Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marchewkus
8 godzin temu, Gość Max napisał:

I co jak myślicie, zaraz będzie 4 zł na brudna za pietruszkę ?? Kujawy zostało z 30% w polu 

Trzeba wołać więcej z.. 8 zł  moze być bo Święta za pasem. Praktycznie mało kto ma ładny towar. Zobacz ilu chce kupić a ilu sprzedaję. Z tego co wiem myjący na markety nie zdążyli zabezpieczyć się w towar... Będą braki bo mróz ma puścić koło 10 grudnia 

 

Marchew po tych mrozach już tylko na soki lub jakiś przemysł. będzie miała pęknięcia. I kopana w błocie zawsze kiepsko leży. Holandia i Anglia też pływa... Resztę sobie dopiszcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Rolnik z centrum

Nikt się do tej pory nie zabezpieczał  w zapasy warzyw bo po co jak prąd drogi i chłop może koszty chłodniowania  ponosić i na kiwnięcie palcem przywozić . Przetwórnie od poniedziałku już po rolnikach jeżdżą  by głupie chłopy jakim cudem kopali i korzenie przywozili bo nie ma co przerabiać !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marchewkus
5 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nikt się do tej pory nie zabezpieczał  w zapasy warzyw bo po co jak prąd drogi i chłop może koszty chłodniowania  ponosić i na kiwnięcie palcem przywozić . Przetwórnie od poniedziałku już po rolnikach jeżdżą  by głupie chłopy jakim cudem kopali i korzenie przywozili bo nie ma co przerabiać !!

I elegancko.. Tylko teraz od nas zależy czy zarobimy czy jak zwykle znajdą się luźne majty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z kujaw
W dniu 30.11.2023 o 21:18, Gość Max napisał:

I co jak myślicie, zaraz będzie 4 zł na brudna za pietruszkę ?? Kujawy zostało z 30% w polu 

Mieszkam na kujawach i pietruszki w polu to z 60% jest jeszcze ,niektóre plantacje wogóle nie ruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marchewkus
18 godzin temu, Pjoter napisał:

Jak tam temat marchewkowy myślicie ze dobije 2zl za brudna czy więcej czy ta machina się zatrzyma

a skąd ma się nagle zrobić dużo? Na brudną to jeszcze nie sezon. 2 zł przez chwilę będzie ciężko dostać. Kwestia pogody. To co w polu... To tylko na szybko na przemysł. Nawet na brudno nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Marchewkus napisał:

a skąd ma się nagle zrobić dużo? Na brudną to jeszcze nie sezon. 2 zł przez chwilę będzie ciężko dostać. Kwestia pogody. To co w polu... To tylko na szybko na przemysł. Nawet na brudno nie pójdzie.

U mnie zostało 4h w polu było sporo śniegu i przeżyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marchewkus
8 godzin temu, Gość Lol napisał:

U mnie zostało 4h w polu było sporo śniegu i przeżyła

Jak wykopiesz, to się możesz cieszyć. Ale najpierw mała próbkę umyj i wstaw do ciepłego na 48 h. Druga próbkę nie myj.  

Ale moim zdaniem ,to i tak będą mikro pęknięcia jak lekko zegniesz marchew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

W centrum kraju dziś marchewkę kolega kopie i naprawdę towar wygląda jakby mrozu nie było . Towar bajka !

Ja też wczoraj kopałem dzisiaj plułam i jest ok było sporo śniegu i nic jej się nie stało może nawet lepiej się przetrzyma niż ta pół na pół kopana z ziemią okolice krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kujawy
W dniu 8.01.2024 o 00:47, Luqq napisał:

Witam Siał ktoś nasiona podkiełkowane marchwi po terminie ? Jak ze wschodami  ?

Wschody w porządku nie widać różnicy co do nasion tegorocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Kujawy napisał:

Wschody w porządku nie widać różnicy co do nasion tegorocznych.

Dzięki A ile po terminie miałeś ? Mam okazje kupić neraca w dobrych pieniądzach właśnie po terminie i chyba zaryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PA 45
8 godzin temu, Luqq napisał:

Dzięki A ile po terminie miałeś ? Mam okazje kupić neraca w dobrych pieniądzach właśnie po terminie i chyba zaryzykuje.

Dużo zależy od temperatury przechowywania, jeżeli była to półka w sklepie to nie ryzykuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawy
W dniu 10.01.2024 o 12:19, Luqq napisał:

Dzięki A ile po terminie miałeś ? Mam okazje kupić neraca w dobrych pieniądzach właśnie po terminie i chyba zaryzykuje.

3 lata późniejszej nie ma sensu siać, nie powschodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Grzesiek

Powiem Ci tak, że na przemysł to i garścią usiejesz ale jeśli to ma być tonarz z ha + jakość to tylko Agricola, bo po niej to na przemysł też sprzedaż ale 3% bo reszta to towar 1 klasa o ile zadbasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dddd
11 godzin temu, Gość Grzesiek napisał:

Powiem Ci tak, że na przemysł to i garścią usiejesz ale jeśli to ma być tonarz z ha + jakość to tylko Agricola, bo po niej to na przemysł też sprzedaż ale 3% bo reszta to towar 1 klasa o ile zadbasz.

Miałem agricole ale zmieniłem na Stanley i moim zdaniem to nr 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...