni za jabłkami i namawia zeby otwierać chłodnie i sprzedawać jabłka , już niedługo cena znacząco wzrośnie ,a wiosną to zbraknie jabłek  napewno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
10 godzin temu, Gość warka napisał:

chyba jabłek zaczyna już brakować , bo coraz więcej firm exportowych dzwoni za jabłkami i namawia zeby otwierać chłodnie i sprzedawać jabłka , już niedługo cena znacząco wzrośnie ,a wiosną to zbraknie jabłek  napewno 

No...co roku brakuje a w maju nie ma komu kupić...wczesną wiosną źle wróży handlowi

A pączki z przemysłem śmigają jak wściekłe psy tak się super przechowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek
12 godzin temu, Gość warka napisał:

chyba jabłek zaczyna już brakować , bo coraz więcej firm exportowych dzwoni za jabłkami i namawia zeby otwierać chłodnie i sprzedawać jabłka , już niedługo cena znacząco wzrośnie ,a wiosną to zbraknie jabłek  napewno 

wystarczy że przez wirusa zrobi sie kibel na granicach i masz po handlu i 30 gr dół i pozamiatane. także martw sie żeby szło a nie żeby brakło, bo kupa ludzi trzyma jabłko i jest go dużo na ten moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
2 godziny temu, Gość Smerf mundrala napisał:

No...co roku brakuje a w maju nie ma komu kupić...wczesną wiosną źle wróży handlowi

A pączki z przemysłem śmigają jak wściekłe psy tak się super przechowuje

Te Papka coś ty się tak uwziol na ten maj i taśmę? Ciekawe czy kiedyś w ogóle handlowales jabłkiem gdzieś dalej niż BDF SOMSIADA...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
Godzinę temu, Gość Pioter napisał:

Te Papka coś ty się tak uwziol na ten maj i taśmę? Ciekawe czy kiedyś w ogóle handlowales jabłkiem gdzieś dalej niż BDF SOMSIADA...

 

No...na broniszach nawet byłem...jestem d

Światowcem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nnnn.
3 godziny temu, Gość Smerf mundrala napisał:

No...co roku brakuje a w maju nie ma komu kupić...wczesną wiosną źle wróży handlowi

A pączki z przemysłem śmigają jak wściekłe psy tak się super przechowuje

Jak pojawił się przemysł na samochodach to oznacza że jabłko idzie i firmy sortuja. Nieslychac aby ktoś sypal całe komory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
Godzinę temu, Gość Nnnn. napisał:

Jak pojawił się przemysł na samochodach to oznacza że jabłko idzie i firmy sortuja. Nieslychac aby ktoś sypal całe komory. 

Nie słychać bo nikt tego głośno nie powie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
2 godziny temu, Gość gość grójec napisał:

jabłko się dobrze przetrzymuję jeszcze nie ma co otwierać cena pójdzie do góry jabłko się konczy

Mhy...a te bdfy to puste jeżdżą:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
50 minut temu, Gość Bzw napisał:

Jak u Was ze szkliatoscia na glosterze? Czy to w tym roku realny problem przy wysyłaniu towaru na export?

Żaden problem bo ni ma japka...

Wkładaj pod spód razem z zielonymi,ordzawionymi i parchatymi...

Śmiało pójdzie i zapłacą jak za zboze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...