Skocz do zawartości

Przymrozki 2019


Gość Grójec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czeresniak
15 godzin temu, Gość Czereśniok napisał:

Prorok przestań pieprzyć ile masz tych czereśni 0.5 ha? Ja uprawiam czereśnie na areale 7h sadu owocujacego. Dobre ciepłe stanowiska, wygladaja tak owszem nieliczne odmiany samopłodne, których nikt nie sadzil kilka lat temu masowo bo niestety jakość ich owoców jest mizerna(na ten rok ok będzie za to parę groszy). Głównie w sadach mamy kordie, która chcąc nie chcąc dostała mrozkami 1kwietnia przynajmniej u mnie...

Ale pozdrawiam Cię chłopie i jak Ci zostało to się ciesz, ale weź się rozejrzyj gdzieś dalej niż pole sąsiada, 

Mam kontakt z dużymi plantatorami czereśni, owszem coś tam zostało, ale jest to góra 40 % odmian pożądanych przez konsumenta, a nie jakichś tam samików, vaników, lapisów czy nawet burlatów

Po co 7 ha pozadanej przez klienta kordii i Reginy hahaha jak wystarczy 1ha dobrej odmiany pod dachem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość gość

Jak tam panie i panowie zawiązki na jabłoniach u mnie po wczorajszej lustracji sadu jest nie za ciekawie,dużo gorzej niż 2017 zmarzły nawet gala i elisa, nie mówiąc już o grupie jonagolda na czele prinsem, idaretem ,lobem i innymi tu jest praktycznie 100% strat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 17:27, Gość gość Zenek napisał:

?Ppp

Ja wczorej byłem w sadzie że znajomym, poza deszczowa aura, narazie wszystko wygląda ok, idared b. Dobrze, lobo widać co nieco, ale jeszcze za wcześnie aby prorokowac co będzie, zapowiada się ok. 

Jednak w okolicznych sadach niżej położonych jest słabo bądź bardzo słabo, wkrótce po opadzie będzie można więcej napisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz

W Sandomierskim przerzedzanie chemiczne w trakcie. Niektórzy nawet Princa i Jonagoldy jadą. Większe straty są w niektórych sadach w wyniku przemiennego owocowania niż przymrozków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok

Nie ma co zazdrościć

Trzeba życzyć udanych zbiorów..

 

Grojeczczaki może zmądrzeją i zaczną wreszcie traktować Ukraińców jak szlachtę oraz płacić normalne ceny za wszystko bo 200 pl za skrzynie to było ptzegiecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz

Tak jak pisał Prorok, nie ma co zazdrościć, bo do zbiorów jeszcze daleka droga...Każdemu zależy na deserze i trzeba się jeszcze prześliznąć przez sezon gradowy, a w ostatnich latach było to trudne przynajmniej u mnie (2016r grad 80% powierzchni, 2018r na 30% powierzchni + 0.5 ha 5-letniego Goldena zdmuchnął wiatr w połowie wakacji).

Najdareda sam w sobotę przerzedzałem w górnej połowie drzewa, mimo że w kwietniu stracił 50% kwiatu, to zawiązanie po majowym symbolicznym przymrozku -1 jest delikatnie za duże.

W zastoiskach coś ludziom miejscami Idareda w maju solidnie dołem przetrzepało, ale takie sady to mały procent.

Na pewno zbiory będą sporo mniejsze niż rok temu, a jeżeli te wieści z mazowieckiego i wielkopolski są prawdziwe, to w skali kraju możemy spaść z plonami poniżej średniej wieloletniej, ale chyba gorzej niż 2017 roku nie powinno być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość sadownik

No u mnie jest gorzej niż w 2017 r.,wszystko się sypie na potęgę,nie pomogły cudowne środki, jeszcze kasę wyje..em ,także  cudów nie ma,ja sezon uważam za stracony i mam już serdecznie dość tej cholernej loterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok

Chcesz gwarancji kup toster..

Jest ryzyko jest zabawa;)

Idź na etat...8h odfajkujesz i loterii nie ma...tylko dlaczego każdy sadownik broni się przed tym etatem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

Okolice Poznania wszystko idzie pod przerzedzanie chemiczne prócz ligola i jonagoreda który się przesilił.tylko cześć północna Wielkopolski jest z dużymi stratami ale w skali kraju to jest może 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Marcin

Hahaha Bartek hahaha :D okolice Poznania wielkopolska ogolem to 70 procent strat. Może i galę się robi chemicznie i to by było tyle. Pora wyjść z własnego podwórka. Takich prowokatorów uw8elbiam :) 30 40 procent jabłka z tego roku. Więcej nie będzie:) jestem z okolic białej rawskiej gdz8e niby nie było mrozu. Wszystko leci na ziemię jak szalone. Efekt przesilenia plus ten lekki mróz. Znajomi z Wielkopolski mówią że jest gorzej niż 2 lata temu także tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
Godzinę temu, Gość Marcin napisał:

Hahaha Bartek hahaha :D okolice Poznania wielkopolska ogolem to 70 procent strat. Może i galę się robi chemicznie i to by było tyle. Pora wyjść z własnego podwórka. Takich prowokatorów uw8elbiam :) 30 40 procent jabłka z tego roku. Więcej nie będzie:) jestem z okolic białej rawskiej gdz8e niby nie było mrozu. Wszystko leci na ziemię jak szalone. Efekt przesilenia plus ten lekki mróz. Znajomi z Wielkopolski mówią że jest gorzej niż 2 lata temu także tyle :)

A ja mówiłem po mrozkach że opad nie jednego pewnego siebie cwaniaka jeszcze zaskoczy, a to dopiero początek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownikk

Jestem z okolic Białej Rawskiej i potwierdzam, szampiony glostery gale i goldeny w większości dadzą przyzwoity plon, bez rekordów ale przyzwoicie, natomiast ligol i jonagoldy odmiany które potrafiły zaskoczyć tonażem w tym roku słabiutko kwitły na dodatek to co zakwitło sypie się na potęgę, w skali kraju może nie będzie takiej tragedi jak w 2017 ale nadprodukcji na pewno nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

Panowie aby Was jeszcze podbudować to proszę bardzo:

"Ceny jabłek deserowych pozostają stabilne, a na rynku mówi się, że w tym tygodniu coś może pójść w górę. W eksporcie coś się zmienia. Niemcy przechodzą z jabłka rodzimego na import, rozglądają się za ładnym towarem Brytyjczycy i Skandynawowie. Jest też Bliski Wschód. Problemem, zwłaszcza w przypadku polskich jabłek, jest teraz jakość. Ale ładny towar może szybko zacząć zyskiwać."

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

Proszę bardzo kolego masz kwitnące lobo 0%zmarznietych kwiatów jeszcze przed cięciem zawiazanie 90% jutro idzie przerzedzanie. Podobnie wyglądal szampion cortLand gala golden princ Red cap tylko słabiej ligol. Jak dbasz tak masz. 

IMG_20190426_194822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

5% to mi chodzi o produkcje jabłek w skali kraju Panie Marcinie. A po drugie co by się nie stało to u tak cenę  w naszej kochanej Polsce ustala Grójec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alfred
8 godzin temu, Gość sadownik napisał:

Czy te zdjęcia są z tego roku? bardzo wątpię...i jeśli to sadownicy umieszczają jeszcze...to gdzie tu ku..a jest jakakolwiek logika??

A do czego zmierzasz pisząc czy to sadownik postuje? Co chciałbyś udawać ze pomarzło a potem na jesieni nagle by Ci się urodziło ? Chłopie możesz gadać teraz co chcesz i tak nie będziecie cen po 2 zł ogarnij się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż to lobo Bartek, taką gałązkę na red capie też znajdę ale obok 2 drzewa puste.  Fajnie się sypią zawiązki na jabłoniach, jeszcze przed niedzielą wydawało się że będzie jako taki plon, ale po dzisiejsze lustracji głęboko muszę się zastanowić  nad dalszą ochroną.  Ponad 90% procent strat oszacowanych w pestkowych prze firmę ubezpieczeniową mówi wszystko. Okolice Grójca dodam dla ścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...