Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaroWGR
6 godzin temu, Gość Daniel napisał:

Proroku, z biegiem lat i moich obserwacji ewidentnego upadku sadownictwa coraz bardziej Cię szanuję za to co tu piszesz. Już nawet widać po Tobie, że nie złościsz się jak głąby Ci cisną nie rozumiejąc Twoich ironii. W jednym tylko muszę sprawdzić Cię na ziemię. Osobiście znam tylko jednego sadownika, który rzeczywiście ma kilka mieszkań zakupionych w złotych czasach idareda w teleskopie. Ale, że on ma z dawien dawna łeb do interesów w porę zaczął inne tematy rozkrecać. Chłop z grojeckiego nie będzie kupował mieszkania bo jest na to za głupi.  On ma w głowie tylko wykupienie dziadów z okolicy i ma cichą nadzieję, że pieniądze się im szybko rozejdą i będą u niego robić za miche. On będzie delan z fontelisem mieszal, chleb że smalcem będzie jadł, w niedzielę wielkanocną będzie pryskał,aby tylko kupić kawałek ziemi pod sad. Cztery lata temu byłem w szoku jak jeden sadownik za 25 zł za metr kupił 1 ha z małym hakiem pod sad. To następny dwa lata później jak się zaczęli przebijac jeden z drugim zapłacił (możesz mi wierzyć lub nie) 40 zł za metr za ponad dwa hektary. Nikt tego nie zatrzyma, a już na pewno to forum.

Nie prawda, jest na prawdę sporo sadowników co poszło mocno w mieszkania, nie tylko w Grójcu ale i w Warszawie. Z perspektywy czasu patrząc, ktoś kto się w taki sposób zabezpieczył to na tę chwile może żyć spokojnie, mieszkania cały czas w górę, bo licząc tylko na sadownictwo i że zawsze się będzie zarabiało kokosy to wielu ludzi się przeliczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

8 godzin temu, Gość kupiec napisał:

o to pierwsze słyszę o tym zjawisku :)

narazie to ciężko było dostać lub zarezerwować mieszkanie, bo wszystko na pniu się wyprzedaje, a ceny za m2 w Grójcu to są takie jak w Warszawie 5 lat temu. A poza tym mieszkania nie kupują tylko sadownicy, są też inne działy gospodarki w których ludzie pracują i muszą gdzieś mieszkać :)

Proszę się pode mnie nie podszywać.

Co to za bajzel, że zarejestrowane nicki nie są rezerwowane tylko każdy się może podpisać jak chce?

Admin do jakiś pierdół to pierwszy, a do tego co potrzeba to nieobecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Prorok napisał:

3/4 mieszkan w grojcu kupuja sadownicy.

 

Aż tak to nie jest. 1/4 może i tak, ale na pewno nie 3/4. 

Daniel z poprzedniej strony ma rację. Wielu jest na to za głupich, lepiej kupić nowe BMW czy tam Audi i mówić, że za dużo pali i jeździć od święta do Kościoła, ale niech ludzie widzą.  A koło domu stara Astra w gazie jest okej. ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murarz tynkarz akrobata
2 godziny temu, Kupiec napisał:

Aż tak to nie jest. 1/4 może i tak, ale na pewno nie 3/4. 

Daniel z poprzedniej strony ma rację. Wielu jest na to za głupich, lepiej kupić nowe BMW czy tam Audi i mówić, że za dużo pali i jeździć od święta do Kościoła, ale niech ludzie widzą.  A koło domu stara Astra w gazie jest okej. ??

 

Słyszałem oprzypadkungdzie  dwóch sadowników mały blok kupiło,taki 2klatkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Wielki Ben
2 godziny temu, Prorok napisał:

Eldorado się skończyło...ten rok będzie fatalny i bez zarobku

I kolejne lata raczej też się tak zapowiadają...Zaczyna się mielenie...Zyski pochłaniają koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Wielki Ben napisał:

I kolejne lata raczej też się tak zapowiadają...Zaczyna się mielenie...Zyski pochłaniają koszty...

Trzeba dosadzac bo jest za mało i inni wejdą na nasze miejsce.

A to wszystko to wina unii,Tuska i ministra:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Kuba napisał:

Grójec cena 1,30, 

Po niedzieli cena ma byc 1,10 za kg.

 

-----

Ten co wyrwal wisnie kilkanascie lat temu, nie ma co robic i sie sieje ferment na forum wisniowym...

Kto kumaty to wyrwał.

Janusze ekonomii co roku licza na cud wiśniowy i co roku lamentują.

Same fakty,żaden ferment

GUS sieje ferment bo podał,że jest 8% wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 27.07.2021 o 21:04, Gość nok napisał:

Co nie zmienia faktu że jest mniej niż rok temu.

 

Sandomierskie 1,7. Kisten jeszcze nie idzie, bo zakłady robią jeszcze porzeczkę. 

Wg GUS jest 8% więcej

Ale jak powszechnie wiadomo GUS jest niewiarygodny bo jest na usługach uni europejskiej,koncernów i Tuska

Jak chłop mówi,że nie ma to nie ma i ma być 5zl z kila i to rynek musi się dostosować do tego co chłop mówi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
3 godziny temu, Prorok napisał:

Wg GUS jest 8% więcej

Ale jak powszechnie wiadomo GUS jest niewiarygodny bo jest na usługach uni europejskiej,koncernów i Tuska

Jak chłop mówi,że nie ma to nie ma i ma być 5zl z kila i to rynek musi się dostosować do tego co chłop mówi

 

Tak jest. Gus to prognozy od wróżbity Macieja bierze informacje. Chłop zawsze rzetelne informacje podaje. A kolejki na skupie to specjalnie skupowi tworzą na polecenie przetwórni. To wszystko wina Tuska, Uni i niemieckich przetwórni. Ale my się nie damy, dosadzimy wiśni, kupimy otrzasarki i wygramy tą wojnę! Cytując klasyka, dosadzajmy bo inni wejdą na nasze miejsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
14 godzin temu, Prorok napisał:

Kto kumaty to wyrwał.

Janusze ekonomii co roku licza na cud wiśniowy i co roku lamentują.

Same fakty,żaden ferment

GUS sieje ferment bo podał,że jest 8% wiecej

Kto kumaty to wyrwał i posadzil jablonki i wtm roku sprzeda spady po 20 gr albo mniej i eksport po 50gr jak sie uda. faktycznie duze przebicie w porownaniu do tych wisni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Paweł napisał:

Kto kumaty to wyrwał i posadzil jablonki i wtm roku sprzeda spady po 20 gr albo mniej i eksport po 50gr jak sie uda. faktycznie duze przebicie w porownaniu do tych wisni

Export jak będzie w tym roku po 50 gr to tyle gospodarstw zawinie interes, że się w głowach nie mieści ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Sadownik napisał:

Tak jest. Gus to prognozy od wróżbity Macieja bierze informacje. Chłop zawsze rzetelne informacje podaje. A kolejki na skupie to specjalnie skupowi tworzą na polecenie przetwórni. To wszystko wina Tuska, Uni i niemieckich przetwórni. Ale my się nie damy, dosadzimy wiśni, kupimy otrzasarki i wygramy tą wojnę! Cytując klasyka, dosadzajmy bo inni wejdą na nasze miejsce!

O to to. Nauka nie poszła w las:)))

Zuch. będą z Ciebie ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Paweł napisał:

Kto kumaty to wyrwał i posadzil jablonki i wtm roku sprzeda spady po 20 gr albo mniej i eksport po 50gr jak sie uda. faktycznie duze przebicie w porownaniu do tych wisni

Każdy gatunek jest ugotowany.

Produkujemy nie mając rynków zbytu.

Katastrofa nadchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

To nie jest prawdą ze każdy gatunek jest ugotowany . Znajomy sprzedaje teraz czeresnie które ma przykryte folią 9-12 zł kupcy na rynki europejskie tylko się zabijają. Drugi ma sporo truskawki plantacja na wysokim poziomie , bardzo wysokim, ma certyfikaty i badania  sprzedawał na Czechy i Szwecje. Mój sąsiad ma grunty pięknie położone (jestem z Sandomierza) bardzo wysoki teren miał 10 ha jabłoni  teraz ma 5 ha moreli i 1,5 ha jabłoni skrzynie sprzedał chłodnie stoją puste . Na początku lipca za galę paskowana na Jordanie można było wziąć 2,5 na gotowo .i 2 za goldena 

Wniosek z tego taki ze mamy i będziemy mieć rynki zbytu tylko nie na to co chcemy My tylko to czego rynek potrzebuje . Trzeba zwiększyć inwestycje w drogie technologie w sadownictwie, zwiększyć intensywność a drastycznie zmniejszyć powierzchnię. 

Embargo w 2014 rozpoczęło zmiany w naszym sadownictwie które przybierają na sile bo opłacalność leci na łeb na szyję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Michał S napisał:

To nie jest prawdą ze każdy gatunek jest ugotowany . Znajomy sprzedaje teraz czeresnie które ma przykryte folią 9-12 zł kupcy na rynki europejskie tylko się zabijają. Drugi ma sporo truskawki plantacja na wysokim poziomie , bardzo wysokim, ma certyfikaty i badania  sprzedawał na Czechy i Szwecje. Mój sąsiad ma grunty pięknie położone (jestem z Sandomierza) bardzo wysoki teren miał 10 ha jabłoni  teraz ma 5 ha moreli i 1,5 ha jabłoni skrzynie sprzedał chłodnie stoją puste . Na początku lipca za galę paskowana na Jordanie można było wziąć 2,5 na gotowo .i 2 za goldena 

Wniosek z tego taki ze mamy i będziemy mieć rynki zbytu tylko nie na to co chcemy My tylko to czego rynek potrzebuje . Trzeba zwiększyć inwestycje w drogie technologie w sadownictwie, zwiększyć intensywność a drastycznie zmniejszyć powierzchnię. 

Embargo w 2014 rozpoczęło zmiany w naszym sadownictwie które przybierają na sile bo opłacalność leci na łeb na szyję. 

 

No co ty....przewin sobie .gdy ja to pisałem to zostałem obśmiany:))

Ze dachy,tunele itp itd...

Mój kolega sprzedaje czeresnie bez dachu po 10-12 więc na czeresnie spod folii to żaden rarytas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Prorok napisał:

No co ty....przewin sobie .gdy ja to pisałem to zostałem obśmiany:))

Ze dachy,tunele itp itd...

Mój kolega sprzedaje czeresnie bez dachu po 10-12 więc na czeresnie spod folii to żaden rarytas

Słuchaj ,2 dni deszczu i dach sie zwraca . Jestem zdania że lepiej 0.8 ha towaru na giseli i z dachem o płonie 25 ton z ha jak 5 ha na Colcie na hybił trafił .

Ja swoją najlepsza działkę też wykarczowałem (rubinstar ) i wsadzilem morele . W tym roku następna (szampion )i też morel. I tyle tego gatunku bo żeby na nim zarobic to musi być naprawdę dobre stanowisko . Nasze morele fajnie się sprzedają bo na południu Europy już jest po sezonie . Trzeba szukać dla siebie gatunku i techniki uprawy dopasowywujac się do rynku europejskiego .

Według mnie sadzenie np borówki w tunelu jest bezsensem bo to się zazębia z sezonem na południu Europy i taniej jest przywieść jak u nas wyprodukować w tunelu.

Fajna późna śliwka ma perspektywę na większą skalę bo u nas późniejszy okres wegetacji niż na południu Europy.  Tylko nie 10 odmian tylko max 2 żeby wejść na markety i jednolite partie towaru robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał S napisał:

Słuchaj ,2 dni deszczu i dach sie zwraca . Jestem zdania że lepiej 0.8 ha towaru na giseli i z dachem o płonie 25 ton z ha jak 5 ha na Colcie na hybił trafił .

Ja swoją najlepsza działkę też wykarczowałem (rubinstar ) i wsadzilem morele . W tym roku następna (szampion )i też morel. I tyle tego gatunku bo żeby na nim zarobic to musi być naprawdę dobre stanowisko . Nasze morele fajnie się sprzedają bo na południu Europy już jest po sezonie . Trzeba szukać dla siebie gatunku i techniki uprawy dopasowywujac się do rynku europejskiego .

Według mnie sadzenie np borówki w tunelu jest bezsensem bo to się zazębia z sezonem na południu Europy i taniej jest przywieść jak u nas wyprodukować w tunelu.

Fajna późna śliwka ma perspektywę na większą skalę bo u nas późniejszy okres wegetacji niż na południu Europy.  Tylko nie 10 odmian tylko max 2 żeby wejść na markety i jednolite partie towaru robić. 

Trochę przesadzasz z tymi 2 dniami.

Kolega w tym roku w tygodniu miał 140 mm i nic nie pękło .

Oczywista oczywistość,że to zupełnie inne czereśnie ale da się orzetrzymac na drzewie bez dachu i pogonić po 12.

25 t na gieseli to w tym kraju zrobi 5 osób:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 16:15, Gość Kamil napisał:

Jednak prorok znowu nie trafił:) sprawdziły się za to moje przewidywania. Jabłuszek będzie mniej niż rok temu i to już pewne, a jesteśmy przed opadem. "Ale przeciez nie bylo mrozu", "jak wgr dostanie to wtedy mówimy, że nie będzie duzo". Tak to jakoś leciało. I leci na na wgr erw. Szampion i gala. To zostaje:) tu nawet nie ma co dyskutować, że będzie mniej, bo będzie sporo mniej 

A co do ceny to ostatnia rzeczą którą ją zrobiła był urodzaj poprzedniego roku. Mądry wie dlaczego się tak stało, napewno nie przez "nadprodukcje" 

A już krzyczeli że będzie klęska urodzaju i po 5 gr przemysl. W waszych mokrych snach :) ciaciaooooo:) 

No i jak tam kamilku??

Rzeczywistoscie sprawdzily się twoje przewidywania hehe

 

GUS 3,6 mln

Wapa 4,2 mln

Jest sporo więcej niż w poprzednim roku

Tu nawet nie ma co dyskutować,że będzie więcej ,bo będzie sporo więcej.

 

Daj głos kamilku;)

 

Ciaoooo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Opolski napisał:

Będzie w tym roku kasa, powodzie w Europie wyrzadzily sporo strat i to sie odbije na cenach.

Gdzie te straty?ile?jakie gatunki???

Dane,fakty,cyfry..

Będzie po 4 za wagę ...już robia zapisy i kolejka jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...