Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z drugiej strony jabłko późne , rwane i tak poleży . Wystarczy trochę się wstrzymać a cena wróci do 40 . Jak byli w stanie dać dobrą cenę za jabłko z poprzedniego sezonu to w tym tym bardziej . Koncentrat nie idzie do Polski , relacja do dolara i euro coraz lepsza dla eksportu . Wszystko co drożeje paliwo,nawozy, drewno spowodowane jest słabnącą złotówka. Teraz sypną na hurra , bo sąsiedzi też sypoia rwane .a w grudniu będzie 50gr . Koncentrat robili cały rok i szedł jak woda , wątpię żeby się to zmieniło w najbliższych miesiącach .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prorok napisał:

Nie obrażam

Stwierdzam fakty

Wieczorem podlinkuje troche filmów...pogadamy gdy obejrzysz i otworzysz oczy

Ty już nic nie podsylaj.jest sobota.na kolana i przemysł zbieraj.daj choć wolna sobotę wszystkim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Olo napisał:

Ty już nic nie podsylaj.jest sobota.na kolana i przemysł zbieraj.daj choć wolna sobotę wszystkim 

Wiśniowy potentat przemówił ..a tyłek jeszcze swędzi...tak trzepales po 1,3 a za tydzień było 1,8

Teraz żale tu wylewasz...lubelski biznesmen...skrzynie na przemysł masz czy 3 ci pożyczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
15 minut temu, Prorok napisał:

Wiśniowy potentat przemówił ..a tyłek jeszcze swędzi...tak trzepales po 1,3 a za tydzień było 1,8

Teraz żale tu wylewasz...lubelski biznesmen...skrzynie na przemysł masz czy 3 ci pożyczyć?

Ani że mnie lubelak  ani potentat wiśniowy.z niczym nie potrafisz trafić.nawet z cena po jakiej sprzedałem.

Daj ludziom odpocząć od tych twoich wypocin filozofie za dyche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Prorok napisał:

Jak mogłeś tak o nich napisać???

Jeszcze im napisz,że chowanie wszystkiego do komór nic nie zmieni bo wiosna będzie za dużo i nie będzie po 5 za wagę ...słyszę głosy,że zabraknie jablka

Ja o nich to o tobie przecież Prorok ty zatruwasz to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MegaJabłko
11 godzin temu, Gość Sad 54 napisał:

 

 

Ja po woli wypycham towar na giełdach hurtowych, jadę sam i do pomocy mam kuzyna.

Siedzimy na zmianę, trzeba byc codziennie na rynku i kupiec się wyrobi.

Recepta na sprzedaż taką w miarę?

- skrzynki nie rupiecie, w miarę nowe (część szykuję w czarny karton)

- papier kładę biały, nowy do skrzynek

- towar wożę bez lipy, nie strojony -uwieżcie mi ze kupiec to zauważy i wraca ponownie.

- Jabłka ułóżone równo, tak by przyciągały wzrok, gdy ktos przechodzi.

- trzeba miec kilka odmian do wyboru, nie dwie, kupiec chce miec wybór (jak nie mam czegos u siebie w sadzie, biorę od brata tą odmianę)

- skrzynki ustawione by były widoczne jabłka, czyli pod lekkim skosem.

 

To jest tylko mój sposób, nikogo nie namawiam i nic nie sugeruję.

Powodzenia bracia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kupiec napisał:

Nie no, 3 za wagę to mało, myślę, że tak minimum 4 będzie i walki na podwórku o towar.

W sklepach przecież są takie ceny. Jak wiosną bylaby cena w sklepie 6 pln to sadownik też powinien otrzymac chociaż 3 pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kupiec napisał:

Przecież ty spokojnie weźmiesz i więcej, bo masz kozackie ceny i zbyt bez względu na sytuację.

Oczywiście że wezmę bez względu na sytuację.  Gdybym  miał współpracować z takim  handlarzykom jak ty to w zimie boso musiałbym chodzić. Nie umiesz godziwej ceny płacic i nie umiesz po godnej cenie sprzedać.  Twój chory biznes można porównać do hodowcy krowy który chciałby aby mleko dawała ale żeby nie trzeba było jej karmić . Krowa z glodu zdechnie a ty razem z nią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość SAD 54 napisał:

Oczywiście że wezmę bez względu na sytuację.  Gdybym  miał współpracować z takim  handlarzykom jak ty to w zimie boso musiałbym chodzić. Nie umiesz godziwej ceny płacic i nie umiesz po godnej cenie sprzedać.  Twój chory biznes można porównać do hodowcy krowy który chciałby aby mleko dawała ale żeby nie trzeba było jej karmić . Krowa z glodu zdechnie a ty razem z nią. 

O mnie to się nie martw, bo ja w przeciwieństwie do większości tych biznesmenów ze wsi to jak nie będę handlował owocami to czymś innym, ty się na wszystkim innym niż jabłka znasz jak ja na balecie.

 

A co do twojego porównania to zapisz sobie albo zrób screena, przez najbliższe 7-10 lat mleka od tych krów zapewniam cię, że nie zabraknie i nic się nie zmieni, a co będzie za 15-20 lat to średnio mnie interesuje w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kupiec napisał:

O mnie to się nie martw, bo ja w przeciwieństwie do większości tych biznesmenów ze wsi to jak nie będę handlował owocami to czymś innym, ty się na wszystkim innym niż jabłka znasz jak ja na balecie.

 

A co do twojego porównania to zapisz sobie albo zrób screena, przez najbliższe 7-10 lat mleka od tych krów zapewniam cię, że nie zabraknie i nic się nie zmieni, a co będzie za 15-20 lat to średnio mnie interesuje w tym momencie.

Niczym innym byś nie umiał handlować . Tylko w rolnictwie tak jest że po ile kto da po tyle rolnik sprzeda . W innych branżach ludzie inaczej liczą wydatki i zyski . Nikt do interesu nie dokłada po to żeby klient mógł więcej zarobić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Sad 54 napisał:

Niczym innym byś nie umiał handlować . Tylko w rolnictwie tak jest że po ile kto da po tyle rolnik sprzeda . W innych branżach ludzie inaczej liczą wydatki i zyski . Nikt do interesu nie dokłada po to żeby klient mógł więcej zarobić . 

Właśnie to miałem napisać. Jakby z niego chociaż pół poważnego kupca było to na pewno na forum by nie siedział,tylko pieniądz zarabiał. Dla mnie to co najwyżej zwykły gumiak, ewentualnie łapa z bronisz,a Ci jak wszyscy wiemy do ludzi inteligentnych nie koniecznie należą.  Sam się zaorał stwierdzeniem,że jak nie będzie handlował jabłkiem to czymś innym. Każdy kto chociaż trochę bawi się w handle, wie jak ciężko w dzisiejszych czasach wbić się na rynek i ile lat trzeba poświęcić, żeby sobie uczciwego klienta wypracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijesz się we wszystko, kwestia finansów i znajomości.

56 minut temu, Gość Roman wgr napisał:

Właśnie to miałem napisać. Jakby z niego chociaż pół poważnego kupca było to na pewno na forum by nie siedział,tylko pieniądz zarabiał. Dla mnie to co najwyżej zwykły gumiak, ewentualnie łapa z bronisz,a Ci jak wszyscy wiemy do ludzi inteligentnych nie koniecznie należą.  Sam się zaorał stwierdzeniem,że jak nie będzie handlował jabłkiem to czymś innym. Każdy kto chociaż trochę bawi się w handle, wie jak ciężko w dzisiejszych czasach wbić się na rynek i ile lat trzeba poświęcić, żeby sobie uczciwego klienta wypracować.

Najważniejsze, że z ciebie poważny producent, życzę dużych zysków w tym roku. 

 

Ps. Po ile tam sypałeś w czerwcu i lipcu?

 

Ps2. Wbijesz się wszędzie i we wszystko, kwestia ceny, finansów i znajomości. Możesz dziś nie robić nic związanego z tym na czym będziesz zarabiał od jutra kolejne x lat, kwestia tego kogo znasz.

Ty znasz co najwyżej panią z biura z grupy producenckiej i wiesz kto bierze na wsi przemysł, więc raczej ci to nie grozi, możesz wracać na pole.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Sad 54 napisał:

Niczym innym byś nie umiał handlować . Tylko w rolnictwie tak jest że po ile kto da po tyle rolnik sprzeda . W innych branżach ludzie inaczej liczą wydatki i zyski . Nikt do interesu nie dokłada po to żeby klient mógł więcej zarobić . 

Tak, tak, bez sadownika wszyscy zginiemy, słyszałem już to parę lat temu jak wszystkie gospodarstwa miały bankrutować, a handlarze pójść do pracy. ? 

Handlarze to półgłówki, nie potrafią nic innego niż żyć z chłopa, chłop za to skończył SGH i Oxford i musi utrzymywać całe to towarzystwo i za wszystkich myśleć. ?

Ależ macie piękny ból d*py, że ktoś umie lepiej sprzedać niż wy sami. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kupiec napisał:

Tak, tak, bez sadownika wszyscy zginiemy, słyszałem już to parę lat temu jak wszystkie gospodarstwa miały bankrutować, a handlarze pójść do pracy. ? 

Handlarze to półgłówki, nie potrafią nic innego niż żyć z chłopa, chłop za to skończył SGH i Oxford i musi utrzymywać całe to towarzystwo i za wszystkich myśleć. ?

Ależ macie piękny ból d*py, że ktoś umie lepiej sprzedać niż wy sami. ?

Nie raz pisałem , że na mnie żaden pośrednik nie zarabia. Sam sobie umiem wyeksportować jabłka. Więc tobie może żal du...e ściskać jak bedzie coraz więcej takich producentów. Gardzę takimi piawkami jak ty. Rosną młodzi sadownicy, którzy nie beda za darmoche pracowac . Ciebie nie bedzie stac zeby od nich kupic towar. W innej branży sie nie odnajdziesz bo  w innych branzach raczej nie ma miejsca dla chamów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość SAD 54 napisał:

Nie raz pisałem , że na mnie żaden pośrednik nie zarabia. Sam sobie umiem wyeksportować jabłka. Więc tobie może żal du...e ściskać jak bedzie coraz więcej takich producentów. Gardzę takimi piawkami jak ty. Rosną młodzi sadownicy, którzy nie beda za darmoche pracowac . Ciebie nie bedzie stac zeby od nich kupic towar. W innej branży sie nie odnajdziesz bo  w innych branzach raczej nie ma miejsca dla chamów. 

Tak, tak, ci młodzi będą ustalać ceny przez fejsbuka i robić akcje: poniżej 2zł nie sprzedajemy. Już wiosną im się to udało. ?

Powtarzam ci kolejny raz i sobie to zapisz, nic się nie zmieni przez najbliższe 7-10 lat, boli cię to, wiem, ale takie są realia.

 

Ps. Większych chamów niż chłopy na wsi nie ma, więc japa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kupiec napisał:

Tak, tak, ci młodzi będą ustalać ceny przez fejsbuka i robić akcje: poniżej 2zł nie sprzedajemy. Już wiosną im się to udało. ?

Powtarzam ci kolejny raz i sobie to zapisz, nic się nie zmieni przez najbliższe 7-10 lat, boli cię to, wiem, ale takie są realia.

 

Ps. Większych chamów niż chłopy na wsi nie ma, więc japa.

 

Sytuacja związana z kosztami utrzymania sadów  zmieni dużo w najbliższym czasie .Pracownicy , chemia , itd ... 10 lat temu były inne czasy , inne ceny , inne perspektywy . Ty sam pewnie jesteś ten cham ze wsi . Można to wywnioskować z twoich wypowiedzi . Tacy Prostacy  jak ty biorą się za handel płodami rolnymi  i jak tu ma być dobrze W tej branży .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...