Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warszawiak

Wie ktoś co dzieje się z cenami pietruszki? Od tygodnia klienci szukają brudnej jeden przez drugiego. Oferty około 2.7 za przebrany towar, płacone na kole bez procentu. Jak u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W dniu 21.01.2023 o 12:32, Gość Warszawiak napisał:

Wie ktoś co dzieje się z cenami pietruszki? Od tygodnia klienci szukają brudnej jeden przez drugiego. Oferty około 2.7 za przebrany towar, płacone na kole bez procentu. Jak u was?

Nijak, szału nie ma. Moze część ludzi wykopać nie może bo błoto,a część ludzi z chłodni nie sprzeda bo może myśli że trzeba poczekać na wyższą cenę. Czas pokaże. Przy obecnych kosztach cena na chwilę obecną powinna być minimum 4 zł. Cen którą proponują 10 lat temu też była taka pod koniec stycznia więc szału niema. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość A co to za cena 2,7 za co napisał:

A co to za cena 2,7 za co robić i prad płacić 

2.7 to juz bylo i minęło juz 1 zl taniej juz daja. 

A na prad i chłodnie to sory ale byl moment na zakładanie fotowoltaiki kazdy wiedział jaka będzie sytuacja ale nie jeden wolal sobie kupić Q7 zamiast zrobic na odwrót .

A poza tym nasiona dostały cudownego przyspieszenia sprzedaży, czy w tym kraju zawsze musi byc tak ze jak cos płaci to na drugi rok trzeba cene zgnoic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 20:34, Gość Marek napisał:

2.7 to juz bylo i minęło juz 1 zl taniej juz daja. 

A na prad i chłodnie to sory ale byl moment na zakładanie fotowoltaiki kazdy wiedział jaka będzie sytuacja ale nie jeden wolal sobie kupić Q7 zamiast zrobic na odwrót .

A poza tym nasiona dostały cudownego przyspieszenia sprzedaży, czy w tym kraju zawsze musi byc tak ze jak cos płaci to na drugi rok trzeba cene zgnoic.

Też jestem tego zdania że wszystko inwestować w gospodarkę żadnych wakacji przyjemności tylko jeb…ć w tym polu do usranej śmierci i cieszyć się swoją głupotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
5 godzin temu, Konstantynopolitanczyk napisał:

W markecie tak

no nie wiem wszyscy mówią że nasion cebuli nie ma a wszędzie gdzie dzwonię cebula jest a jak dzwonię za pietruszką nigdzie nie ma może to przypadek a może nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • 2 weeks later...

Jakie macie stany magazynowe pietruszki w chłodniach? Jakie ilości? Jest spore zainteresowanie za pietruszka dzwonią i każdego co się pytam, co się dzieje takie jest ssanie za tym towarem czy nie ma to w większości słyszę tą odpowiedź że każdy jeszcze trzyma i rolnicy mowia ,,dzwon w maju,, sam mam pietruszkę w.chlodni i nie wiem co robic sprzedawać czy czekać jeszcze. Obawiam się żeby czasem tak nie było że jak wszyscy rusza z towarem to może cena nie spadnie bo nikt tanio skóry nie sprzeda ale może być problem ze sprzedażą oraz duże wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość młody

Chciałem zapytać bardziej doświadczonych odnośnie zastosowania wapna w uprawie warzyw. Mam jedną działkę gdzie ph miałem 4.5, stosowałem węglan od 2 lat. Ostatnio jesienią poszło 2t węglanu oraz teraz z końcem lutego dałem 1.2t czarnej kredy i moje pytanie czy nie zaszkodzi to w uprawie selera korzeniowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
5 godzin temu, Gość młody napisał:

Chciałem zapytać bardziej doświadczonych odnośnie zastosowania wapna w uprawie warzyw. Mam jedną działkę gdzie ph miałem 4.5, stosowałem węglan od 2 lat. Ostatnio jesienią poszło 2t węglanu oraz teraz z końcem lutego dałem 1.2t czarnej kredy i moje pytanie czy nie zaszkodzi to w uprawie selera korzeniowego? 

Wręcz przeciwnie wapń wskazany, jedynie może ograniczyć pobieranie azotu, ale to jak byś robił wczesne nasadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii na temat stosowania środka Belem przeciwko połyśnicy, ktoś stosował? Jakieś obserwacje ? Po zastosowaniu przy siewie można faktycznie odpuścić  dodatkową ochronę podczas nalotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość małopolska
W dniu 3.03.2023 o 05:21, Konstantynopolitanczyk napisał:

Jakie macie stany magazynowe pietruszki w chłodniach? Jakie ilości? Jest spore zainteresowanie za pietruszka dzwonią i każdego co się pytam, co się dzieje takie jest ssanie za tym towarem czy nie ma to w większości słyszę tą odpowiedź że każdy jeszcze trzyma i rolnicy mowia ,,dzwon w maju,, sam mam pietruszkę w.chlodni i nie wiem co robic sprzedawać czy czekać jeszcze. Obawiam się żeby czasem tak nie było że jak wszyscy rusza z towarem to może cena nie spadnie bo nikt tanio skóry nie sprzeda ale może być problem ze sprzedażą oraz duże wymagania.

Kolego,sam trzymam pietruszkę w chłodni,cześć sprzedałem po nowym roku a cześć zostawiłem w chłodni. Generalnie to wielka niewiadoma,dużo tez będzie zależeć od tej pietruszki która została na zimę i tego jak się przechowała.

Przy okazji chciałbym zapytać grono forumowiczów czy ktoś korzystał z usługi otoczkowania nasion marchwi lub pietruszki,jeśli tak to dajcie jakaś podpowiedz do kogo się zgłosić i czy warto

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pietruszki, my zawsze bierzemy od jednego rolnika, niemytą sortowana, niedaleko Warszawy. Stała współpraca trochę łatwiej się dogadać. Jak się kończy u niego staramy się kupować również niemytą sortowaną, ale to czasem różnie wychodzi. W obecnej chwili kupujemy już mytą pietruszkę ale sprzedajemy jej małe ilości, nasi klienci dość znacznie ograniczyli swoje wydatki na żywność. I jak rok temu o tej samej porze, jeszcze sprzedawaliśmy znaczne ilość tak teraz jest to dość skromnie, i może to odrobine pomoże przy podejmowaniu decyzji przy sprzedawaniu swoich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...