Skocz do zawartości

Przymrozki 2019


Gość Grójec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nnnn.
53 minuty temu, Gość heh napisał:

W przyszłym roku to tą komore możesz na cukiernie sprzedać to na marmolade wezmą

Za taki grosz może być i na Mariolade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Zorientowany

W 2017 - cała Polska dostała mrozu, a i tak jabłka nie zabrakło. Teraz jedni dostali inni nie.

W 2017 - również Idareda i Jonagoldów miało nie być

W 2017 - zachód dostał mrozu, w tym roku nie !!! Tylko dlatego była cena !!!

W 2017 - było mniej hektarów sadu niż w tym roku.

Więc nie będzie ceny !!! Bo nie będzie komu płacić z jesieni za jabłko, skoro i tak wszystkie kraje będą miały.

Ceny Jesień 2019 - Przemysł 0,30 zł, czerwone max 0,70zł

Włochy w tym roku rekordowe zbiory się zapowiadają.

Sadownicy - dziękujcie pogodzie, że się ochłodziło. Bo nikt by się o wasze jabłko nie zapytał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek

Pierdu Pierdu cena przemysłu to minimum 60 gr na ten rok a export 1.2 PLN sady przesilone po tamtym roku jabłek będzie bardzo ooo mało. We Włoszech ulewy grady cała Europe nawiedzily mrozy taki jesteś zorientowany i nie wiez? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chop
7 godzin temu, Gość Zorientowany napisał:

W 2017 - cała Polska dostała mrozu, a i tak jabłka nie zabrakło. Teraz jedni dostali inni nie.

W 2017 - również Idareda i Jonagoldów miało nie być

W 2017 - zachód dostał mrozu, w tym roku nie !!! Tylko dlatego była cena !!!

W 2017 - było mniej hektarów sadu niż w tym roku.

Więc nie będzie ceny !!! Bo nie będzie komu płacić z jesieni za jabłko, skoro i tak wszystkie kraje będą miały.

Ceny Jesień 2019 - Przemysł 0,30 zł, czerwone max 0,70zł

Włochy w tym roku rekordowe zbiory się zapowiadają.

Sadownicy - dziękujcie pogodzie, że się ochłodziło. Bo nikt by się o wasze jabłko nie zapytał.

 

O ten dobry, hahahahah

A najlepszym ten kawałek o rekordach w Włoszech z tym to pojechałeś, uspokuj się już bo nie mogę że śmiechu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy rekordowe hahahaha. człowieku tam nie wiele co zostało. Przeszły takie grady i ulewy że nie można było wjechać do sadow tygodniami. Nie wiem tylko czy tak jak mówili wprowadzili stan klęski.

Niemcy Francja Hiszpania i Belgia również przymrozone. Ukraina to samo do tego też cały czas tam pada i leci grad w wielu miejscach.   

Ojej jak mi przykro. Jabłka będzie mniej niż w 2017 roku. Już nawet wielkie cwaniaki mówią że się sypie na potęgę. Myślicie że tylko u nas? Radzę pojechać zobaczyć co jest na zachodzie. Tylko tam się o tym nie mówi bo nie może mówić. Taka strategię mają od lat. Oj przyjadą się co niektórzy. a tych sadow przez 2 lata aż tyle nie przybyło. Przybyło nowych nasadzen ale takich które głównie zastąpiły stare. Co roku ta sama gadka. A dziś idared w tym fatalnym roku kosztuje 70 groszy. Golden 1.2 kilka odmian kosztuje nawet 1.4 1.5. Także spokojnie. Do tego jesteśmy po 2 tygodniach deszczu. Grzybek też da O sobie znać w tym roku. Ten kto będzie miał w tym roku ładne jabłko zarobi duża kasę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jannowakowski

Nie bedzie ceny?  A ja już włożyłem gruba kase w ochrone Delany, Movento,Coragen, Globaryll, GibbPlus, Regalis, Luna, Fontelis, nawozy Npk bezchlorkowe, wszystko tak jak każa firmy. Na sam zwilżacz Flippera wydałem 400zł. 4 razy przerywałem infekcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabłek będzie mało bo nie tylko przymrozkii były ,ale teraz w całym kraju pada i grzyb właduje się na zawiązki  i te zawiązki spadną , za 10 dni to sady  będą czarne od grzyba u tych sadowników co źle pryskali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
11 godzin temu, Gość Zorientowany napisał:

W 2017 - cała Polska dostała mrozu, a i tak jabłka nie zabrakło. Teraz jedni dostali inni nie.

W 2017 - również Idareda i Jonagoldów miało nie być

W 2017 - zachód dostał mrozu, w tym roku nie !!! Tylko dlatego była cena !!!

W 2017 - było mniej hektarów sadu niż w tym roku.

Więc nie będzie ceny !!! Bo nie będzie komu płacić z jesieni za jabłko, skoro i tak wszystkie kraje będą miały.

Ceny Jesień 2019 - Przemysł 0,30 zł, czerwone max 0,70zł

Włochy w tym roku rekordowe zbiory się zapowiadają.

Sadownicy - dziękujcie pogodzie, że się ochłodziło. Bo nikt by się o wasze jabłko nie zapytał.

 

Miało być merytorycznie i rzeczowo, a wyszedł kabaret... Największy wpływ na cenę jabłek w Europie ma Polska. Za kilka lat będzie mieć też Ukraina. Wystarczy, że w PL będą zbiory mniejsze o 2 mln ton to w całej UE będzie normalna cena. Przecież ceny dumpingowe ma Polska, a nie Włochy czy Niemcy!

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

"Włochy w tym roku rekordowe zbiory się zapowiadają."

Jeszcze zdanie odnośnie Włochów i ich mentalności. Włosi są bardzo "wiarygodni" zwłaszcza jak kupuje się od nich drzewka Gali Royal czy Eveliny... Uwierz mi, że nikt nie mówi głośno o szacunkowych zbiorach w Europie Zachodnie, bo cena bardzo często jest psychologiczna... 

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz
W dniu 20.05.2019 o 23:24, Gość sadownik napisał:

Czy te zdjęcia są z tego roku? bardzo wątpię...i jeśli to sadownicy umieszczają jeszcze...to gdzie tu ku..a jest jakakolwiek logika??

Gala, Najdared i Eliza w dniu dzisiejszym... Logicznym jest, że sadownikom też powinno zależeć na rzetelnych prognozach plonów. Po co żyć w mydlanej bańce rekordowo niskich plonów, podczas gdy na jesieni zostanie ona przekłuta przez rzeczywistość. W okolicach Sandomierza rekordów w tym roku nie będzie, ale sytuacja wygląda aktualnie o wiele lepiej niż w 2017, czy też 2007 roku. Teraz czekamy na grady, wichury i trąby powietrzne, później będzie już z górki...

DSC_0463.jpg

DSC_0464.jpg

DSC_0465.jpg

DSC_0466.jpg

DSC_0467.jpg

DSC_0468.jpg

DSC_0470.jpg

DSC_0471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter

Sam sandomierz całej Europy nie wykarmi a po każdym oprysku dominiaki zdmuchują coraz więcej zawiązków tak że spokojnie....

A najwięcej skamlą Ci co sprzedali bo żal d*pę ściska że cena może skoczyć i powoli skacze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

Ale każdy wie że w Sandomierzu trochę jabłka przetrwało. Gorzej jest w reszcie kraju. Centrum, wielkopolska Podlasie jest tragedia. U Niemca, Holendra, Włocha i ,Francuza jest jeszcze gorzej. Ukraina jest jednym wielkim Erem w twj chwili po mrozach i pogodzoe z ostatniego miesiaca. Jabłka w skali Europy jest mniej niż 2 lata temu a to najważniejsze:) holendrzy to juz dzwonią za jabłkiem na jesien :D

Tak samo 90 procent sadownikow którzy oddali za darmo modli się aby cena nie skończyła, a tymczasem idared 0.7 alwa 1.4 jonagoldy 0.7 Golden 1.2 1.3. Także poprawa jest. Suchy 36 37 za całą furę. Wiem, Ceny żałosne na ta porę roku ale lepsze niż 2 tyg temu.  

Cena na jesieni będzie wysoka więc ten kto jabłko ma i uda mu się wyprodukować, co w tym sezonie będzie bardzo ciężkie patrząc na pogodę, zarobi pieniądze oprócz garba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majki

Grojec tez u mnie bardzo słabo,  gorzej jak 2017, wcześniej nie było złe ale wszystko spadło, tez mam parę drzew w najwyższej części jednego pola gdzie jest jabłek full, ale co z tego jak na całej reszcie jabłko jest sporadycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nierub

Niemiec z kozietul już wie , jabłek niema w Polsce . Tylko skupiarza jeszcze do głowy nie dociera że wobecnym sezonie to oni będą zabiegać o towar . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakladowy
45 minut temu, Gość gość napisał:

Gościu jaką propagandę jak masz jabłko na drzewach to się ciesz i siedż cicho bo w większości sadów jest dużo słabiej niż dwa lata temu.

Dlaczego ma siedzieć cicho? Mniej hipokryzji dla tych co tak siedzą cicho i spekulują weźcie się do pracy a nie liczycie na to żeby tylko oszukiwać. Kiedyś gospodarz miał jakieś wartości dzisiaj to spekulant i weź oddaj takiemu szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mika

W sandomierskim w sadach przemysłowych gdzie pryskane było głównie ck już liście są czarne. Zapewne nawet na tak chronionych bezparchowcach za chwilę pojawi się grzyb więc jest szansa, ze przemysłu będzie sporo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zakladowy
9 godzin temu, Gość gość napisał:

Do Zakładowy; Nigdy w życiu nikogo nie oszukałem, a przy robocie też się nie opierdalam a ty byś chciał wszystko za darmo kupić.

A kiedyś było darmo? 13 groszy na jesieni to moŻe nie za dużo ale na pewno nie darmo, i co teraz tez prawdę piszesz ? Sam sobie zaprzeczas i doświadczasz mnie w tym ze mam racje myśląc o takich jak Ty kręt. przymrozki ograniczyły tylko nadprodukcje i módlcie się o nie co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Haha

Hahahah w całej Europie nie ma jabłka. To że jest jabłko w sandomierzu nienznacyz że jest wszędzie. Ukraina Niemcy holandia Włochy puste :) U nas mało co zostało. Niektórzy już dzwonią pytają czy będzie dla nich jabłko na jesieni:) będzie tylko dla tych którzy byli uczciwi i płacili. Dla wszystkich heheszkow co chwili płacić 40 czy 50 gr towaru brak. A będą niektórzy błagać na kolanach o towar jak dwa lata temu. Dwóch kupców to się prawie bilo rok temu na wiosnę u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...