Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Prorok napisał:

O ile zmniejszyłes produkcję?

Skoncz już pisać o mnie ...komentuj treść moich wypowiedzi jeśli nie masz kłopotów z czytaniem ze zrozumieniem bo czasem odnosze wrażenie ,że cię to przerasta

Btw kartofle wyrwałem 15 lat temu,marketowke parę...teraz wyrywam stare kwatery gali i goldena jeśli już

Ja swoją produkcje dopasowuje do zapotrzebowania na mój produkt . Dla niektórych mało logiczne , ale ja będę zwiększał u siebie produkcje ponieważ mam gdzie sprzedać swoje jabłka po atrakcyjnych cenach niezależnie od tego czy jest jabłka Full czy jest mało . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

50 minut temu, Gość Sad 54 napisał:

Ja swoją produkcje dopasowuje do zapotrzebowania na mój produkt . Dla niektórych mało logiczne , ale ja będę zwiększał u siebie produkcje ponieważ mam gdzie sprzedać swoje jabłka po atrakcyjnych cenach niezależnie od tego czy jest jabłka Full czy jest mało . 

Cały czas mówię,że jest za mało i trzeba sadzic bo inni wejdą na nasze miejsce

Brawo ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Prorok napisał:

Cały czas mówię,że jest za mało i trzeba sadzic bo inni wejdą na nasze miejsce

Brawo ty

Ty może masz inny sposób sprzedaży  . Grupa producencka lub lokalny kupiec ... sprzedaż bez większego wysiłku ,mniejsza odpowiedzialność i mniejsza rentowność produkcji ... Skoro mam dobry zbyt na jabłka które produkuje to dlaczego mam nie dosadzić jeżeli wiem że poradzę sobie ze sprzedażą w dobrej cenie ? Może urwie mi się kiedyś rynek zbytu to wtedy wykarczuję nawet 100 % sadu , bo przy cenie 0,6 -1,5 pln  przy obecnych i nadal rosnących kosztach to jest interes do którego trzeba dokładać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość Sad 54 napisał:

Ty może masz inny sposób sprzedaży  . Grupa producencka lub lokalny kupiec ... sprzedaż bez większego wysiłku ,mniejsza odpowiedzialność i mniejsza rentowność produkcji ... Skoro mam dobry zbyt na jabłka które produkuje to dlaczego mam nie dosadzić jeżeli wiem że poradzę sobie ze sprzedażą w dobrej cenie ? Może urwie mi się kiedyś rynek zbytu to wtedy wykarczuję nawet 100 % sadu , bo przy cenie 0,6 -1,5 pln  przy obecnych i nadal rosnących kosztach to jest interes do którego trzeba dokładać . 

Jakbyś był taki inteligenty i miał takie super rynku zbytu o jakich tu mówisz to dawno byś doszedł do wniosku, że nie będę nic dosadzał tylko sobie kupię i sprzedam.

Tyle te twoje bajki mają wspólnego z prawdą co sobie tu popiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kupiec napisał:

Jakbyś był taki inteligenty i miał takie super rynku zbytu o jakich tu mówisz to dawno byś doszedł do wniosku, że nie będę nic dosadzał tylko sobie kupię i sprzedam.

Tyle te twoje bajki mają wspólnego z prawdą co sobie tu popiszesz.

Skąd wiesz czy nie dokupuję ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kupiec napisał:

Jakbyś był taki inteligenty i miał takie super rynku zbytu o jakich tu mówisz to dawno byś doszedł do wniosku, że nie będę nic dosadzał tylko sobie kupię i sprzedam.

Tyle te twoje bajki mają wspólnego z prawdą co sobie tu popiszesz.

Daj mu pomarzyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kupiec napisał:

Jakbyś był taki inteligenty i miał takie super rynku zbytu o jakich tu mówisz to dawno byś doszedł do wniosku, że nie będę nic dosadzał tylko sobie kupię i sprzedam.

Tyle te twoje bajki mają wspólnego z prawdą co sobie tu popiszesz.

Dla ciebie może to są bajki bo daleko w du... jesteś . Taki kupiec ... którego trzeba omijać bo zbankrutujecie . 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Prorok napisał:

Daj mu pomarzyć....

Pracujcie za ochłapy i narzekajcie bi taka jest wasza dola . Koszty utrzymania produkcji nauczą was liczyć. Ciekawe kiedy przestaną udzielać kredytów sadownikom bo wpiszą tą branżę na listę wysokiego ryzyka , zagrożonych upadłością . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
29 minut temu, Gość Sad 54 napisał:

Skąd wiesz czy nie dokupuję ? 

Rozumiem, że płacisz swoim dostawcom dużo wyżej niż te bandycko-głodowe stawki na rynku, żeby nie zbankrutowali?

Czy jesteś może z tej grupy biznesmenów o której pisałem, czyli taki co pierwszy drze mordę, że jest tanio, ale sąsiadowi płaci taniej niż wszyscy, bo słuchaj, wiesz, no taka jest cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kupiec napisał:

Uuu, ciśnienie skoczyło, trafiłem w 10. ??

Ciśnienie to tobie będzie skakać jak spora cześć gospodarstw zrezygnuje z uprawy jabłek i zostaną tylko ci co umieją generować zyski z produkcji . Od takiego nie kupisz jabłuszek po cenie „ co łaska ” . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze pierwszy się drzesz, że import to zło, ale z Holandii konferencję w klatki przekładasz. 

Najgorszy sort producenta, taki, który jeszcze dodatkowo handluje i wydaje mu się, że jest najmądrzejszy.

Idź już sadzić te drzewka, bo Valdas albo inny Linas już czekają na twoje idaredy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Prorok napisał:

Zmniejszyłem produkcję jablek o 30%

A ty o ile?

Zmniejszyła produkcję czy zmniejszyła areał? Bo to zasadnicza roznica. 
dosadz jeszcze gruchy bo jest za malo.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość Sad 54 napisał:

Ciśnienie to tobie będzie skakać jak spora cześć gospodarstw zrezygnuje z uprawy jabłek i zostaną tylko ci co umieją generować zyski z produkcji . Od takiego nie kupisz jabłuszek po cenie „ co łaska ” . 

Zanim się tak stanie to dużo wody upłynie w Wiśle, a do tego czasu to nie zamierzam się już zajmować handlem, nie jestem typem człowieka, który zamierza całe życie tylko pracować.

Wyobraź sobie, że poza pracą są ciekawsze rzeczy, jak kiedyś wyjdziesz dalej niż własne pole to może coś zrozumiesz.

 

Dobrze, że w latach 90 nie było internetu, bo już wtedy miało się wszystko kończyć i nic nie opłacać lada chwila. ?

Tobie się zapewne marzy, żeby te małe gospodarstwa niżej 20 czy 15 hektarów padły, ale ostudzę cię, zejdzie się jeszcze. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Taki system handlu to chyba tylko w Polsce jest żeby kupiec drwił z producenta .  W zachodnich krajach klienci współpracują z producentami . Producent jest zadowolony z cen oferowanych przez klientów przez co produkcja jest opłacalna .  Klient jest inteligentny i wie  że nie można podcinać gałęzi na której się siedzi . Wspólnie potrafią utrzymać opłacalność produkcji nie zaniżając cen . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pisz ile płacisz jak kupujesz jabłka, rozumiem, że bez marży albo max 3 grosze?

 

Przestań też bredzić o tej nieopłacalnej produkcji, była tu dyskusja niedawno na ten temat, ile ludzi zbankrutowało przez ostatnie lata z powodu tej nieopłacalności, dawaj liczby, a nie jakieś brednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kupiec napisał:

Pewnie jeszcze pierwszy się drzesz, że import to zło, ale z Holandii konferencję w klatki przekładasz. 

Najgorszy sort producenta, taki, który jeszcze dodatkowo handluje i wydaje mu się, że jest najmądrzejszy.

Idź już sadzić te drzewka, bo Valdas albo inny Linas już czekają na twoje idaredy.

Dla ciebie to najgorszy sort bo tobie nie da się wydoić . Importem nie handluje bo klienci z którymi współpracuje sami potrafią sobie kupić przeróżne owoce i warzywa z różnych krajów świata . W klatki to pewnie ty przekładasz i się bujasz z towarem po Bronkach lub innych giełdach jak przekupka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kupiec napisał:

Zanim się tak stanie to dużo wody upłynie w Wiśle, a do tego czasu to nie zamierzam się już zajmować handlem, nie jestem typem człowieka, który zamierza całe życie tylko pracować.

Wyobraź sobie, że poza pracą są ciekawsze rzeczy, jak kiedyś wyjdziesz dalej niż własne pole to może coś zrozumiesz.

 

Dobrze, że w latach 90 nie było internetu, bo już wtedy miało się wszystko kończyć i nic nie opłacać lada chwila. ?

Tobie się zapewne marzy, żeby te małe gospodarstwa niżej 20 czy 15 hektarów padły, ale ostudzę cię, zejdzie się jeszcze. ?

Mi to się marzy ... żeby każdy godnie żył , żeby widział sens w tym co robi i nie myślał że Kupiec go wydoi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kupiec napisał:

Dobra, pisz ile płacisz jak kupujesz jabłka, rozumiem, że bez marży albo max 3 grosze?

 

Przestań też bredzić o tej nieopłacalnej produkcji, była tu dyskusja niedawno na ten temat, ile ludzi zbankrutowało przez ostatnie lata z powodu tej nieopłacalności, dawaj liczby, a nie jakieś brednie.

Obecnie mam swoje wiec nie mam potrzeby dokupywania . W poprzednich latach koszty produkcji były mniejsze , rynek zbytu był większy , rentowność była większa. Teraz przy bardzo wysokim skoku cen środków do produkcji i niskiej cenie jabłek przestały się równoważyć dochody z wydatkami . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kupiec napisał:

Rozumiem, że płacisz swoim dostawcom dużo wyżej niż te bandycko-głodowe stawki na rynku, żeby nie zbankrutowali?

Czy jesteś może z tej grupy biznesmenów o której pisałem, czyli taki co pierwszy drze mordę, że jest tanio, ale sąsiadowi płaci taniej niż wszyscy, bo słuchaj, wiesz, no taka jest cena?

Jeżeli mi brakuje to dokupuje tylko od kolegów którzy potrafią zrobić jabłko na wysokim poziomie i napewno są zadowoleni ze sprzedaży . O cenach które im płace ? Sporo większy  % ceny niż te , które oferują Kupcy w danym momencie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kupiec napisał:

Czyli zwykła faja jesteś skoro nawet na kolegach musisz zarobić.

 

2 minuty temu, Kupiec napisał:

Czyli zwykła faja jesteś skoro nawet na kolegach musisz zarobić.

Faja to ty jesteś bo pewnie kolegom więcej nie płacisz niż innym sadownikom .  Ja kolegom daje sporo wyższe ceny niż ty płacisz sadownikom . Place im tak że koledzy są bardzo zadowoleni i ja też jestem zadowolony. Obopólne korzyści są z tego interesu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Guest Sad 54 said:

 

Faja to ty jesteś bo pewnie kolegom więcej nie płacisz niż innym sadownikom .  Ja kolegom daje sporo wyższe ceny niż ty płacisz sadownikom . Place im tak że koledzy są bardzo zadowoleni i ja też jestem zadowolony. Obopólne korzyści są z tego interesu . 

siema, zostaniemy kolegami i bedziesz mi placil tak zebym byl zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...