Skocz do zawartości

Ceny jabłek eksportowych - 2015r


torenze

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sluchajcie tych ktorzy wypisuja glupoty ze jablko tanieje albo ze tiry gdzies stoja i ich nie wpuszczaja. Takie glupoty pisza takie cienkie handlarzyki ktorzy nie sa eksporterami tylko posrednikami posrednikow. Zaden powazny eksporter nie robilby takich prymitywnych zmylek.

 

2zl za idareda netto jest juz normalnie obowiazujaca cena.

Dokładnie tak, ja dziś ładowałem tira idareda po 2 zł netto samo jabłko płatne przy załadunku i czekali na jabłko bo chcieli żebym zrobił w jeden dzień tira i pytali czy będę ładował następne bo potrzebują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

 

Samuel jak byś podał taką informacje w styczniu ze będzie embargo na jabłka z serbii to na skupach sadownicy bili by się o kartony , ,a teraz to exporterzy sami jerzdzą po sadownikach i szukają jabłek i  proszą  się żeby chociaż jednego tira naładować ,a na sortownie to wybarwienie może być nawet mniejsze niż 15% ,i może być bez ogonków i ze skazami ,a wcześniej to odrzucali nawet połowe jabłek a za odrzucony przemysł płacili 10gr mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewqe

firmy exportowe  szukają jabłek ,ale jeszcze 2,5zł  za idareda nie chcą dawać ,ja na razie nie otwieram tylko czekam

2 zł nie chcą bardzo dawać, a gdzie Ty piszesz o 2,5 zł <śmiech>. 2 zł to w tej chwili jednorazowe strzały. Ludzie to forum jest dla bajkopisarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomtom

opole lubelskie 2 zł za czerwone jablko to standard a Idared nawet i 2.2.  Smieszne sa te ogłoszenia z grójca kupie idareda po 1.6 hahahahhahah mozesz sobie pomarzyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert

opole lubelskie 2 zł za czerwone jablko to standard a Idared nawet i 2.2.  Smieszne sa te ogłoszenia z grójca kupie idareda po 1.6 hahahahhahah mozesz sobie pomarzyc

Śmiej się śmiej ja dziś kupuję idareda po 1,65 za jabłko jutro cena jeszcze w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomtom

Śmiej się śmiej ja dziś kupuję idareda po 1,65 za jabłko jutro cena jeszcze w dół.

powodzenia życze w dalszych zakupach pewnie pojutrze beda sie ciebie prosic zebys po 1 zł  kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

powodzenia życze w dalszych zakupach pewnie pojutrze beda sie ciebie prosic zebys po 1 zł  kupił

Widzę że strasznie zarobiony jesteś drzewka już posadziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomtom

Widzę że strasznie zarobiony jesteś drzewka już posadziłeś?

pragnę nadmienić ze znajdujemy sie na forum, którego tematem przewodnim są ceny jabłek exportowych a nie szkółkarstwo, takze prosiłbym o wypowiadanie sie na temat zgodny z danym dzialem. a to ze jestes zdespreowany bo nie masz towaru do kupna albo nie wytrzymujesz cenowo to nie moja wina.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam

opole lubelskie 2 zł za czerwone jablko to standard a Idared nawet i 2.2.  Smieszne sa te ogłoszenia z grójca kupie idareda po 1.6 hahahahhahah mozesz sobie pomarzyc

http://www.&lt;adres zablokowany na tym forum&gt;/owoce_i_warzywa/owoce/jablka/jablka_stoja_na_granicy_z_rosja,p1205547266 ....juz jest 1,6zł za jabłko i nie biorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosciu

nie wiedze zeby nie brali bo handluje i nawet na rosje wysyłam. cena około 2zł za idareta...
Sadownik to bylo sprzedawac wczesniej po 1 zł a nie panikowac pod koniec sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

A jak teraz z jabłkiem na wschodzie? Idzie? Podobno wstrzymują teraz?

 

tak jabłko nie idzie ,export stanął całkowicie ,a przemysł staniał na11gr i nie biorą  ,w tym roku już się nie sprzeda jabłek :D  :P  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Nawet jeśli coś przystanęło to normalne przecież  o tej porze,w Rosji święta są właśnie...a nasi kochani exporterzy sieją panikę ,żeby nakupić na magazyn i sprzedać po świętach z jeszcze większym zyskiem...a może któryś exporter pochwali się jaką ma przebitkę teraz?Sadownicy tacy źli podobno...jabłka trzymają ,nie chcą sprzedawać...ceny chcą z kosmosu...a jabłko w hurcie w Moskwie dochodzi do 8-10 dolarów....za kilo!!!To jest pewna informacja od Rosjanina , z którym od lat handlujęJa wiem ,że są koszty transportu,różne "nieoczekiwane" opłaty ,żeby to jabłko tam wwieźć...ale kurcze bez przesady ,sadownik to nie ma kosztów??.Grupy w tym roku policzą miliony...znaczy prezesi policzą :)) tylko co z tymi biednymi ludźmi ,którzy w panice posprzedawali po 40 gr...jaki towar wyprodukują w tym sezonie?Jeśli taka będzie nadal polityka wyniszczania to w końcu i prezesi znajdą się z ręką w nocniku...Pozdrawiam cierpliwych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaziu

jak u Was sytuacja sie przedstawia ? zejście jako takie jest nie ma problemu ze sprzedażą ale cena nie wzrosła, jak było tak jest, idared u mnie 1,7 1,8 za ekstra towar, z tego co słyszałem w paru miejscach to raczej nie ma co liczyć że bedzie drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Królowa

jak u Was sytuacja sie przedstawia ? zejście jako takie jest nie ma problemu ze sprzedażą ale cena nie wzrosła, jak było tak jest, idared u mnie 1,7 1,8 za ekstra towar, z tego co słyszałem w paru miejscach to raczej nie ma co liczyć że bedzie drożej

Kaziu, a skąd piszesz? Jestem zainteresowana zakupem w tych cenach. Na chwilę obecną Rosja ruszyła, ale cenowo bez szału. 

W związku z ostatnimi problemami na granicach każdy się boi, dlatego "easy, easy" eksporterzy i producenci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaziu

jestem z łodzkiego okolice Rawy maz, coś mi sie wydaje że jeszcze jabłka jest sporo, gadalem z paroma osobami to dużo ludzi twierdzi że już posprzedawane itp iitd a naprawde trzymają po cichu czekając na wzrost cen, jak na razie w góre nie idzie i szczerze wątpie aby był jakiś wzrost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga, niby nie ma jabłka a dookoła jeszcze po 2-3 komory pozamykane u większości. Tak samo miało nie być idareda a okazuje się że praktycznie jest sam idared

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...