Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość gosc napisał:

nie mysle  ze cudo mam te  odmiane tylko    a ty wsadz polowe  i  sie  nie  spinaj

Ja zakończyłem sprzedaż dwa tygodnie temu i myślę że miałem dużo mniej od ciebie i już bardziej ograniczyć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość gosc rolnik duzy napisał:

powiedzcie jaka cena ziemniaka kraków i sandomierz? opłaca sie jechać? 

Kraków wczoraj wywoławcza 7 zł oddawane 6 zł  ruch rano i po południu , trzeba stać cały dzień żeby 250 worków sprzedać . Najgorzej jak przyjadą TBU naładowane po 400 worów i oddają po 5 zł . Zauważyłem , że u nich nie liczy sprzedać za jak najwyższą cenę , tylko jeden przed drugim oddają ile kto da , żeby tylko szybciej się opróżnić . Jak stoisz między TBU  to nie licz , że sprzedaż towar . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Master napisał:

Kraków wczoraj wywoławcza 7 zł oddawane 6 zł  ruch rano i po południu , trzeba stać cały dzień żeby 250 worków sprzedać . Najgorzej jak przyjadą TBU naładowane po 400 worów i oddają po 5 zł . Zauważyłem , że u nich nie liczy sprzedać za jak najwyższą cenę , tylko jeden przed drugim oddają ile kto da , żeby tylko szybciej się opróżnić . Jak stoisz między TBU  to nie licz , że sprzedaż towar . 

Nowy Sącz kupuje po 3 zł więc nie pajacuj bo jest różnica miedzy 3 a 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Nowy Sącz kupuje po 3 zł więc nie pajacuj bo jest różnica miedzy 3 a 5 zł.

Trochę kultury ! Pewnie , że kupuje na Sieradzu i okolicach , tam ludzie robią za miskę ryżu . Małopolscy rolnicy tak nisko nie upadają i mimo wszystko cenę trzymają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Master napisał:

Trochę kultury ! Pewnie , że kupuje na Sieradzu i okolicach , tam ludzie robią za miskę ryżu . Małopolscy rolnicy tak nisko nie upadają i mimo wszystko cenę trzymają .

Nie na Sieradzu tylko w Nowym Sączu i to z dowozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Esi napisał:

Zapomniałeś napisać zejścia nie ma bo na Sieradzu kopia bo muszą pekina wsadzić. Zdarta płyta Sieradz i sieradz...

Taka prawda , co roku tak jest , że na Rybitwy handlarze ciągną ziemniaka z woj . Łódzkiego i śmieją się z was  . Nie wiem czy wy tam macie w sobie gen oddawania towaru za darmo ? Liczyć nie potraficie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Karol napisał:

Dziś zaladowaane 3 tiry po 5zł worek maszyna szyła aż gwizdała do tego pekina sądzę okolo 20ha kopanie i sadzenie w pelni ufff upał

No jest się czym chwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość Master napisał:

Taka prawda , co roku tak jest , że na Rybitwy handlarze ciągną ziemniaka z woj . Łódzkiego i śmieją się z was  . Nie wiem czy wy tam macie w sobie gen oddawania towaru za darmo ? Liczyć nie potraficie ? 

Obrażasz się na wpisy to przeczytaj ,, kupię po 3 zł" z godziny 20.07. Ogłoszenie dał Twój ziomek przypuszczam że z Nowego Sącza lub Limanowej. Nie zwalaj więc winy na TBU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Obrażasz się na wpisy to przeczytaj ,, kupię po 3 zł" z godziny 20.07. Ogłoszenie dał Twój ziomek przypuszczam że z Nowego Sącza lub Limanowej. Nie zwalaj więc winy na TBU.

Ja się obrażam ?  Stwierdzam fakty , widocznie prawda cie boli , bo robisz tak samo jak twoi koledzy  TBU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Master napisał:

Ja się obrażam ?  Stwierdzam fakty , widocznie prawda cie boli , bo robisz tak samo jak twoi koledzy  TBU .

Tbu  to takie same pustaki jak Sieradz jestem z drobnym ogórkiem na placu mało towaru można podać po 4 oni rozdają po 3 to samo z ziemniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu

Byłem dziś w Lidlu i tak jakoś odruchowo zwróciłem uwagę na cenę ziemniaków i uwaga cena 29,85 zł za worek 15 kg, ja jestem za tym żeby handlarze zarabiali, hurtownie też ponieważ tam pracują ludzie i na pensje trzeba dla nich zarobić ale niechby z tego rolnikowi zostało chociaż 50% a nie że jak obserwuję ogłoszenia i ktoś oferuje 3 zl i ludzie dzwonią z pewnych regionów Polski i sprzedają za tyle ( sprawdzone, ale tylko dzwonią z dwóch regionów), więc śmiem twierdzić że cenę nie psują hurtownie, handlarze, sklepy tylko rolnicy sami sobie to robią i później płacz i nie zbyt miłe rozmowy z komornikiem, ja od 5 lat zmniejszyłem obsadę do absolutnego minimum jak dla mnie zostawiłem około 10 ha i pracuję na etacie więc płakał nie będę, a robię to bo lubię. Tytuł tematu o cenie więc podaje z Podkarpacia okolice Rzeszowa 4,50 hurt a detal to wiadomo że różnie, Pozdrawiam i działajcie państwo ale wspólnie a nie że żeby jeden drugiemu źle życzył ale w sumie Polska jest na pół podzielona to ciężko bedzie

Edytowane przez IGRiT
Poprawiono wielkość worka na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Handlarz pyrek

Chcecie mieć cenę sprzedajcie handlarzowi ziemniaki on ma zarobić wtedy i wy zarobicie tak jest w całej cywilizowanej Europie. Każdy ma cos z tego rolnik ma produkować nie handlować nawet gdy ma 2 ha ziemniaka. A tu w Polsce na szczęście coraz mniej rolników próbuje kariery na giełdach hurtowniach i psuje cenę sami sobie jestescie winni. Ja sprzedaje dziennie bardzo duzo ziemniakow i współpracuje z dużymi rolnikami albo z handlarzami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...