Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam to forum i się zastanawiam, gdzie niektórzy mają rozum? Sadzicie po 20, 50 czy 200 hektarów ziemniaka i nie macie na to chociaż w 70% pewnego zbytu? Przecież to chore, po co i komu taka robota, to nie lepiej sadzić mniej i różnych warzyw? Przynajmniej jak jest d*pa to łatwiej sprzedać i coś zawsze idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziemniak pl
9 godzin temu, Gość Wojciech napisał:

Mi płacą 6-9 zł zależy od ilości. Towaru będzie u mnie niestety 2 razy wiezej jak w tamtym roku . Mimo tej samej obsady. 

Porównywanie ilości z tego roku do poprzedniego jest nie obiektywne.2 razy brzmi jakby było 80 t z ha.Plon roku poprzedniego bez podlewania był 80 procent mniejszy niż srednia z lat.Prawidłowo można by równać plony do średniej z pięciu lat.Reasumując jest normalny rok  a nie dwa razy lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

Ja miałem w zeszłym roku koło 45 t handlowego z hektara niewiele mniej niż w normalnym roku bo normalnie koło 50 t się kręci i w tym roku będzie u mnie podobnie więc ci którzy dysponują nawadnianiem to mają z reguły co roku podobne i stabilne plony, a każdy większy producent obojętnie którego warzywa posiada deszczownie. WLKP hurt 7-8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
4 minuty temu, Gość Master napisał:

Jakie dziś ceny i zejście na giełdach ? Podskoczyła coś cena ?

Podskoczyła na trzy złote. Kolego nie ma kto kupić i dlatego jest problem z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek

Co wy gadacie nie ma problemu z cena tylko wy nie umiecie sprzedać mniejszych ilości w dobrej cenie. Stać na giełdzie 2 doby i sprzedawać busa to ja nie wiem gdzie u was logiga. Po 4 zł czy nawet 5, 6 zł i jeszcze prosić się klienta. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jak się nie ma umów, nie wstawia na markety i ogólnie nie ma mocnego zbytu, a bazuje głównie na giełdzie to się to kończy tak jak obecnie. 

Giełda to jest dobra jak jest mało towaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że w takiej Gdyni, Gdańsku, Szczecinie cena jest ciut inna, ale żadnego przerzutnika nie ujrzysz na giełdzie, bo kto tam jeździ to sobie bierze towar z miejsca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafała

W Równej dzis 0.30zł kg biorą wszystko jak leci i potrącają 10-30% zapisałem się w kolejkę na przyszły tydzień ale podobno nic pewnego. Cena bardzo słaba, nie myślałem że doczekam tak nędznego sezonu a ile jeszcze do kopania. A jak u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nendza
1 godzinę temu, Gość Rafała napisał:

W Równej dzis 0.30zł kg biorą wszystko jak leci i potrącają 10-30% zapisałem się w kolejkę na przyszły tydzień ale podobno nic pewnego. Cena bardzo słaba, nie myślałem że doczekam tak nędznego sezonu a ile jeszcze do kopania. A jak u was?

 

1 godzinę temu, Gość Rafała napisał:

W Równej dzis 0.30zł kg biorą wszystko jak leci i potrącają 10-30% zapisałem się w kolejkę na przyszły tydzień ale podobno nic pewnego. Cena bardzo słaba, nie myślałem że doczekam tak nędznego sezonu a ile jeszcze do kopania. A jak u was?

Można było wsadzić drugie tyle co masz to na ilości byś wyszedł:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Handlarz
4 godziny temu, Gość Yhym napisał:

A ja myślę, że w takiej Gdyni, Gdańsku, Szczecinie cena jest ciut inna, ale żadnego przerzutnika nie ujrzysz na giełdzie, bo kto tam jeździ to sobie bierze towar z miejsca. ;)

Tak jest, tam jeszcze ceny jako takie są, bo jeżdżą sami handlarze od lat. Katowice, Wrocław, Łódź, Kraków czy Warszawa dno, bo sobie jedzie każdy kto chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dtgjbb
22 godziny temu, Gość Rafała napisał:

W Równej dzis 0.30zł kg biorą wszystko jak leci i potrącają 10-30% zapisałem się w kolejkę na przyszły tydzień ale podobno nic pewnego. Cena bardzo słaba, nie myślałem że doczekam tak nędznego sezonu a ile jeszcze do kopania. A jak u was?

Kolego kto tam płaci i kto to bierze małe ilości czy cały tiry ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seweryn

Panowie nad czym my tu dywagujemy środek sezonu 29.07.2020 a tu takie ogłoszenie:

Ogłoszenie dodano: 29-07-2020 09:13
Od: Greengrow Sp. z o.o.
Kto: Przedsiębiorca (niebędący rolnikiem)
Wyświetlano: 11 razy
Sprzedam
0,60 zł/kilogram
Sprzedam ziemniaki zeszłoroczne odmiana Melody kaliber 40-80mm. Ziemniaki mogą być zapakowane w big bag lub worki raszlowe.

 

POLSKA TO JEDEN WIELKI ŚMIETNIK CAŁEJ EUROPY tu się sprzeda wszystko to śmietnisko

amerykanie utylizują zeszłoroczne ziemniaki w dołach i zasypują obejrzyjcie film koronawirus ma na celu spowolnić wszystko i spojrzeć na życie trochę z innej perspektywy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...