Jump to content

GRZYBNIA BOCZNIAKA OPINIE ZBIORY PLONOWANIE


Guest Boczniak Uprawa
 Share

Recommended Posts

Guest Boczniak Uprawa

Post kieruje do osób które zajmują się uprawa Boczniaka w cyklu całorocznym oraz uprawy profesjonalne a nie amatorskie.

Czy w ostatnim roku plony z Waszych grzybni nie uległy zmniejszeniu? Czy macie powtarzalny drugi rzut szczególnie na grzybni bezzarodnikowj? Czy też zbieracie  średnio rocznie ok 2 kg w I rzuicie z kostki???? Nie kieruje tej informacji to osób które miały by się chwalić zbiorem "bo ja zebrałem karpę co to ma 2 kg" jeśli nie zbierasz jej powtarzalnie i za każdym wstawieniem kostki.

Panowie jeśli będziemy tylko zbierać I rzut i po 2 kg to będzie słabo nie chodzi przecież tylko o to by mieć jedynie zajęcie i może satysfakcje ale i o  ekonomie tego interesu!

Być może okaże się że taka sytuacja dotyczy wielu producentów...

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że dotyczy każdego z producentów, problemów z powtarzalnością upraw nie brakuje, zaznaczę że bez wyjątków, obojętnie jakiej firmy grzybnię zakupimy, serie udane zawsze się kiedyś kończą... drugie rzuty weryfikuje mucha i koszty w okresie letnim oraz zimowym... 2 kg w pierwszym rzucie grzyba ciętego po od sortowaniu tzw. "drobiu", to wynik całkiem dobry i oby choć to, było powtarzalne, kwestię cen i płynności finansowej pozostawię bez komentarza w tej branży.. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W ubiegłym roku (tj. 2018) miałem średnio rocznie z obydwu rzutów 2,81 KG na kostkę. Przy czym podkreślam, że to dotyczy obydwóch rzutów. Do tego, nie produkuje latem (startuję we wrześniu i kończę w maju) - gdybym produkował latem, zakładam, że zjechałbym ze średnią do 2,5-2,6 KG na kostkę.

Za 2019 jeszcze nie obliczyłem, ale będę miał raczej niżej niestety - ze względu właśnie na niestabilną jakość plonowania od jednego z moich dostawców kostki - w zasadzie wszystkie pierwsze rzuty od tego dostawcy nie udały się - po 600 gramów na I rzut, a brałem od niego przez kilka miesięcy łącznie ponad 3tys kostek.

Odpowiadając wprost na pytanie - z pierwszego rzutu zbieram po 2kg / kostka liścia, jeśli mam kostkę od tych trzech pozostałych dobrych/stabilnych dostawców.

Chętnie wymienie się doświadczeniami - tylko jak mogę się z Tobą skontaktować , żeby tak publicznie wszystkiego nie pisać na forum?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Guest podłoze

na 400 kostek potrzeba 14 kartonow grzybni razy 190 zl bezarodnik.w dodatku trzeba doliczyc jakies odpady.10 procent.ile zostaje .......nicccccccc.dlatego trzeba kombinowac z grzybnia .dobrej kostki na rynku nie bedzie bo grzybnia jest za droga czy to teraz czy czy za 20 lat poprostu natura.w dodatku malo kto ma wiedze jak zrobic kostke.mozna ja zrobic na kilka sposobow dobrze ale jest to nieoplacalne i kolo sie zamyka.grzybnia na 400 kostek nie moze kosztowac wiecej niz 500zl dlatego jest powielana i to jest odpowiedz na prawie wszystkie bolaczki.podloze boczniaka jest słabo rozwiniete jesli chodzi o technologie przygotowania.wydajnosc powinna wynosi 30% masy kostki czy tony podloza tylko taki wynik ma sens niestety do tego jeszcze trzeba dolozyc pogode.produkcja boczniaka to jest tuptanie w miejscu i nic wiecej zarabia tylko ten co ma cene.w polsce nigdy nie bedzie dobrej kostki.a ci co narzekaje na kostke niech sproboja ja zrobic to zobacza co to znaczy  kostka tu nie wazne ile masz pieniedzy na rozruch 100tys czy milion stracisz wszystko zanim sie nauczsz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...